Svenska Orienteringsförbundet

EOC Tour Public race 4 - H21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Bäckman Malungs OK Skogsmårdarna 00:44:59 1,46
2 David Bejbom Järla Orientering 00:45:10 1,77
3 Jonas Nordström Tullinge SK 00:45:35 2,47
3 Johan Aronsson OK Tisaren 00:45:35 2,47
5 Lukas Peterson IFK Umeå 00:46:11 3,48
5 Martin Vister Järla Orientering 00:46:11 3,48
7 Erik Pettersson OK Denseln 00:46:33 4,10
8 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 00:46:36 4,18
9 Rassmus Andersson OK Linné 00:46:37 4,21
10 Jakob Lööf OK Pan-Kristianstad 00:46:50 4,57
10 Jesper Lysell Rehns BK 00:46:50 4,57
12 Johan Modig OK Pan-Kristianstad 00:46:56 4,74
13 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 00:47:05 4,99
14 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 00:47:07 5,05
15 Erik Lind IFK Umeå 00:47:31 5,72
16 Mats Troeng OK Linné 00:47:34 5,81
17 Niklas Serrander IFK Lidingös Skid o OK 00:47:38 5,92
18 Daniel Wernersson Göteborg-Majorna OK 00:47:42 6,03
19 Erik Andersson Järla Orientering 00:47:45 6,12
20 Henrik Löfås OK Linné 00:47:49 6,23
21 Victor Silvemark Ärla IF 00:48:03 6,62
22 Josef Nordlund OK Linné 00:48:10 6,82
23 Erik Modig OK Pan-Kristianstad 00:48:18 7,04
24 Albin Ridefelt OK Linné 00:48:27 7,29
25 Erik Öhlund Göteborg-Majorna OK 00:48:33 7,46
26 Tomas Hallmén OK Tisaren 00:48:35 7,52
27 Samuel Andersson IFK Umeå 00:48:42 7,72
28 Karl Walheim Ärla IF 00:48:50 7,94
29 Oleksandr Starov OK Denseln 00:48:52 8,00
30 Anders Österlund Västerås SOK 00:49:01 8,25
31 Göran Winblad Rehns BK 00:49:22 8,84
32 Lasse Jansson Gävle OK 00:49:25 8,92
33 Fredrik Eliasson Halden SK 00:49:32 9,12
34 Oskar Daniels Attunda OK 00:49:42 9,40
35 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 00:49:44 9,45
36 Erik Engstrand IFK Göteborg 00:49:45 9,48
37 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 00:49:46 9,51
38 Sebastian Månsson Hagaby GOIF 00:49:47 9,54
39 Magnus Palm Göteborg-Majorna OK 00:49:54 9,73
40 Markus Adolfsson Tullinge SK 00:50:01 9,93
41 Joel Francén Tjällmo-Godegårds OK 00:50:07 10,10
42 Jonas Bäckström Malungs OK Skogsmårdarna 00:50:13 10,27
43 Mathias Hallmén Attunda OK 00:50:29 10,72
44 Mikael Andersson Linköpings OK 00:50:46 11,19
45 Lars Lundström IF Hallby SOK 00:51:03 11,67
46 Fredrik Persson IFK Göteborg 00:51:10 11,87
46 Rickard Börjesson Hestra IF 00:51:10 11,87
48 Andreas Holmqvist Hestra IF 00:51:17 12,06
48 Johan Hamelius OK Linné 00:51:17 12,06
50 Aaron Prince Sävedalens AIK 00:51:20 12,15
51 Markus Lang Stora Tuna OK 00:51:22 12,20
52 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:51:28 12,37
53 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 00:51:44 12,82
54 Per Lenander Växjö OK 00:51:55 13,13
55 Erik Folkesson Blom OK Orion 00:51:56 13,16
56 Harri Karlsson OK Denseln 00:52:14 13,66
57 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 00:52:17 13,75
58 Johan Wikström OK Tyr 00:52:32 14,17
59 Christoffer Eskilsson Haninge SOK 00:52:38 14,33
60 Ivan Forsgren OK Tisaren 00:52:51 14,70
61 Pelle Engstrand Stora Tuna OK 00:53:04 15,06
62 Per-Åke Bligård OK Vilse 87 00:53:07 15,15
63 Albin Pettersson OK Tisaren 00:53:15 15,37
64 Anders Jansson Täby OK 00:53:26 15,68
65 Anton Lif Rehns BK 00:53:38 16,02
66 Niklas Olofsson Helsingborgs SOK 00:53:43 16,16
67 Simon Andersson OK Kullingshof 00:53:44 16,19
68 Peter Aronsson Linköpings OK 00:53:54 16,47
69 Rasmus Leo OK Orion 00:53:55 16,49
70 Simon Hedlund Ärla IF 00:54:01 16,66
71 Hans Persson Gävle OK 00:54:02 16,69
72 Erik Sisell Gävle OK 00:54:12 16,97
72 Niklas Wrane Söders-Tyresö 00:54:12 16,97
74 Andreas Höye Göteborg-Majorna OK 00:54:13 17,00
75 Markus Fredlund Tullinge SK 00:54:30 17,48
76 Erik Fernlund Säterbygdens OK 00:54:36 17,64
77 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:54:41 17,78
78 Göran Thimberg Söders-Tyresö 00:54:51 18,06
79 Patrik Svedberg Gävle OK 00:55:02 18,37
80 Tommy Söderberg OK Hällen 00:55:06 18,49
81 Rickard Holmqvist Hestra IF 00:55:18 18,82
82 Patrik Lind Ärla IF 00:55:31 19,19
83 Mattias Andersson OK Tisaren 00:55:39 19,41
84 Mikael Nilsson Snättringe SK 00:55:40 19,44
85 Viktor Antonsson Eksjö SOK 00:56:11 20,31
86 Erik Blomgren Stora Tuna OK 00:56:26 20,73
87 Kristian Dahlström IFK Moras OK 00:56:28 20,78
87 Andreas Liljegren Gotlands Bro Orienteringsklubb 00:56:28 20,78
89 Viktor Stensson Helsingborgs SOK 00:56:57 21,60
90 Oskar Eklöf Ulricehamns OK 00:56:58 21,63
91 Anders Håkansson OK Linné 00:57:03 21,77
92 Kent Lundvall Täby OK 00:57:36 22,69
93 Anders Höije Göteborg-Majorna OK 00:57:55 23,22
94 Simon Eklöv OK Linné 00:58:30 24,21
95 Mats Nordbrøden Järla Orientering 01:02:19 30,63
96 John Persson IFK Göteborg 01:03:40 32,90
97 Björn Karlsson Halmstad OK 01:04:00 33,46
99 Anders Boström Järfälla OK 01:05:18 35,65
100 Ola Nyberg OK Orion 01:06:10 37,11
101 Ivar Lundanes Södertälje-Nykvarn OF 01:06:25 37,53
Rikard Claesson Stora Tuna OK
Oscar Vångell Ärla IF
Mattias Jonsson Linköpings OK
Nils Spetz Ulricehamns OK
Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK
Dan Wester Järla Orientering
Gustav Eklöf Ulricehamns OK
Joakim Svensk Stora Tuna OK
Andreas Lundblad IFK Moras OK
Robert Johansson Täby OK
Anton Tynong Gävle OK

Annonser