Swedish Orienteering Federation

Silva League med ÖSA-träffen - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Anton Johansson OK Orion 00:30:41 7.56
2 Erik Andersson OK Orion 00:32:03 11.21
3 Ludvig Åhlund OK Nolaskogsarna 00:32:06 11.34
4 Jonatan Aronsson OK Tisaren 00:32:11 11.56
5 Simon Hector Snättringe SK 00:32:28 12.32
6 Assar Hellström OK Ravinen 00:32:38 12.76
6 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:32:38 12.76
8 Piotr Parfianowicz Södertälje-Nykvarn OF 00:32:46 13.12
9 Niklas Gustafsson OK Tisaren 00:32:49 13.25
10 William Eriksson Högåkers OK 00:32:54 13.47
11 Emil Granqvist OK Ravinen 00:33:05 13.96
12 Daniel Nilsson Nyköpings OK 00:33:15 14.41
13 Martin Gelinder Attunda OK 00:33:22 14.72
14 Oskar Andrén OK Tisaren 00:33:38 15.43
15 Oskar Lundqvist OK Orion 00:33:49 15.92
16 Leif Svensson OK Tisaren 00:33:54 16.14
17 Erik Karlsson Målilla OK 00:33:55 16.18
18 Jens Rönnols Täby OK 00:34:07 16.72
19 Elias Öhgren OK Kåre 00:34:08 16.76
20 Anton Nilsson OK Tranan 00:34:13 16.98
21 Victor Flingmark Uddevalla OK 00:34:17 17.16
22 Björn Cederberg Vänersborgs SK 00:34:56 18.89
23 Rasmus Svantesson Hjärnarps GH OL 00:35:05 19.29
24 Arvid Våg Lerums SOK 00:35:21 20.00
25 Gustav Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:36:13 22.32
26 Simon Andersson OK Rodhen 00:36:33 23.20
27 Carl Boman Västerås SOK 00:36:45 23.74
28 Fredrik Wigertz Långhundra IF 00:36:59 24.36
29 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 00:37:09 24.80
30 Johannes Eklöf IF Hallby SOK 00:37:10 24.85
31 Henrik Andersson Bredaryds SOK 00:37:17 25.16
32 Jonas Larson Bergnäsets AIK 00:38:41 28.89
33 Kasper Westman Västerås SOK 00:38:51 29.34
34 Didrik Hall Nyköpings OK 00:38:52 29.38
35 Sixten Walheim Robertsfors IK 00:38:54 29.47
36 Gustaf Sparrevik Lerums SOK 00:39:00 29.74
37 William Nilsson OK Södertörn 00:39:22 30.71
38 Andreas Hultqvist Tullinge SK 00:39:23 30.76
39 David Mellin Sundbybergs IK 00:39:27 30.94
40 Albin Axelsson Mullsjö SOK 00:39:30 31.07
41 Måns Hellgren OK Södertörn 00:40:33 33.87
42 Pontus Karlsson Markbygdens OK 00:41:08 35.42
43 Jakob Ivarsson Haninge SOK 00:41:16 35.78
44 Daniel Bengtsson Tullinge SK 00:41:48 37.20
45 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:42:01 37.78
46 Martin Dahlgren-Rosén Järla Orientering 00:42:05 37.96
47 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 00:42:45 39.73
48 August Mikaelsson Västerås SOK 00:42:48 39.87
49 Daniel Roos Attunda OK 00:42:59 40.35
50 Einar Johansson Linköpings OK 00:43:02 40.49
51 Kevin Ståhl Järbo OK 00:43:14 41.02
52 Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:43:51 42.67
53 Arvid Henriksson Järla Orientering 00:43:57 42.93
54 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 00:45:23 46.75
55 Emil Andersson Tullinge SK 00:45:32 47.15
56 Sebastian Agerhäll OK Tisaren 00:48:51 55.99
Max Berggren OK Denseln
Alexander Fors Attunda OK
Erik Berzell Attunda OK
Nils Gumaelius Waxholms OK

Advertisements

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF