Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - D11

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Alma Wilhelmsson Falköpings AIK OK 00:10:19 181,45
2 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 00:10:49 193,10
3 Moa Arlebo KFUM Örebro OK 00:11:28 208,24
4 Ebba Lindman Nässjö OK 00:11:48 216,01
5 Felicia Järsenholt Ulricehamns OK 00:12:14 226,11
6 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:12:46 238,53
7 Julia Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:12:49 239,70
7 Amanda Jansson OK Djerf 00:12:49 239,70
9 Jenna Magnusson IK Hakarpspojkarna 00:13:00 243,97
10 Ida Roos SOK Träff 00:13:36 257,95
11 Kajsa Carlsson Wallum Sävedalens AIK 00:14:11 271,54
12 Tilda Andersson Tullinge SK 00:14:25 276,98
13 Klara Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:14:34 280,47
14 Agnes Källström Sala OK 00:14:36 281,25
15 Elin Lindblad OK Djerf 00:15:01 290,96
16 Towa Pettersson OK Denseln 00:15:03 291,74
17 Elsa Kamfors OK Kullingshof 00:15:19 297,95
18 Hanna Andersson Falköpings AIK OK 00:15:28 300,00
19 Sofia Jansson Hjobygdens OK 00:15:29 300,00
20 Alma Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:15:53 300,00
21 Vendela Lönkvist OK Vivill 00:16:10 300,00
22 Malin Kristiansson Trollhättans SOK 00:17:14 300,00
23 Lilly Hakeskog Jönköpings OK 00:17:35 300,00
24 Wilma Bergander Eksjö SOK 00:17:38 300,00
25 Rebecka Haraldsson Jönköpings OK 00:18:49 300,00
26 Klara Höglund Eksjö SOK 00:18:56 300,00
27 Tuva Persson OK Tranan 00:19:39 300,00
28 Klara Bolin Tullinge SK 00:19:47 300,00
29 Moa Rännare Hjobygdens OK 00:21:00 300,00
30 Sara Borg IF Hagen 00:21:01 300,00
31 Smilla Tengvall Boxholm-Mjölby OL 00:21:12 300,00
32 Johanna Johansson Stångenäs AIS 00:21:42 300,00
33 Josefine Maqtari Forserums SOK 00:21:54 300,00
34 Linnéa Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:22:30 300,00
35 Rebecca Lekberg Sävedalens AIK 00:23:54 300,00
36 Emma Gustafsson OK Kullingshof 00:25:42 300,00
37 Klara Johansson Hjobygdens OK 00:27:24 300,00
38 Julia Persson Halmstad OK 00:27:33 300,00
39 Sara Mouazzen Västerås SOK 00:27:41 300,00
40 Julia Rangert IK Hakarpspojkarna 00:27:50 300,00
41 Petra Eriksson Lerums SOK 00:28:36 300,00
42 Matilda Renlund Stigsökarna 00:29:28 300,00
43 Linnea Holmvik Tidaholm SOK Sisu 00:30:49 300,00
44 Klara Andréasson Frölunda OL 00:35:35 300,00
Alma Maxson OK Bävern
Ellen Blennow Falköpings AIK OK
Ellen Krantz IK Ymer
Lovisa Lager Halmstad OK
Kajsa Ward OK Vivill

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
OK Orion