Svenska Orienteringsförbundet

SM Medel, final - H21B

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isak Bergman OK Skogsfalken 00:29:28 -1,60
2 Niklas Olofsson Helsingborgs SOK 00:31:00 2,19
3 Henrik Berggren OK Denseln 00:31:48 4,16
4 David Lingfors OK Linné 00:31:55 4,45
5 Tomas Stenström OK Linné 00:32:05 4,86
6 Emil Jönsson Halmstad OK 00:32:35 6,09
7 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 00:32:42 6,38
8 Oleksandr Starov OK Denseln 00:32:57 7,00
9 Rikard Claesson Stora Tuna OK 00:33:13 7,66
10 Erik Holmberg IK Hakarpspojkarna 00:33:14 7,70
11 Matjaz Stanfel Malungs OK Skogsmårdarna 00:34:08 9,92
12 Mats Röjgård OK Kolmården 00:34:19 10,37
13 Christian Hjalmarsson IFK Lidingös Skid o OK 00:34:37 11,11
14 Peter Aronsson Linköpings OK 00:34:41 11,28
15 Mathias Hallmén Attunda OK 00:34:42 11,32
16 Pelle Engstrand Stora Tuna OK 00:35:26 13,13
17 Niklas Serrander Södertälje-Nykvarn Orientering 00:35:31 13,33
17 Jan Troeng OK Linné 00:35:31 13,33
19 Peter Jacobsson IK Hakarpspojkarna 00:35:39 13,66
20 Lasse Jansson Gävle OK 00:36:06 14,77
21 Oscar Stensson-Bohman Nybro OK 00:36:09 14,89
22 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:36:18 15,26
23 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn Orientering 00:36:22 15,43
24 Henrik Lundgren Sävedalens AIK 00:36:34 15,92
25 Erik Folkesson Blom OK Orion 00:36:40 16,17
26 Oskar Daniels Attunda OK 00:36:45 16,37
27 Jerker Lysell Rehns BK 00:38:13 19,99
28 Fredrik Johansson IFK Lidingös Skid o OK 00:38:18 20,20
29 Tommy Lindberg OK Roslagen 00:40:08 24,72
30 Henrik Löfås OK Linné 00:40:38 25,96
31 Johan Kärrström Tullinge SK 00:40:51 26,49
32 Jakob Lööf OK Pan-Kristianstad 00:41:17 27,56
33 Erik Andersson OK Denseln 00:42:16 29,99
34 Patrik Lind Ärla IF 00:42:45 31,18
35 Erik Martinsson Linköpings OK 00:44:09 34,63
36 Rickard Börjesson Hestra IF 00:47:05 41,87
Petter Jönsson Järla Orientering
William Lind Malungs OK Skogsmårdarna

Annonser