Svenska Orienteringsförbundet

EOC Tour Public race 2 o JVM-test - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Anton Nilsson OK Tranan 00:28:40 13,98
2 Gustaf Sparrevik Lerums SOK 00:28:57 14,85
3 Philip Persson OK Orion 00:30:01 18,14
4 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 00:30:17 18,96
6 Gustav Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:30:59 21,11
7 Johan Badenfelt OK Pan-Kristianstad 00:31:08 21,57
8 Jens Rönnols Täby OK 00:31:19 22,14
9 Kasper Westman Västerås SOK 00:31:20 22,19
10 Carl Boman Västerås SOK 00:31:24 22,39
11 Daniel Roos Attunda OK 00:31:29 22,65
11 Simon Andersson OK Rodhen 00:31:29 22,65
13 Jakob Wahl IK Vista 00:31:38 23,11
14 Erik Lenning Skåneslättens OL 00:32:01 24,29
15 Carl Näslund Västerås SOK 00:32:02 24,34
16 Arvid Våg Lerums SOK 00:32:14 24,96
17 Max Berggren OK Denseln 00:32:20 25,27
18 Emil Andersson Tullinge SK 00:32:21 25,32
19 David Mellin Sundbybergs IK 00:32:26 25,57
20 Victor Flingmark Uddevalla OK 00:32:34 25,98
21 Gustav Sandstedt Eksjö SOK 00:33:08 27,73
22 Filip Axelsson Meyerson OK Linné 00:33:16 28,14
23 Kevin Ståhl Järbo OK 00:33:22 28,45
24 Jesper Kullin Alfredsson OK Tyr 00:33:35 29,11
24 Elias Öhgren OK Kåre 00:33:35 29,11
26 Arvid Henriksson Järla Orientering 00:33:41 29,42
26 Simon Fors Kvarnsvedens GOIF OK 00:33:41 29,42
28 Niklas Carlsson Boxholm-Mjölby OL 00:33:43 29,52
29 Björn Cederberg Vänersborgs SK 00:33:45 29,63
30 Fredrik Wennermark OK Skogsfalken 00:33:46 29,68
31 Fredrik Tegström Linköpings OK 00:33:47 29,73
32 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:33:53 30,04
33 Erik Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 00:34:10 30,91
34 Måns Hellgren OK Södertörn 00:34:28 31,83
35 Albin Detterfelt Linköpings OK 00:34:39 32,39
36 Viktor Lundén Avesta OK 00:34:42 32,55
37 Rasmus Svantesson Hjärnarps GH OL 00:34:50 32,96
38 Kristoffer Holmström Västerbergslagens OL 00:34:56 33,27
39 Karl Modig OK Alehof 00:35:00 33,47
40 Jesper Lund Haninge SOK 00:35:22 34,60
41 Johan Ivarsson OK Kullingshof 00:35:24 34,70
42 Gustav Andersson Avesta OK 00:35:40 35,52
43 Gustav Boquist IK Uven 00:35:58 36,45
44 David Hector Snättringe SK 00:36:07 36,91
45 Anton Blomdahl Tullinge SK 00:36:33 38,24
46 Karl-Johan Persson Tormestorps IF 00:36:35 38,34
47 Jefta Langerak Järfälla OK 00:36:36 38,40
48 William Nilsson OK Södertörn 00:36:45 38,86
49 Harald Ottmer Tormestorps IF 00:36:52 39,22
50 Fredrik Wigertz Långhundra IF 00:37:02 39,73
51 Emil Wipp Järla Orientering 00:37:09 40,09
52 Håkan Palm OK Klemmingen 00:37:23 40,81
54 Martin Ericson OK Tyr 00:37:28 41,06
55 Pontus Karlsson Markbygdens OK 00:37:35 41,42
55 Henrik Håkansson OK Kolmården 00:37:35 41,42
57 Anton Karlsson OK Kullingshof 00:37:38 41,58
59 Jonas Rinnbäck OK Ravinen 00:37:58 42,60
60 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 00:38:15 43,47
61 Henrik Andersson Bredaryds SOK 00:38:17 43,58
62 Anders Vedin Sundsvalls OK 00:38:23 43,88
63 Andreas Zeijlon OK Hällen 00:38:56 45,58
64 Niklas Karlsson Bromma-Vällingby SOK 00:38:58 45,68
65 Niklas Frisk Markbygdens OK 00:39:25 47,06
66 Simon Kappel Gotlands Bro Orienteringsklubb 00:39:33 47,47
67 Jesper Liderud Lidköpings VSK 00:39:36 47,63
68 Emil Wikström OK Tyr 00:39:41 47,88
69 Daniel Bengtsson Tullinge SK 00:40:09 49,32
70 Johan Söderlund Leksands OK 00:40:13 49,53
71 Joakim Byström Järfälla OK 00:40:21 49,94
72 Einar Nordgren Hestra IF 00:40:44 51,12
73 Martin Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:40:57 51,78
74 Jonas Falck Weber Eksjö SOK 00:40:58 51,83
75 Jonathan Karlsson OK Tisaren 00:41:21 53,01
76 Albin Petrén Göteborg-Majorna OK 00:42:41 57,12
77 Johannes Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:43:08 58,50
78 Anton Daniels Attunda OK 00:43:18 59,01
79 Robin Larsson FK Göingarna 00:44:30 62,71
80 Oskar Jensen Sondén Malmö OK 00:46:02 67,43
81 Erik Berzell Attunda OK 00:46:22 68,45
82 Oscar Stenberg OK Skogshjortarna 00:46:25 68,60
83 Oskar Karlsson Norbergs OK 00:46:27 68,71
84 Martin Dahlgren-Rosén Järla Orientering 00:46:35 69,12
85 Daniel Gustavsson FK Friskus-Varberg 00:46:44 69,58
86 Henning Ottmer Tormestorps IF 00:46:55 70,14
87 Joel Kristiansson Hässleholms OK 00:46:59 70,35
88 Kalle Karlsson GOIF Tjalve 00:47:59 73,43
89 Jonathan Berglind OK Södertörn 00:48:20 74,50
90 Karl Elisson Domnarvets GOIF 00:50:32 81,27
91 Erik Persson Eksjö SOK 00:51:10 83,22
92 William Karlsson Norbergs OK 00:51:15 83,48
93 Anton Blom Göteborg-Majorna OK 00:51:31 84,30
94 Martin Engman OK Denseln 00:51:45 85,02
95 Oscar Anderson Kexholms SK 00:53:06 89,17
97 Niclas Delin OK Pan-Kristianstad 00:57:49 103,69
98 John Funkquist IF Hansa-Hoburg 01:02:24 117,79
99 Anton Persson OK Pan-Kristianstad 01:06:02 128,97
100 Jacob Lilljeqvist Stigsökarna 01:09:58 141,08
Wilhelm Finn Eriksson Stora Tuna OK
Anton Gustafsson Stora Tuna OK
Colin Fransson Lee OK Alehof
Eddie Edström Sundsvalls OK
Alexander Fors Attunda OK
Fredrik Regborn Hagaby GOIF

Annonser

Bagheera