Svenska Orienteringsförbundet

Hallandspremiären, medeldistans - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 00:28:08 2,03
2 Josef Nordlund OK Linné 00:28:42 3,57
3 Johan Aronsson OK Tisaren 00:28:53 4,07
4 Erik Holmberg IK Hakarpspojkarna 00:29:19 5,25
5 Ivan Forsgren OK Tisaren 00:30:00 7,11
6 Måns Sandgren OK Orion 00:30:43 9,06
7 Henrik Jansson IK Hakarpspojkarna 00:31:28 11,10
8 Victor Silvemark Ärla IF 00:32:17 13,32
9 Viktor Antonsson Eksjö SOK 00:32:18 13,36
10 Mattias Andersson OK Tisaren 00:32:20 13,45
11 Tomas Stenström OK Linné 00:32:22 13,54
12 Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad 00:32:24 13,64
13 Robert Johansson Göteborg-Majorna OK 00:32:48 14,72
14 Magnus Palm Göteborg-Majorna OK 00:32:57 15,13
15 Simon Andersson OK Kullingshof 00:33:38 16,99
16 Johan Törnroth Hjobygdens OK 00:34:04 18,17
17 Martin Hogedal Vänersborgs SK 00:34:09 18,40
18 Olof Sandgren OK Orion 00:34:20 18,90
19 Karl Larsson OK Skogshjortarna 00:34:42 19,89
20 Mikael Lundqvist Falkenbergs OK 00:35:54 23,16
22 Fredrik Bartholdsson Frölunda OL 00:35:55 23,20
23 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:36:26 24,61
23 Erik Gustafsson NTNUI 00:36:26 24,61
25 Martin Wendt Lunds OK 00:36:51 25,74
26 Magnus Strand OK Landehof 00:36:55 25,93
27 Andreas Eriksson Lunds OK 00:37:22 27,15
28 Albin Pettersson OK Tisaren 00:37:49 28,37
29 Oscar Vångell Ärla IF 00:37:52 28,51
30 Henrik Bengtsson Falkenbergs OK 00:38:16 29,60
31 Mikael Andersson IF Rigor 00:38:44 30,87
32 Måns Faxén Växjö OK 00:39:04 31,78
33 Joel Sanderi IFK Lidingös Skid o OK 00:39:15 32,27
34 Martin Schagerlind Trollhättans SOK 00:39:48 33,77
35 Göran Sundblom Lunds OK 00:39:49 33,82
36 Anders Höije Göteborg-Majorna OK 00:40:08 34,68
37 Victor Axbom OK Landehof 00:40:19 35,18
38 Marcus Ramström IK Hakarpspojkarna 00:40:21 35,27
39 Jonas Lundberg Göteborg-Majorna OK 00:40:36 35,95
40 Marcus Eek Köping-Kolsva OK 00:41:26 38,22
41 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 00:41:42 38,94
42 Johan Lidström OK Landehof 00:41:55 39,53
43 Sebastian Hasselblom FK Friskus-Varberg 00:42:04 39,94
44 Christoffer Ohlsson Uddevalla OK 00:42:37 41,44
45 Johan Wennermark OK Skogsfalken 00:42:43 41,71
46 Ola Willstrand OK Gisle 00:43:11 42,98
47 Hugh Cashell Göteborg-Majorna OK 00:43:27 43,70
48 Rickard Ericsson OK Tyr 00:44:16 45,93
49 Erik Helander OK Roxen 00:44:20 46,11
50 Oskar Lyding Hylte OK 00:45:08 48,28
51 Emil Svensson Hjärnarps GH OL 00:46:31 52,05
52 Jonas Fagerholm Söderhamns OK 00:46:56 53,18
53 Johan Leijgård Gudhems IF 00:47:29 54,68
54 Martin Delin Skåneslättens OL 00:47:59 56,04
55 Thomas Gustavsson Gudhems IF 00:50:35 63,11
56 Robin Öhrn OK Bävern 00:52:04 67,15
57 Stefan Nordström OK Älvsjö-Örby 00:52:20 67,88
58 Joakim Gustafsson Tibro OK 00:52:29 68,28
59 Rikard Gustavsson Gudhems IF 00:53:12 70,23
60 Conny Ekstrand OK Älvsjö-Örby 00:55:08 75,49
61 Johan Philipsson Markaryds FK 01:03:24 97,99
Jimmy Andersson OK Kullingshof

Annonser