Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - H40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Andreas Rangert IK Hakarpspojkarna 00:14:37 12,27
2 Fridolf Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:14:58 14,29
3 Jan Lager Halmstad OK 00:15:19 16,31
4 Nichlas Wallström Sävedalens AIK 00:16:19 22,10
5 Lars Sjöberg Tullinge SK 00:16:30 23,15
6 Stefan Agmarken Halmstad OK 00:16:31 23,25
7 Tommy Jonsson Sävedalens AIK 00:16:49 24,99
8 Pär Anders Järsenholt Ulricehamns OK 00:16:59 25,95
9 Jörgen Larsson Ulricehamns OK 00:17:13 27,30
10 Klas Grönqvist Jönköpings OK 00:17:15 27,49
11 Ulf Fredriksson Korsnäs IF OK 00:17:16 27,59
12 Jens Andertoft Västerås SOK 00:17:17 27,68
13 Mattias Bååth Sävedalens AIK 00:17:37 29,61
14 Anders Ling Jönköpings OK 00:17:40 29,90
15 Sven-Johan Prytz GOIF Tjalve 00:17:47 30,57
16 David Olsson OK Skogsstjärnan 00:17:52 31,05
17 Fredrik Ask Markbygdens OK 00:18:05 32,31
18 Henrik Lindblad OK Djerf 00:18:19 33,66
19 Anders Ekinge OK Motala 00:18:22 33,94
20 Magnus Fredriksson Korsnäs IF OK 00:18:29 34,62
21 Thomas Pettersson NAIS Orienteringsklubb 00:19:04 37,99
22 Anders Kindbom IF Hagen 00:19:05 38,09
23 Mattias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:19:13 38,86
23 Melker Eriksson Jönköpings OK 00:19:13 38,86
25 Anders Edvardsson Eksjö SOK 00:19:15 39,05
26 Svante Berglund Ulricehamns OK 00:19:22 39,72
27 Joakim Lundberg Ulricehamns OK 00:19:24 39,92
28 Daniel Wärnsberg Eksjö SOK 00:19:26 40,11
29 Ulf Eklund OK Motala 00:19:29 40,40
30 Peter Lekberg Sävedalens AIK 00:19:32 40,69
31 Thomas Westerlund Herrljunga SK Skid o OL 00:19:57 43,10
31 Claes Setthagen OK Tranan 00:19:57 43,10
33 Erik Lauri FK Herkules 00:19:58 43,19
33 Thomas Klasér Korsnäs IF OK 00:19:58 43,19
35 Torbjörn Andersson OK Motala 00:20:20 45,31
36 Leif Hörnell KFUM Örebro OK 00:20:24 45,70
37 Henrik Pettersson Falköpings AIK OK 00:20:43 47,53
38 Gustav Erlandsson OK Vivill 00:20:44 47,62
39 Karl-Johan Rydberg Gamleby OK 00:20:58 48,97
40 Mikael Hübsch OK 64 Torpa 00:21:19 51,00
41 Claes Eriksson Fjärås AIK 00:21:22 51,29
42 Martin Johansson OK Orinto 00:21:39 52,92
43 Ulric Björck IK Uven 00:21:46 53,60
44 Jonas Bülow Jönköpings OK 00:21:51 54,08
45 Johan Edström Bottnaryds IF 00:21:56 54,56
46 Gary Larsson OK Skogshjortarna 00:22:23 57,16
47 Joakim Sandberg Köping-Kolsva OK 00:22:25 57,35
48 Mats Karlsson Tidaholm SOK Sisu 00:22:29 57,74
49 Niklas Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:22:38 58,61
50 Per Johnsson Lerums SOK 00:23:11 61,79
51 Håkan Jansson Vänersborgs SK 00:23:14 62,08
53 Johan Abrahamsson Gällstadbygdens SOK 00:23:19 62,56
54 Nicklas Karlsson Tidaholm SOK Sisu 00:23:22 62,85
55 Mats Larsson OK Älgen 00:23:45 65,06
56 Staffan Johansson Sol Tranås 00:23:51 65,64
57 Peter Nordström Vandrarringen 00:23:54 65,93
58 Samuel Skog OK Gränsen 00:24:42 70,55
59 Ulf Gabrielsson Kungälvs OK 00:24:51 71,42
60 Christer Öberg Gamleby OK 00:25:04 72,67
61 Mikael Thörnkvist Sol Tranås 00:25:27 74,89
62 Torbjörn Lönkvist OK Vivill 00:26:22 80,19
63 Urban Särnbrink OK Tisaren 00:26:31 81,05
64 Jan Nordberg OK Tranan 00:26:45 82,40
65 Lars Edberg OK Nackhe 00:27:09 84,71
66 Janingvar Johansson Lidköpings VSK 00:27:50 88,66
67 Lars Helmersson Vandrarringen 00:28:28 92,33
68 Johan Sörensson Fjärås AIK 00:28:56 95,02
69 Magnus Strand Västerviks OK 00:29:27 98,01
70 Niklas Jonasson Boxholm-Mjölby OL 00:29:45 99,74
71 Thomas Almgren Borås GIF 00:30:01 101,28
72 David Lindgren Västerås SOK 00:30:28 103,89
73 Måns Axelsson Gamleby OK 00:30:57 106,68
74 Pierre Jansson Ankarsrums OK 00:31:32 110,05
75 Conny Persson Halmstad OK 00:32:31 115,74
76 Peter Serrander Borås GIF 00:36:48 140,49
77 Ulf Sandelin Borås GIF 00:40:20 160,92
78 Markus Alvarsson OK Motala 00:45:06 188,47
Peter Karlsson OK Motala

Annonser

Bagheera