Svenska Orienteringsförbundet

EOC Tour Public race 3 - H16-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 00:22:30 19,14
2 Markus Larsson Hestra IF 00:22:34 19,42
2 Filip Grahn Hestra IF 00:22:34 19,42
4 Ivar Sörqvist Markbygdens OK 00:23:34 23,57
5 Johan Wennermark OK Skogsfalken 00:23:52 24,82
6 Filip Jacobsson Degerfors OK 00:24:08 25,92
7 August Mikaelsson Västerås SOK 00:24:14 26,34
8 Jonas Eriksson Stora Tuna OK 00:24:32 27,58
8 Samuel Plumppu Bredareds IF 00:24:32 27,58
10 Klas Udd Markbygdens OK 00:25:15 30,56
11 Mattias Johansson Stångenäs AIS 00:25:23 31,11
12 Johannes Ridefelt OK Linné 00:25:25 31,25
13 Filip Ivarsson OK Hammaren 00:26:16 34,78
14 Tom Campbell Lustens OK 00:26:28 35,61
15 Gustaf Sundbüe OK Hällen 00:26:29 35,68
16 William Johnsson OK Skogshjortarna 00:26:39 36,37
17 Sebastian Åsedal Ulricehamns OK 00:26:53 37,34
18 Filip Karlsson IF Hagen 00:27:17 39,00
19 Samuel Hedlund Köping-Kolsva OK 00:27:22 39,34
20 Erik Widmark IF Hagen 00:27:35 40,24
21 Filip Hahne Insjöns IF OK 00:28:10 42,66
22 Henrik Näslund OK Nolaskogsarna 00:28:15 43,01
23 Jacob Torstensson Västerås SOK 00:28:20 43,35
24 Anton Eriksson OK Linné 00:28:28 43,91
25 Noak Sanderberg Åmåls OK 00:28:32 44,18
26 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 00:28:59 46,05
27 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 00:29:17 47,30
28 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 00:29:22 47,64
29 Tim Lundberg Mullsjö SOK 00:29:25 47,85
30 Joakim Ståhl Järbo OK 00:29:27 47,99
31 Adam Johansson Trollhättans SOK 00:29:36 48,61
32 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:29:40 48,89
33 Martin Norrbom Sala OK 00:29:48 49,44
33 André Andersson Västerbergslagens OL 00:29:48 49,44
35 Edvin Smedberg OK Skogsfalken 00:29:49 49,51
36 Filip Södervall IK Gandvik 00:30:12 51,10
37 Alexander Hörnquist Hägglunds IoFK 00:30:32 52,48
38 Sixten Jonsson OK Linné 00:30:43 53,24
39 Johan Ryding Eskilstuna OL 00:30:50 53,73
40 Axel Limbäck Västerås SOK 00:31:00 54,42
41 Erik Fors Hestra IF 00:31:29 56,43
42 Jan Dalheimer IK Vikings OK 00:32:05 58,92
43 Jesper Jissbacke Gävle OK 00:32:25 60,30
44 Douglas Persson Eskilstuna OL 00:32:49 61,96
45 Linus Landergren Hestra IF 00:32:55 62,37
46 Patrik Roos Södertälje-Nykvarn OF 00:32:58 62,58
47 Albin Bergkvist Bjursås OK 00:33:05 63,07
48 Marcus Bengtsson Mariestads FK 00:33:52 66,32
49 Andreas Sundström Västerås SOK 00:34:20 68,25
49 Ludwig Johansson Ulricehamns OK 00:34:20 68,25
51 Martin Persson Årsunda IF 00:34:39 69,57
52 Arvid Runvik Kvarnsvedens GOIF OK 00:34:48 70,19
53 Erik Hansson Härnösands OK 00:34:54 70,61
54 Viktor Djerf Västerbergslagens OL 00:35:05 71,37
55 Oscar Sjöberg Västerbergslagens OL 00:35:21 72,47
56 John Gunnarsson Surahammars SOK 00:36:07 75,66
57 Daniel Duhlbo IFK Moras OK 00:36:16 76,28
58 Gustav Johansson Ulricehamns OK 00:36:30 77,25
59 Simon Österlund Västerås SOK 00:37:42 82,23
60 Elias Olofsson OK Nolaskogsarna 00:38:10 84,16
61 Anton Gille OK Roslagen 00:38:14 84,44
62 Lukas Danielsson Västerbergslagens OL 00:39:43 90,60
63 Ludvig Larsendahl Västerås SOK 00:40:05 92,12
64 Joel Bohman Rånäs OK 00:41:04 96,20
65 Adrian Dahlström Åmåls OK 00:41:06 96,34
66 Wiktor Finn Eriksson Domnarvets GOIF 00:42:22 101,59
67 Eric Brattåsen OK Skogshjortarna 00:43:23 105,81
68 Jesper Lindström IK Gandvik 00:43:55 108,03
69 Lars Olovsson Rehns BK 00:51:22 138,95
70 Elis Nordström Kils OK 00:51:45 140,54
Olle Nilsson OK Linné
Elias Pontén Stora Tuna OK

Annonser

OOCup 2022