Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - D45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Yvonne Andersson Tullinge SK 00:13:51 9,92
2 Malin Årebäck Göteborg-Majorna OK 00:14:25 12,66
3 Lena Reisen IF Hagen 00:15:00 15,47
4 Maria Skogsberg Mariestads FK 00:15:33 18,13
5 Marie Hedar Eskilstuna OL 00:15:58 20,14
5 Helena Eriksson Eds SK 00:15:58 20,14
7 Lena Carlsson Sävedalens AIK 00:16:15 21,51
8 Åsa Nyberg Göteborg-Majorna OK 00:16:27 22,47
9 Ann-Kristin Jansson Hjobygdens OK 00:16:37 23,28
10 Ulrika Wahlström Tenhults SOK 00:16:46 24,00
11 Lena Blom Göteborg-Majorna OK 00:17:03 25,37
12 Gunnel Jernstig Vänersborgs SK 00:17:05 25,53
13 Helena Karlsson Nässjö OK 00:17:23 26,98
14 Anna-Lena Längheim Tullinge SK 00:17:38 28,19
15 Pia Käck-Fritzell Mullsjö SOK 00:18:16 31,24
16 Eva Martinsson OK Tyr 00:18:48 33,82
17 Bodil Molin Boxholm-Mjölby OL 00:18:51 34,06
18 Cathrine Herngren IF Hagen 00:19:04 35,11
19 Birgitta Lennartsson OK Skogsstjärnan 00:19:09 35,51
20 Pia Lundberg OK Bävern 00:19:13 35,83
21 Christina Halvarsson OK Kroppefjäll 00:19:15 35,99
22 Maria Tryggö Trollhättans SOK 00:19:33 37,44
23 Elisabet Elmertoft Norbergs OK 00:19:34 37,52
24 Christina Liljeqvist Stenungsunds OK 00:19:35 37,60
25 Maria Sahlin Arboga OK 00:19:46 38,49
26 Carina Bergander Eksjö SOK 00:19:59 39,53
27 Lena Jakobsson Gamleby OK 00:20:09 40,34
28 Petra Helmersson Vandrarringen 00:20:27 41,78
29 Jeanette Carlsson OK Älgen 00:20:45 43,23
30 Doris Danielsson Istrums SK 00:21:17 45,81
31 Ann-Charlotte Widell OK Skogshjortarna 00:22:24 51,20
32 Katarina Borne Frölunda OL 00:23:05 54,50
33 Lena Markendahl OK Klyftamo 00:23:10 54,90
34 Eva Larsson Åmåls OK 00:23:25 56,11
35 Eva Börjesson Lidköpings VSK 00:23:33 56,75
36 Margareta Almqvist Mandinger Trollhättans SOK 00:23:49 58,04
37 Agnetha le Claire FK Herkules 00:24:57 63,51
38 Anette Olsson Eksjö SOK 00:27:25 75,41
38 Lucy Lou Tibro OK 00:27:25 75,41
40 Marit Äng Hagaby GOIF 00:27:55 77,83
41 Ann-Katrin Johansson Västerviks OK 00:29:16 84,35
42 Agneta Nordholm Sävedalens AIK 00:29:20 84,67
43 Helena Hammar Tidaholm SOK Sisu 00:29:22 84,83
44 Gitte Kristiansson Trollhättans SOK 00:29:39 86,20
45 Margareta Eliasson Tenhults SOK 00:31:49 96,66
46 Ingalill Grund OK Roto 00:32:11 98,43
Eva Hägnander Lidköpings VSK
Lotta Jungåker Korsnäs IF OK

Annonser

Bagheera