Svenska Orienteringsförbundet

O-Event 2011 - Zoorienteringen - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Albin Axelsson Mullsjö SOK 00:14:06 17,34
2 Emil Granqvist OK Ravinen 00:14:10 17,78
2 Markus Larsson Hestra IF 00:14:10 17,78
4 Johan Söderlund Leksands OK 00:14:42 21,26
5 Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:14:44 21,48
6 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn Orientering 00:14:52 22,35
6 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 00:14:52 22,35
8 Gustaf Sparrevik Lerums SOK 00:15:05 23,76
9 Erik Andersson OK Orion 00:15:25 25,93
10 Mattias Johansson Stångenäs AIS 00:15:35 27,02
11 Henrik Eklund Växjö OK 00:15:36 27,13
12 Albin Bergkvist Bjursås OK 00:15:42 27,78
13 Filip Wadsten OK Landehof 00:15:46 28,22
14 Klas Udd Markbygdens OK 00:16:01 29,85
15 Rasmus Svantesson Hjärnarps GH OL 00:16:03 30,07
16 Joel Einarsson Tormestorps IF 00:16:17 31,59
17 Erik Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 00:16:24 32,35
18 Linus Landergren Hestra IF 00:16:26 32,57
19 Johan Winther Västerbergslagens OL 00:16:43 34,42
20 David Svensson FK Boken 00:16:46 34,74
21 Oscar Renberg Sävedalens AIK 00:16:51 35,29
22 Filip Södervall IK Gandvik 00:16:56 35,83
23 Richard Lundstedt Mullsjö SOK 00:16:59 36,16
24 David Stigsmark Stora Tuna OK 00:17:01 36,37
25 Niklas Frisk Markbygdens OK 00:17:06 36,92
26 Heino Ollin Sävedalens AIK 00:17:09 37,24
27 Robin Karlsson Tormestorps IF 00:17:25 38,98
28 John Gabrielsson Sävedalens AIK 00:17:29 39,42
28 Einar Nordgren Hestra IF 00:17:29 39,42
30 Anton Gustafsson Stora Tuna OK 00:17:32 39,74
31 Gabriel Höjlind IFK Moras OK 00:17:34 39,96
32 Martin Olsson Tibro OK 00:17:43 40,94
33 Oskar Johansson OK Klyftamo 00:18:03 43,11
34 Oscar Stenberg OK Skogshjortarna 00:18:04 43,22
34 Felix Garmer Göteborg-Majorna OK 00:18:04 43,22
36 Daniel Duhlbo IFK Moras OK 00:18:14 44,31
37 Colin Fransson Lee OK Alehof 00:18:15 44,42
38 Emil Åberg Korsnäs IF OK 00:18:22 45,18
39 Erik Hagman Lerums SOK 00:18:27 45,72
40 Jonathan Engström Hestra IF 00:18:28 45,83
40 Jacob Ahlström Västerås SOK 00:18:28 45,83
42 Joakim Svensson OK Älme 00:18:40 47,14
43 Erik Persson Markbygdens OK 00:19:04 49,75
44 Johan Sköld Linköpings OK 00:19:09 50,29
45 Andreas Sundström Västerås SOK 00:19:14 50,84
46 Erik Fors Hestra IF 00:19:26 52,14
47 Filip Bergström Kvarnsvedens GOIF OK 00:19:33 52,90
48 Morgan Olsson Andrarums IF 00:19:42 53,88
49 Axel Ek Markbygdens OK 00:19:45 54,21
50 Eric Brattåsen OK Skogshjortarna 00:20:13 57,25
51 Andreas Wannberg IK Omega 00:20:17 57,69
52 Johan Gustafsson OK Nackhe 00:20:22 58,23
53 Jonatan Bernhed Sävedalens AIK 00:20:36 59,75
54 Johan Eklund Växjö OK 00:20:38 59,97
55 Martin Karlsson Växjö OK 00:20:49 61,17
56 Linus Rantanen Södertälje-Nykvarn Orientering 00:20:57 62,04
57 Nils Ingelhag Frölunda OL 00:21:03 62,69
57 Johan Larsson OK Skogshjortarna 00:21:03 62,69
59 Erik Larsson Lerums SOK 00:21:19 64,43
60 Nils Holthoff Sjövalla FK 00:21:27 65,30
61 Sebastian Åsedal Ulricehamns OK 00:21:28 65,41
62 Fredrik Cahlin IF Marin Väst 00:21:42 66,93
63 Rasmus Steen OK Enen 00:22:01 68,99
64 Jakob Junkers IF Marin Väst 00:22:50 74,32
65 Jan Dalheimer IK Vikings OK 00:23:01 75,52
66 Robert Billing Hultsfreds OK 00:23:20 77,59
67 Dennis Karström Frölunda OL 00:23:46 80,41
68 Oskar Vamling Frölunda OL 00:24:10 83,02
69 Rasmus Löfgren Stora Tuna OK 00:24:45 86,83
70 Magnus Östgren OK Kåre 00:24:53 87,70
71 William Lindblom Stigmännen Karlshamns OK 00:25:07 89,22
72 Axel Matsson Hjärnarps GH OL 00:25:10 89,55
73 Albin Åkesson Trollhättans SK 00:25:46 93,46
74 Anton Främberg Göteborgs Skidklubb 00:26:45 99,88
75 Tommy Gelotte Tolered-Utby Ol-klubb 00:27:23 104,01
76 Alfred Jansson Vänersborgs SK 00:28:48 113,25
77 Anton Hagström Falkenbergs OK 00:30:12 122,39
78 Joel Johansson OK Skogshjortarna 00:38:25 176,00
79 Johan Kollén IF Marin Väst 00:44:47 217,53
Jonatan Höst Hjärnarps GH OL
Gustav Hinder Tolered-Utby Ol-klubb
Arvid Hammar Frölunda OL
Fredrik Lind Frölunda OL
Arvid Våg Lerums SOK
Viktor Djerf Västerbergslagens OL
Carl Boman Västerås SOK
Arthur Karlsson OK Orinto
Wilhelm Finn Eriksson Stora Tuna OK
Erik Andersson Stigmännen Karlshamns OK
Anton Nilsson OK Tranan
Filip Leman Göteborgs Skidklubb
Erik Widmark IF Hagen
Oskar Vigren Sävedalens AIK
Martin So Göteborgs Skidklubb
Adam Wesselhoff OK Skogshjortarna
Gabriel Hedström Markbygdens OK

Annonser

Bagheera