Svenska Orienteringsförbundet

DM Sprint Stockholm - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Anders Holmberg Järla Orientering 00:15:33 0,07
2 Gustav Bergman OK Ravinen 00:15:58 2,06
4 Øystein Kvaal Østerbø IFK Lidingös Skid o OK 00:16:20 3,81
5 Julian Dent Malungs OK Skogsmårdarna 00:16:37 5,17
6 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:16:38 5,25
7 Nicolas Simonin IFK Lidingös Skid o OK 00:16:55 6,60
9 Klaus Schgaguler IFK Lidingös Skid o OK 00:17:06 7,48
10 Anders Carlsson IFK Lidingös Skid o OK 00:17:07 7,56
11 Håkon Jarvis Westergård Järla Orientering 00:17:16 8,28
12 Jonas Nordström Tullinge SK 00:17:20 8,60
13 Niklas Serrander IFK Lidingös Skid o OK 00:17:23 8,84
14 Nick Barrable OK Ravinen 00:17:38 10,03
16 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 00:17:53 11,23
17 David Healy Järla Orientering 00:18:08 12,42
18 Christoffer Eskilsson Haninge SOK 00:18:10 12,58
18 Martin Härberg Järla Orientering 00:18:10 12,58
20 Allan Mogensen OK Ravinen 00:18:15 12,98
21 Mikael Nilsson Snättringe SK 00:18:17 13,14
22 Johan Kärrström Tullinge SK 00:18:32 14,34
23 Robert Johansson Täby OK 00:18:37 14,73
25 Martin Vister Järla Orientering 00:19:02 16,73
26 Björn Normark Tullinge SK 00:19:17 17,92
27 Anders Boström Järfälla OK 00:19:22 18,32
28 Tom Quayle OK Nolaskogsarna 00:19:26 18,64
29 Kent Lundvall Täby OK 00:19:59 21,27
30 Jacob Lindstam Sol Tranås 00:20:07 21,91
31 Oskar Gustafsson Boxholm-Mjölby OL 00:20:22 23,10
32 Anders Boström Tumba-Mälarhöjden OK 00:20:24 23,26
33 Pontus Bergström OK Österåker 00:20:25 23,34
34 Peter Andersson Söders-Tyresö 00:20:29 23,66
35 John Svanberg OK Södertörn 00:20:39 24,46
36 Niclas Behrenfeldt Skarpnäcks OL 00:20:46 25,02
37 Bengt Langels Skarpnäcks OL 00:20:47 25,10
38 Andrew Quin IFK Lidingös Skid o OK 00:21:02 26,29
39 Michael Refors Järla Orientering 00:21:17 27,49
40 Tomas Holmberg OK Södertörn 00:21:41 29,40
41 Henrik Hammas Attunda OK 00:21:42 29,48
42 Jens Wicksén Centrum OK 00:22:02 31,08
43 Mattias Ågren Centrum OK 00:22:34 33,63
44 Erik Andersson OK Södertörn 00:22:36 33,79
45 John Hartley OK Ravinen 00:23:07 36,26
46 Patrik Nilsson Snättringe SK 00:23:21 37,37
47 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 00:23:43 39,13
48 Adam Bäckström Hellas Orientering 00:24:12 41,44
49 Mårten Sundh Sundbybergs IK 00:24:41 43,75
50 Mattias Henriksson Centrum OK 00:25:04 45,58
51 Fredric Johansson Snättringe SK 00:26:46 53,71
52 Martin Karlsson Centrum OK 00:26:59 54,75
53 Sebastian Tegnebratt OK Södertörn 00:34:41 91,58
Henrik Hellborg Centrum OK
John Alexander Centrum OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr