Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Filip Rosjö Jönköpings OK 00:11:50 232,85
2 Lukas Olm Kils OK 00:13:05 265,29
3 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:13:17 270,48
4 Arvid Önsten IK Vista 00:13:48 283,88
5 Elias Olsson OK Kroppefjäll 00:13:53 286,05
6 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 00:14:33 300,00
7 Arvid Eriksson Hagaby GOIF 00:15:02 300,00
8 Eric Valjus Hagaby GOIF 00:15:21 300,00
9 Lukas Katvala OK Älgen 00:15:52 300,00
10 Axel Blom Frölunda OL 00:15:54 300,00
11 Petter Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:16:15 300,00
12 Filip Jungert Mariestads FK 00:16:28 300,00
13 Teodor Danielsson Istrums SK 00:16:48 300,00
14 Erik Lund Stenungsunds OK 00:17:21 300,00
15 Erik Helmersson Vandrarringen 00:17:28 300,00
16 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:17:42 300,00
17 Jonathan Uller Kils OK 00:18:37 300,00
18 Oscar Roos SOK Träff 00:18:48 300,00
19 Oskar Carlsson Kvillebyns SK 00:18:51 300,00
20 Jonas Planck IK Gandvik 00:18:58 300,00
21 Jakob Ingström Bottnaryds IF 00:19:00 300,00
22 Joel Andersson Mariestads FK 00:19:02 300,00
23 Henrik Reisen IF Hagen 00:19:09 300,00
24 Erik Götvall Almby IK 00:19:42 300,00
25 Vincent Nilsson IK Vista 00:19:44 300,00
26 Albert Vesterlund Trollhättans SOK 00:19:45 300,00
27 Frank Sandgren OK Klyftamo 00:19:49 300,00
28 Klas Johansson OK Tranan 00:20:02 300,00
29 Leo Pruth IK Hakarpspojkarna 00:20:04 300,00
30 Axel Åkesson Markbygdens OK 00:20:29 300,00
31 Axel Andersson Norbergs OK 00:20:58 300,00
32 Noel Agmarken Halmstad OK 00:21:09 300,00
33 Arvid Hall Markbygdens OK 00:21:12 300,00
34 Simon Freyland SOK Aneby 00:21:42 300,00
35 Alexander Knuts Trollhättans SOK 00:22:14 300,00
36 Oliver Vallerius Gamleby OK 00:22:21 300,00
37 Isak Dalström OK Klyftamo 00:23:04 300,00
38 Oliver Karlsson Norbergs OK 00:23:17 300,00
39 Arvid Matsson Norbergs OK 00:23:31 300,00
40 Filip Strandmark Halmstad OK 00:23:54 300,00
41 Johan Kindbom IF Hagen 00:23:57 300,00
42 Felix Sandberg OK Skogsvargarna 00:24:05 300,00
43 Simon Larsson Hjobygdens OK 00:24:11 300,00
44 Oskar Svahn Eksjö SOK 00:24:24 300,00
45 Anton Wöhrer Stigsökarna 00:24:48 300,00
46 Emil Mononen OK Gipen 00:25:10 300,00
47 Kalle Kjellberg Västerås SOK 00:25:15 300,00
48 Gabriel Blad OK Kullingshof 00:25:25 300,00
49 Filiph Sandström OK Gipen 00:26:12 300,00
50 Erik Axelsson Gamleby OK 00:26:16 300,00
51 Richard Mårtensson Köping-Kolsva OK 00:27:03 300,00
52 Gustav Andersson OK Skogsstjärnan 00:28:10 300,00
53 Viktor Pettersson Gamleby OK 00:28:43 300,00
54 Sixten Törnqvist Västerås SOK 00:29:39 300,00
55 Johan Björck IK Uven 00:30:02 300,00
56 Adam Bremer Boxholm-Mjölby OL 00:30:41 300,00
57 Hannes Palm Ulricehamns OK 00:31:12 300,00
58 Jesper Pettersson Tenhults SOK 00:31:56 300,00
59 Sebastian Persson Eskilstuna OL 00:31:58 300,00
60 Erik Bruzell SOK Träff 00:31:59 300,00
61 Oliver Lindblom OK Roxen 00:33:56 300,00
62 Casper Malmqvist Bottnaryds IF 00:39:00 300,00
63 Samuel Jonsson Kristinehamns OK 00:39:11 300,00
64 Max Öhrn Arboga OK 00:40:25 300,00
65 Benjamin Pauli Istrums SK 00:55:05 300,00
William Lundstedt Mullsjö SOK
Victor Hansson Jönköpings OK
Axel Olsson OK Skogsstjärnan
Arvid Petersén Lerums SOK
Tobias Erixon OK Kullingshof
Anton Karlsson Mariestads FK
Victor Ring Halmstad OK
Hannes Karlsson Tidaholm SOK Sisu
Edvin Fredlund Almby IK
Albin Alvarsson OK Motala
Hampus Karlsson Lidköpings VSK

Annonser