Svenska Orienteringsförbundet

Silva League med Göteborgsdubbeln - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Marius Thrane Ødum IFK Göteborg 01:01:33 2,02
2 Martin Regborn Hagaby GOIF 01:03:09 4,01
3 Håkon Jarvis Westergård Järla Orientering 01:04:52 6,14
4 Jens Wängdahl Nyköpings OK 01:05:55 7,45
5 Eskil Kinneberg IFK Göteborg 01:06:38 8,34
6 Johan Högstrand Markbygdens OK 01:06:49 8,57
7 Emil Svensk Stora Tuna OK 01:07:00 8,80
8 Oskar Svensson Finspångs SOK 01:07:25 9,32
9 Fredrik Edén OK Kåre 01:08:10 10,25
10 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 01:08:14 10,33
11 Mandus Ridefelt OK Linné 01:09:40 12,11
12 Magnus Glännefors Söders-Tyresö 01:10:24 13,03
14 Love Sintring Hagaby GOIF 01:12:10 15,22
16 Fredrik Ingelsson Rehns BK 01:13:15 16,57
17 Niklas Aldén OK Linné 01:13:51 17,32
18 Marcus Berggren Nyköpings OK 01:14:16 17,83
19 Michal Olejnik Södertälje-Nykvarn OF 01:14:43 18,39
21 Kalle Bergman OK Ravinen 01:16:07 20,14
22 Love Berzell Attunda OK 01:16:44 20,90
23 Erik Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 01:17:44 22,15
24 Simon Smedberg OK Skogsfalken 01:18:07 22,62
25 Martin Larsson Hestra IF 01:18:12 22,73
26 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 01:18:29 23,08
28 Philip Pålsson Skåneslättens OL 01:18:35 23,20
29 John Börjesson Hestra IF 01:19:13 23,99
30 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 01:19:49 24,74
31 Erik Sköld Linköpings OK 01:20:02 25,01
32 Joel Nilsson IFK Göteborg 01:20:03 25,03
33 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 01:20:36 25,71
35 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 01:21:02 26,25
36 Linus Rapp IFK Moras OK 01:21:30 26,83
37 Axel Wrådhe Attunda OK 01:21:31 26,85
38 Andreas Bergander Eksjö SOK 01:23:05 28,80
39 Marcus Jansson KFUM Örebro OK 01:23:07 28,84
40 Anton Hallor OK Tisaren 01:23:55 29,84
41 Pontus Petersson OK Orion 01:24:07 30,08
42 Michal Hubacek OK Tisaren 01:24:17 30,29
43 Daniel Wejås Nyköpings OK 01:24:28 30,52
44 JOAR SVARTHOLM Gammelstads IF 01:25:12 31,43
45 Erik Magnusson OK Nolaskogsarna 01:25:44 32,10
46 Martin Ahlberger Hestra IF 01:25:55 32,32
47 Erik Jansson KFUM Örebro OK 01:26:10 32,63
48 Jonas Lundgren Linköpings OK 01:26:53 33,53
49 Oscar Björck OK Älme 01:29:15 36,47
50 Karl-Johan Westberg IFK Moras OK 01:30:12 37,65
51 Janis Sars OK Klemmingen 01:30:14 37,69
52 Johan Engström OK Orion 01:30:48 38,40
53 Jesper Sjögren OK Kullingshof 01:31:47 39,62
54 Rasmus Elmertoft Norbergs OK 01:32:59 41,11
55 Andreas Calleberg Rehns BK 01:33:44 42,04
56 Joakim Wigertz Långhundra IF 01:35:35 44,35
57 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 01:40:08 50,00
58 Linus Wahl IK Vista 01:45:58 57,26
59 Fredrik Bjernulf Sundbybergs IK 01:50:24 62,77
60 Joakim Karlsson Hestra IF 01:54:44 68,16
61 Lennart Johansson Nyköpings OK 02:04:05 79,79
Tiemo Schramm Snättringe SK
Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK
Albin Andersson Markbygdens OK
Henrik Jonsson OK Rodhen

Annonser