Svenska Orienteringsförbundet

EOC Tour Public race 1 o JVM-test - H21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jan Troeng OK Linné 01:16:38 1,55
2 Erik Öhlund Göteborg-Majorna OK 01:16:44 1,65
3 Mats Troeng OK Linné 01:17:39 2,56
4 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 01:18:14 3,13
5 Rassmus Andersson OK Linné 01:18:31 3,41
6 Henrik Löfås OK Linné 01:19:18 4,19
7 Jesper Lysell Rehns BK 01:19:24 4,29
8 Karl Walheim Ärla IF 01:19:52 4,75
9 Olle Kalered OK Denseln 01:19:55 4,80
10 Lukas Peterson IFK Umeå 01:19:57 4,83
11 Johan Aronsson OK Tisaren 01:20:00 4,88
13 Anton Tynong Gävle OK 01:20:26 5,31
14 Joakim Svensk Stora Tuna OK 01:20:29 5,36
15 Rikard Claesson Stora Tuna OK 01:21:00 5,87
16 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 01:21:27 6,31
17 Johan Nordlund Leksands OK 01:21:42 6,56
18 Johan Modig OK Pan-Kristianstad 01:22:13 7,07
19 Johan Bäckman Malungs OK Skogsmårdarna 01:22:19 7,17
20 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 01:22:57 7,80
21 Martin Härberg Järla Orientering 01:23:17 8,13
22 Jonas Nordström Tullinge SK 01:23:20 8,18
23 Markus Lang Stora Tuna OK 01:23:24 8,24
24 Jakob Enmark Gävle OK 01:23:42 8,54
25 Jakob Lööf OK Pan-Kristianstad 01:23:57 8,79
26 Erik Engstrand IFK Göteborg 01:23:59 8,82
27 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 01:24:12 9,03
28 Erik Pettersson OK Denseln 01:24:33 9,38
29 Joel Francén Tjällmo-Godegårds OK 01:24:54 9,72
29 Rasmus Leo OK Orion 01:24:54 9,72
31 Rickard Börjesson Hestra IF 01:24:59 9,81
32 Per-Åke Bligård OK Vilse 87 01:25:21 10,17
33 Josef Nordlund OK Linné 01:25:36 10,42
34 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 01:25:49 10,63
35 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 01:25:55 10,73
36 Niklas Serrander IFK Lidingös Skid o OK 01:25:58 10,78
37 Christoffer Eskilsson Haninge SOK 01:26:15 11,06
37 Peter Hemmyr Järla Orientering 01:26:15 11,06
39 Erik Blomgren Stora Tuna OK 01:26:17 11,09
40 Peter Aronsson Linköpings OK 01:26:19 11,13
41 Martin Vister Järla Orientering 01:26:20 11,14
42 Albin Pettersson OK Tisaren 01:26:29 11,29
43 Magnus Palm Göteborg-Majorna OK 01:26:33 11,36
44 Erik Martinsson Linköpings OK 01:26:35 11,39
45 Patrik Lind Ärla IF 01:26:40 11,47
46 Harri Karlsson OK Denseln 01:26:48 11,60
47 Kent Lundvall Täby OK 01:26:49 11,62
48 Martin Hederskog Malungs OK Skogsmårdarna 01:26:56 11,74
49 Daniel Wernersson Göteborg-Majorna OK 01:27:07 11,92
50 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 01:27:24 12,20
51 Erik Thorsson Turun Metsänkävijät 01:27:28 12,26
52 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 01:27:30 12,30
53 Fredrik Eliasson Halden SK 01:27:34 12,36
54 Ivar Lundanes Södertälje-Nykvarn OF 01:27:46 12,56
55 Erik Fernlund Säterbygdens OK 01:27:52 12,66
56 Per Lenander Växjö OK 01:28:04 12,86
57 Mathias Hallmén Attunda OK 01:28:17 13,07
58 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:28:18 13,09
59 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 01:28:41 13,47
60 Sebastian Månsson Hagaby GOIF 01:28:57 13,73
61 Johan Hamelius OK Linné 01:29:05 13,86
62 Carl Wiking OK Kåre 01:29:09 13,93
63 David Lingfors OK Linné 01:29:19 14,09
64 Albin Ridefelt OK Linné 01:29:50 14,60
65 Andreas Höye Göteborg-Majorna OK 01:29:52 14,64
66 Samuel Andersson IFK Umeå 01:30:11 14,95
67 Erik Andersson Järla Orientering 01:30:23 15,15
68 David Bejbom Järla Orientering 01:30:29 15,25
69 Johan Wikström OK Tyr 01:30:43 15,48
70 Anders Österlund Västerås SOK 01:30:55 15,67
71 Göran Winblad Rehns BK 01:30:57 15,71
72 Sven Lundbäck Stora Tuna OK 01:31:45 16,50
73 Robert Johansson Täby OK 01:31:46 16,52
74 Simon Hedlund Ärla IF 01:31:53 16,63
75 Anders Jansson Täby OK 01:31:58 16,71
76 Mikael Andersson Linköpings OK 01:32:04 16,81
77 Mattias Andersson OK Tisaren 01:32:08 16,88
78 Håkan Andersson Västerås SOK 01:32:12 16,94
79 Ivan Forsgren OK Tisaren 01:32:14 16,98
80 Markus Adolfsson Tullinge SK 01:32:37 17,36
81 Hans Persson Gävle OK 01:32:40 17,41
82 Mikael Nilsson Snättringe SK 01:32:49 17,55
83 Viktor Antonsson Eksjö SOK 01:32:53 17,62
84 Simon Eklöv OK Linné 01:33:06 17,83
85 Björn Karlsson Halmstad OK 01:33:13 17,95
86 Johan Kärrström Tullinge SK 01:33:45 18,48
87 Lasse Jansson Gävle OK 01:33:51 18,58
88 Fredrik Persson IFK Göteborg 01:33:59 18,71
89 Niklas Olofsson Helsingborgs SOK 01:34:44 19,45
90 Erik Sisell Gävle OK 01:34:48 19,52
91 Mattias Jonsson Linköpings OK 01:35:30 20,21
92 Andreas Holmqvist Hestra IF 01:36:00 20,70
93 Erik Folkesson Blom OK Orion 01:36:30 21,20
94 Erik Lind IFK Umeå 01:37:15 21,94
95 Viktor Stensson Helsingborgs SOK 01:37:28 22,15
96 Patrik Svedberg Gävle OK 01:37:43 22,40
97 Anders Höije Göteborg-Majorna OK 01:39:06 23,77
98 Anders Boström Järfälla OK 01:40:21 25,00
99 Tommy Söderberg OK Hällen 01:41:19 25,96
100 Lars Lundström IF Hallby SOK 01:45:45 30,34
101 Erik Modig OK Pan-Kristianstad 01:48:00 32,57
103 Aaron Prince Sävedalens AIK 02:08:23 52,73
Oskar Daniels Attunda OK
Jonas Bäckström Malungs OK Skogsmårdarna
Pelle Engstrand Stora Tuna OK
Anton Lif Rehns BK
Simon Andersson OK Kullingshof
Niklas Wrane Söders-Tyresö
Markus Fredlund Tullinge SK
Mattias Mårts Stora Tuna OK
Rickard Holmqvist Hestra IF
Andreas Liljegren Gotlands Bro Orienteringsklubb
Oskar Eklöf Ulricehamns OK
Mats Nordbrøden Järla Orientering
Ola Nyberg OK Orion
Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK
Kalle Larsson Ärla IF
Henrik Berggren OK Denseln
Nils Spetz Ulricehamns OK
Gustav Eklöf Ulricehamns OK
Dan Wester Järla Orientering
Oscar Vångell Ärla IF

Annonser