Svenska Orienteringsförbundet

DM Sprint Stockholm - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jesper Hansson Lagerberg OK Södertörn 00:12:44 17,33
2 Jörgen Hector Snättringe SK 00:13:40 23,75
3 Dan Giberg IFK Tumba SOK 00:14:02 26,28
4 Fredrik Stenebo Attunda OK 00:14:27 29,14
5 Jörgen Axelsson Tullinge SK 00:14:28 29,26
6 Jan Hollbeck Bromma-Vällingby SOK 00:14:34 29,95
7 Urban Freij Snättringe SK 00:14:47 31,44
8 Stefan Karlsson OK Ravinen 00:14:52 32,01
9 Anders Karlsson Snättringe SK 00:14:57 32,59
10 Kalle Persson OK Österåker 00:14:58 32,70
11 Jan Carlsson Söders-Tyresö 00:15:03 33,27
12 Tomas Hultqvist Tullinge SK 00:15:08 33,85
13 Jan-Olof Bogren Sundbybergs IK 00:15:14 34,54
14 Håkan Söderqvist OK Ravinen 00:15:23 35,57
15 Mats Fryxell Tullinge SK 00:15:27 36,03
16 Per Franzén OK Södertörn 00:15:50 38,66
17 Per Kallhauge Snättringe SK 00:15:51 38,78
18 Sven Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:15:53 39,01
19 Göran Hellgren OK Södertörn 00:16:10 40,96
20 Lars Klasson OK Ravinen 00:16:13 41,30
21 Stefan Henriksson OK Ravinen 00:16:15 41,53
22 Ola Henriksson Järla Orientering 00:16:20 42,11
23 Bo Lauri Snättringe SK 00:16:28 43,02
24 Magnus Hellgren OK Ravinen 00:16:31 43,37
25 Anders Önerud OK Ravinen 00:16:36 43,94
25 Ulf Nilsson Järfälla OK 00:16:36 43,94
27 Göran Lundqvist Järfälla OK 00:16:45 44,97
28 Anders Nilsson Täby OK 00:16:52 45,78
29 Anders Berntsson Snättringe SK 00:17:10 47,84
30 Mats Bern Snättringe SK 00:17:13 48,19
31 Ola Bovallius Järfälla OK 00:17:14 48,30
32 Mats Herbert Täby OK 00:17:37 50,94
33 Mats Carlsson Sundbybergs IK 00:17:38 51,05
34 Claes Renner OK Södertörn 00:17:40 51,28
35 Torbjörn Ohlsson Haninge SOK 00:17:48 52,20
36 Oskar Nederheim Haninge SOK 00:18:11 54,84
37 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 00:18:13 55,07
38 Ove Rinnbäck OK Ravinen 00:18:35 57,59
39 Rudolf Hersén Tullinge SK 00:18:53 59,66
40 John Persson OK Österåker 00:19:30 63,90
41 Gunnar Skärlén Haninge SOK 00:20:27 70,44
42 Peter Salomon-Sörensen Attunda OK 00:22:04 81,56
43 Henrik Wolff Skogsluffarnas OK 00:22:38 85,46
44 Per Brinkenberg Skogsluffarnas OK 00:24:05 95,44

Annonser

Bagheera