Svenska Orienteringsförbundet

Nyköpingsorienteringen - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Roland Kusgård Södertälje-Nykvarn OF 00:40:29 40,81
2 Rolf Skoglund Hellas Orientering 00:41:08 42,34
3 Christer Sandh OK Roxen 00:43:20 47,52
4 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 00:43:29 47,87
5 Roger Danielsson Linköpings OK 00:46:52 55,84
6 Leif Magnusson Skogsluffarnas OK 00:47:02 56,23
7 Göran Larbo Attunda OK 00:49:21 61,69
8 Börje Karlsson OK Nalle 00:49:31 62,08
9 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 00:51:42 67,22
10 Ingemar Lindqvist Snättringe SK 00:53:13 70,79
11 Bengt Jönsson Åkers IF 00:54:16 73,26
12 Lars Jonasson Järfälla OK 00:54:52 74,68
13 Lars-Olof Lundström Västerås SOK 00:56:12 77,82
14 Tommy Öhling Ärla IF 00:56:27 78,40
15 Bertil Wahlqvist IFK Norrköpings OK 00:56:47 79,19
16 Anders Kihlström Tullinge SK 00:57:47 81,54
17 Rolf Öhrn Nynäshamns OK 00:58:21 82,88
18 Rune Ringsgård OK Roxen 00:58:54 84,17
19 Bo Norbäck Tullinge SK 01:00:02 86,84
20 Ingemar Gustafsson OK Tjärnen 01:00:11 87,20
21 Bertil Granberg OK Klemmingen 01:00:39 88,30
22 Ingemar Bernhed Tolered-Utby Ol-klubb 01:01:15 89,71
23 Ronny Hedlund OK Södertörn 01:01:17 89,79
24 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 01:01:51 91,12
25 Bertil Gelius Snättringe SK 01:02:00 91,47
26 Christer Hedin IFK Enskede 01:02:46 93,28
27 Gunnar Carlson OK Roxen 01:03:21 94,65
28 Nils Sjödin GOIF Tjalve 01:05:00 98,54
29 Jouko O Pajulampi OK Tjärnen 01:06:07 101,17
30 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 01:06:21 101,72
31 Ingvar Jansson Sundbybergs IK 01:09:18 108,66
32 John Östlund Sundbybergs IK 01:10:02 110,39
33 Roland Persson IFK Enskede 01:14:47 121,58
34 Ulf Skogtjärn OK Linné 01:15:26 123,11
35 Hans Sahlberg Långhundra IF 01:16:51 126,44
36 Runar Aldén OK Kolmården 01:18:06 129,39
37 Ulf Waldenfjord Linköpings OK 01:21:22 137,08
Jan Bojling Solna OK
Conny Husén OK Roslagen

Annonser

OOCup 2022