Svenska Orienteringsförbundet

Kattegattnatt + DM Natt Halland - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tomas Stenström OK Linné 00:41:43 2,43
2 Måns Sandgren OK Orion 00:43:07 5,01
3 Josef Nordlund OK Linné 00:43:32 5,78
4 Petter Jönsson Järla Orientering 00:44:33 7,66
5 Erik Alnervik Helsingborgs SOK 00:44:46 8,06
6 Niklas Olofsson Helsingborgs SOK 00:45:21 9,13
7 Kalle Johansson Göteborg-Majorna OK 00:45:29 9,38
8 Johan Aronsson OK Tisaren 00:45:33 9,50
9 Erik Modig OK Pan-Kristianstad 00:45:37 9,62
10 Albin Pettersson OK Tisaren 00:45:43 9,81
11 Ivan Forsgren OK Tisaren 00:46:13 10,73
12 Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad 00:46:25 11,10
13 Philip Pålsson Skåneslättens OL 00:46:43 11,65
14 Mattias Carlsson IK Trenne Ullared 00:47:48 13,65
15 Johannes Henriksson Helsingborgs SOK 00:47:50 13,71
16 Henrik Olofsson Helsingborgs SOK 00:48:03 14,11
17 Mattias Andersson OK Tisaren 00:48:21 14,67
18 Viktor Stensson Helsingborgs SOK 00:48:38 15,19
19 Conny Rantzow Hestra IF 00:49:02 15,93
20 Olof Sandgren OK Orion 00:49:15 16,33
21 Mikael Lundqvist Falkenbergs OK 00:49:21 16,51
22 Viktor Antonsson Eksjö SOK 00:49:24 16,60
23 Simon Andersson OK Kullingshof 00:49:33 16,88
24 Rasmus Grönlund Lunds OK 00:49:45 17,25
25 Karl Larsson OK Skogshjortarna 00:50:13 18,11
26 Oscar Vångell Ärla IF 00:50:25 18,48
27 Andreas Eriksson Lunds OK 00:51:30 20,48
28 Victor Silvemark Ärla IF 00:51:42 20,85
29 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:51:48 21,03
30 Johan Törnroth Hjobygdens OK 00:51:50 21,09
31 Mikael Andersson IF Rigor 00:51:54 21,21
32 Thomas Gustavsson Gudhems IF 00:52:15 21,86
33 Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 00:52:22 22,08
34 Erik Memmi Halmstad OK 00:52:23 22,11
35 Björn Karlsson Halmstad OK 00:53:39 24,44
36 Christoffer Ohlsson Uddevalla OK 00:53:54 24,90
38 Marcus Eek Köping-Kolsva OK 00:54:40 26,32
40 Erik Gustafsson NTNUI 00:54:45 26,47
41 Filip Holm Halmstad OK 00:56:08 29,02
42 Magnus Strand OK Landehof 00:56:15 29,24
43 Samuel Plumppu Bredareds IF 00:56:31 29,73
44 Måns Faxén Växjö OK 00:57:07 30,84
45 Victor Axbom OK Landehof 00:57:08 30,87
46 Mikael Trofast Jönköpings OK 00:57:27 31,45
46 Stefan Pålsson Skåneslättens OL 00:57:27 31,45
48 Rickard Ericsson OK Tyr 00:57:54 32,28
49 Sebastian Hasselblom FK Friskus-Varberg 00:58:47 33,91
50 Erik Helander OK Roxen 00:59:04 34,44
51 Johan Leijgård Gudhems IF 01:00:59 37,97
52 Felix Alnervik Helsingborgs SOK 01:03:29 42,58
53 Henrik Bengtsson Falkenbergs OK 01:04:00 43,54
54 Patrik Johansson Helsingborgs SOK 01:04:07 43,75
55 Nils Wallentin Tärk Halmstad OK 01:05:12 45,75
56 Stefan Nordström OK Älvsjö-Örby 01:05:34 46,43
57 Conny Ekstrand OK Älvsjö-Örby 01:07:50 50,61
58 Emil Alexandersson Halmstad OK 01:09:49 54,27
59 Erik Löseth Falköpings AIK OK 01:12:59 60,11
60 Stefan Ring OK Löftan 01:17:39 68,72
61 Rikard Gustavsson Gudhems IF 01:17:58 69,30
62 Jimmy Andersson OK Kullingshof 01:30:33 92,51
Andreas Bjärkmar Halmstad OK

Annonser