Svenska Orienteringsförbundet

Silva League med ÖSA-träffen - H21 Elit2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mathias Hallmén Attunda OK 00:31:00 6,72
2 David Rüedlinger Leksands OK 00:31:02 6,81
3 Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 00:31:53 9,03
4 Martin Hederskog Malungs OK Skogsmårdarna 00:32:06 9,60
5 Carl Wiking OK Kåre 00:32:15 9,99
6 Erik Lind IFK Umeå 00:32:44 11,25
7 Simon Hodler IFK Moras OK 00:32:45 11,29
8 Andreas Peterson Hagaby GOIF 00:32:52 11,60
9 Liutauras Bilevicius OK Linné 00:33:04 12,12
10 Sebastian Månsson Hagaby GOIF 00:33:09 12,34
11 Denys Shcherbakov Ronneby OK 00:33:15 12,60
12 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 00:33:18 12,73
13 Oskar Daniels Attunda OK 00:33:31 13,29
14 Björn Ljunggren OK Hammaren 00:33:44 13,86
15 Nicolas Simonin IFK Lidingös Skid o OK 00:33:54 14,30
16 Johan Israelsson Stora Tuna OK 00:34:04 14,73
17 Christoffer Eskilsson Haninge SOK 00:34:14 15,17
18 Simon Andersson Forsa OK 00:34:31 15,91
19 Rasmus Elmelid Skåneslättens OL 00:34:57 17,04
20 Jonas Engström OK Hällen 00:35:10 17,60
21 Patrik Svedberg Gävle OK 00:35:28 18,39
22 Thomas Åberg Gävle OK 00:35:49 19,30
23 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:35:50 19,34
24 Erik Fernlund Säterbygdens OK 00:36:05 20,00
25 Kent Lundvall Täby OK 00:36:22 20,74
26 Anders Håkansson OK Linné 00:36:45 21,74
27 Ulf Bergqvist Gävle OK 00:36:51 22,00
28 Erik Sisell Gävle OK 00:37:03 22,52
29 Viktor Antonsson Eksjö SOK 00:37:11 22,87
30 Joakim Ingelsson OK Hammaren 00:37:13 22,96
31 Anders Axling Södertälje-Nykvarn OF 00:37:20 23,26
32 Patrik Lind Ärla IF 00:37:23 23,39
33 Stefan Jonsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:37:27 23,57
34 Sven Lundbäck Stora Tuna OK 00:37:52 24,66
35 Albin Pettersson OK Tisaren 00:38:06 25,26
36 Niklaus Rey Nyköpings OK 00:38:07 25,31
37 Andreas Allerhed IFK Moras OK 00:38:13 25,57
38 Simon Hedlund Ärla IF 00:38:25 26,09
39 Nick Barrable OK Ravinen 00:38:32 26,40
41 Henrik Lundgren Sävedalens AIK 00:39:22 28,57
42 Pessi Liukkonen Sundsvalls OK 00:39:40 29,36
43 Johan Hamelius OK Linné 00:40:04 30,40
44 Kristian Dahlström IFK Moras OK 00:41:19 33,66
45 Anders Jansson Täby OK 00:41:28 34,06
46 Johan Eriksson Gävle OK 00:42:50 37,63
47 Andreas Holmqvist Hestra IF 00:42:58 37,97
48 Jan Moberg Gävle OK 00:43:19 38,89
49 Johan Fröberg GOIF Tjalve 00:43:36 39,63
50 Jonas Lundgren Stora Tuna OK 00:44:29 41,93
51 Ross Smith OK Linné 00:45:03 43,41
52 Joel Sjölander IFK Umeå 00:45:16 43,98
53 Daniel Nordebo Älvsby IF OK 00:45:38 44,94
54 Joel Sanderi IFK Lidingös Skid o OK 00:46:17 46,64
55 Magnus Fransson Ärla IF 00:47:13 49,07
56 Henrik Hammas Attunda OK 00:47:19 49,33
57 Gustav Eriksson Stora Tuna OK 00:47:47 50,55
58 Martin Sundlöf Gävle OK 00:51:20 59,82
59 Tomas Kobayashi Surahammars SOK 00:58:47 79,28

Annonser