Svenska Orienteringsförbundet

EOC Tour Public race 1 o JVM-test - H16-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Edvin Smedberg OK Skogsfalken 00:45:47 19,60
2 Markus Larsson Hestra IF 00:46:10 20,38
3 Emil Åberg Korsnäs IF OK 00:46:19 20,69
4 August Mikaelsson Västerås SOK 00:46:39 21,37
5 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 00:46:54 21,89
6 Filip Grahn Hestra IF 00:47:02 22,16
7 Gustaf Sundbüe OK Hällen 00:47:27 23,01
8 Filip Ivarsson OK Hammaren 00:47:39 23,42
9 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 00:47:57 24,04
10 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:48:42 25,58
11 Albin Bergkvist Bjursås OK 00:49:32 27,28
12 Tom Campbell Lustens OK 00:49:36 27,42
13 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 00:50:35 29,44
14 Samuel Plumppu Bredareds IF 00:50:42 29,67
15 Noak Sanderberg Åmåls OK 00:51:13 30,73
16 Johannes Ridefelt OK Linné 00:51:37 31,55
17 Filip Jacobsson Degerfors OK 00:51:54 32,13
18 Johan Wennermark OK Skogsfalken 00:53:28 35,34
19 Mattias Johansson Stångenäs AIS 00:54:00 36,44
20 Adrian Dahlström Åmåls OK 00:54:10 36,78
21 Klas Udd Markbygdens OK 00:55:30 39,51
22 Filip Södervall IK Gandvik 00:55:34 39,65
23 Erik Fors Hestra IF 00:56:23 41,32
24 Ivar Sörqvist Markbygdens OK 00:56:49 42,21
25 Johan Gustafsson OK Tyr 00:57:02 42,65
26 André Andersson Västerbergslagens OL 00:57:19 43,24
27 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:58:12 45,05
28 Alexander Hörnquist Hägglunds IoFK 00:58:21 45,35
29 Jonas Eriksson Stora Tuna OK 00:58:51 46,38
30 Erik Widmark IF Hagen 00:58:59 46,65
31 Sebastian Åsedal Ulricehamns OK 00:59:43 48,15
32 Linus Landergren Hestra IF 00:59:52 48,46
33 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 01:00:02 48,80
34 Erik Hansson Härnösands OK 01:01:00 50,78
35 Adam Johansson Trollhättans SOK 01:01:31 51,84
36 Olle Nilsson OK Linné 01:02:48 54,47
37 Andreas Sundström Västerås SOK 01:03:01 54,92
38 Joakim Ståhl Järbo OK 01:03:12 55,29
39 Filip Hahne Insjöns IF OK 01:04:30 57,96
40 Jan Dalheimer IK Vikings OK 01:04:33 58,06
41 Martin Norrbom Sala OK 01:06:26 61,92
42 Filip Karlsson IF Hagen 01:06:50 62,74
43 Samuel Hedlund Köping-Kolsva OK 01:07:13 63,53
44 William Johnsson OK Skogshjortarna 01:07:26 63,97
45 Eric Brattåsen OK Skogshjortarna 01:08:22 65,88
46 Jacob Torstensson Västerås SOK 01:08:32 66,22
47 Tim Lundberg Mullsjö SOK 01:09:24 68,00
48 Elias Olofsson OK Nolaskogsarna 01:10:01 69,26
49 Jonathan Persson Karlsbyhedens IK 01:14:35 78,62
50 Lukas Danielsson Västerbergslagens OL 01:14:45 78,96
51 Viktor Djerf Västerbergslagens OL 01:15:09 79,78
52 Anton Eriksson OK Linné 01:15:13 79,92
53 Sixten Jonsson OK Linné 01:15:52 81,25
54 Douglas Persson Eskilstuna OL 01:16:41 82,93
55 Patrik Roos Södertälje-Nykvarn OF 01:18:21 86,34
56 Jesper Lindström IK Gandvik 01:18:57 87,57
57 Jesper Jissbacke Gävle OK 01:19:26 88,56
58 Martin Bergman OK Kåre 01:20:14 90,20
59 Ludvig Larsendahl Västerås SOK 01:21:42 93,21
60 Wiktor Finn Eriksson Domnarvets GOIF 01:23:38 97,17
61 Eric Danielsson OK Kåre 01:28:45 107,66
62 Oscar Sjöberg Västerbergslagens OL 01:29:17 108,75
63 Ludwig Johansson Ulricehamns OK 01:30:00 110,22
64 Jonathan Moen IK Vikings OK 01:34:45 119,95
65 Filip Bergström Kvarnsvedens GOIF OK 01:41:17 133,34
66 Simon Österlund Västerås SOK 01:44:41 140,31
67 Gustav Johansson Ulricehamns OK 01:52:17 155,89
68 Lars Olovsson Rehns BK 01:57:14 166,03
Marcus Bengtsson Mariestads FK
Nils Alexandersson Stora Tuna OK

Annonser