Svenska Orienteringsförbundet

Tolereds vårtävling - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Albert Mollén Sävedalens AIK 00:30:27 6,21
2 Kalle Johansson Göteborg-Majorna OK 00:31:51 9,92
3 Thomas Asp IFK Göteborg 00:32:46 12,35
4 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 00:33:43 14,87
5 Per-Anders Eggertsen IFK Göteborg 00:34:41 17,43
6 Jesper Stenström Vänersborgs SK 00:34:44 17,56
7 Johan Levin Sävedalens AIK 00:34:48 17,74
8 Victor Flingmark Uddevalla OK 00:34:50 17,83
9 Fredrik Sundström Hestra IF 00:34:53 17,96
10 Martin Boberg IF Rigor 00:35:00 18,27
11 Anders Höije Göteborg-Majorna OK 00:35:02 18,36
12 Björn Karlsson Halmstad OK 00:35:12 18,80
13 Calle Stenberg OK Skogshjortarna 00:35:17 19,02
14 Mattias Holmstrand IFK Göteborg 00:35:20 19,15
15 Albin Pettersson OK Tisaren 00:35:34 19,77
16 Per-Åke Bligård OK Vilse 87 00:35:39 19,99
17 Filip Holm Halmstad OK 00:35:44 20,21
18 Håkan Svensson Bredaryds SOK 00:35:48 20,39
18 Robbie Anderson Göteborg-Majorna OK 00:35:48 20,39
20 Rasmus Svantesson Hjärnarps GH OL 00:35:59 20,88
21 Joakim Kaminsky Göteborg-Majorna OK 00:37:30 24,90
22 Arvid Våg Lerums SOK 00:37:35 25,12
23 Ulrik Lassen IFK Göteborg 00:37:38 25,25
24 Christoffer Ohlsson Uddevalla OK 00:38:08 26,58
26 Karl Larsson OK Skogshjortarna 00:38:42 28,08
27 Markus Olin IK Hakarpspojkarna 00:39:08 29,23
28 Aleksandr Alekseyonok Sävedalens AIK 00:39:09 29,27
29 Patrik Bergagård Boxholm-Mjölby OL 00:40:05 31,75
30 Joel Nilsson IFK Göteborg 00:40:14 32,14
31 Emil Backlund Göteborg-Majorna OK 00:40:46 33,56
32 Emil Karlsson OK Alehof 00:40:57 34,04
33 Joakim Berglund Sävedalens AIK 00:41:02 34,27
34 Tobias Thorsson OK Löftan 00:41:28 35,41
35 Gustav Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:41:34 35,68
36 Stefan Roos Göteborg-Majorna OK 00:41:44 36,12
37 Lars Jakobsson IF Hagen 00:41:52 36,47
38 Kristoffer Edshage Centrum OK 00:42:28 38,07
39 Emil Alexandersson Halmstad OK 00:44:17 42,88
40 Johan Leijgård Gudhems IF 00:45:33 46,24
41 Niklas Helmertz Frölunda OL 00:46:52 49,73
42 Johan Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:47:40 51,85
43 Odd Wallander IFK Göteborg 00:47:42 51,94
44 Johan Blick OK Alehof 00:47:52 52,38
45 Bjarne Gelotte Tolered-Utby Ol-klubb 00:48:53 55,08
46 Niclas Sahlin Vänersborgs SK 00:52:43 65,24
47 Albin Sunesson Sävedalens AIK 00:54:23 69,66
48 Marcus Ullman OK Alehof 00:54:25 69,75
49 Henrik Pettersson Göteborg-Majorna OK 00:56:41 75,76
50 Andreas Karlsson Sävedalens AIK 01:02:52 92,15
51 Johan Olofsson OK Skogshjortarna 01:07:24 104,17
Erik Johansson Göteborg-Majorna OK
Anders Hederskog IFK Göteborg
Jonas Lundberg Göteborg-Majorna OK

Annonser