Svenska Orienteringsförbundet

Silva League (WRE) med Göteborgsdubbeln - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Hector Snättringe SK 00:32:44 8,27
2 Anton Johansson OK Orion 00:33:16 9,62
3 Thor Nørskov IFK Göteborg 00:33:51 11,09
4 Marcus Andersson OK Nolaskogsarna 00:34:04 11,64
5 Oskar Lundqvist OK Orion 00:34:28 12,65
6 Björn Cederberg Vänersborgs SK 00:35:29 15,22
7 Ludvig Åhlund OK Nolaskogsarna 00:35:32 15,34
8 Rudolfs Zernis Ärla IF 00:35:35 15,47
9 Daniel Nilsson Nyköpings OK 00:35:56 16,35
10 Max Berggren OK Denseln 00:35:57 16,39
11 Jens Rönnols Täby OK 00:36:47 18,50
12 Jonatan Aronsson OK Tisaren 00:36:58 18,96
13 Kasper Westman Västerås SOK 00:37:00 19,05
14 Oskar Andrén OK Tisaren 00:37:06 19,30
15 Niklas Gustafsson OK Tisaren 00:37:38 20,65
16 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:37:39 20,69
17 Philip Persson OK Orion 00:37:48 21,07
18 Martin Gelinder Attunda OK 00:37:50 21,15
19 Jakob Wahl IK Vista 00:38:01 21,61
20 Emil Granqvist OK Ravinen 00:38:05 21,78
21 Carl Boman Västerås SOK 00:38:11 22,04
22 Jonathan Karlsson OK Tisaren 00:38:29 22,79
24 Anton Nilsson OK Tranan 00:38:36 23,09
25 William Eriksson Högåkers OK 00:38:38 23,17
26 Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:38:39 23,21
27 Gustav Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:38:58 24,01
28 Jonas Larson Bergnäsets AIK 00:39:02 24,18
29 Pontus Karlsson Markbygdens OK 00:39:05 24,31
30 Erik Andersson OK Orion 00:39:25 25,15
31 Elias Öhgren OK Kåre 00:39:36 25,61
32 Victor Flingmark Uddevalla OK 00:39:38 25,70
33 Leif Svensson OK Tisaren 00:39:47 26,08
35 Erik Lenning Skåneslättens OL 00:39:59 26,58
36 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:40:17 27,34
37 Oscar Nykvist Jönköpings OK 00:40:24 27,63
38 Rasmus Svantesson Hjärnarps GH OL 00:40:41 28,35
39 Filip Grahn Hestra IF 00:40:48 28,64
40 Martin Dahlgren-Rosén Järla Orientering 00:40:57 29,02
41 Didrik Hall Nyköpings OK 00:40:58 29,07
42 Assar Hellström OK Ravinen 00:41:04 29,32
43 Jakob Ivarsson Haninge SOK 00:41:24 30,16
44 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 00:41:35 30,62
45 Erik Berzell Attunda OK 00:41:41 30,88
46 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 00:42:18 32,43
47 Marcus Svensson Skåneslättens OL 00:42:53 33,91
48 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:43:05 34,41
49 David Mellin Sundbybergs IK 00:44:23 37,70
50 Rasmus Larsson OK Alehof 00:44:39 38,37
51 Gustaf Sparrevik Lerums SOK 00:44:51 38,87
52 Henrik Andersson Bredaryds SOK 00:44:53 38,96
53 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 00:44:57 39,13
54 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 00:46:16 42,45
55 Henrik Håkansson OK Kolmården 00:46:31 43,08
56 Markus Larsson Hestra IF 00:47:02 44,39
57 Daniel Gustavsson FK Friskus-Varberg 00:47:27 45,44
58 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:51:02 54,49
59 Albin Axelsson Mullsjö SOK 00:52:04 57,10
Fredrik Wigertz Långhundra IF
Einar Johansson Linköpings OK
Erik Karlsson Målilla OK

Annonser

OK Orion
Orienteringsmagasinet 1 kr