Svenska Orienteringsförbundet

3+3 i Sälen, långdistans - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:28:17 42,74
2 Albin Andersson Tullinge SK 00:28:22 43,08
3 Robin Salén OK Renen 00:31:17 55,14
3 Simon Imark Tullinge SK 00:31:17 55,14
5 Hugo Lillieström OK Roxen 00:31:37 56,52
6 Albin Månsson Växjö OK 00:32:16 59,21
7 Viktor Barkegren Stora Tuna OK 00:32:18 59,35
8 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:32:43 61,07
9 Victor Imark Tullinge SK 00:32:59 62,17
10 Isac Von Krusenstierna OK Kåre 00:33:38 64,86
11 henning sjökvist Stora Tuna OK 00:33:54 65,96
12 Rikard Holmström Västerbergslagens OL 00:34:12 67,21
13 Jesper Wikman OK Nolaskogsarna 00:35:47 73,75
14 Erik Herne OK Ravinen 00:36:46 77,82
15 Johan Persson OK Österåker 00:37:13 79,68
16 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 00:38:05 83,26
17 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 00:38:08 83,47
18 Georg Eklöw OK Södertörn 00:38:43 85,88
19 André Lindgren OK Ravinen 00:38:59 86,99
20 Oskar Forsberg Tullinge SK 00:39:25 88,78
21 Axel Halvarsson OK Kroppefjäll 00:39:45 90,16
22 Hugo Thorell OK Ravinen 00:39:54 90,78
23 Jonas Norlin IFK Moras OK 00:40:29 93,19
24 Axel Granqvist OK Ravinen 00:40:31 93,33
25 Olle Grywenz OK Linné 00:40:58 95,19
26 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:41:18 96,57
27 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:41:35 97,74
28 Axel Englund Sundsvalls OK 00:41:48 98,63
29 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 00:42:15 100,49
30 Christian Redtzer Attunda OK 00:44:27 109,59
31 David Levin Svaide Roma SOK 00:44:44 110,76
32 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:44:59 111,80
33 Hannes Bergenfur IK Vikings OK 00:45:42 114,76
34 Johan Lindman Finspångs SOK 00:45:57 115,79
35 Anton Olivestam Vimmerby OK 00:46:14 116,97
36 Jakob Höst Hjärnarps GH OL 00:46:21 117,45
36 Joel Karnehed OK Roxen 00:46:21 117,45
38 Martin Granberg Piteå IF 00:46:41 118,83
39 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:46:53 119,65
40 Hugo Lindbärg OK Södertörn 00:47:04 120,41
41 Benjamin Langerak Järfälla OK 00:47:09 120,76
42 Lukas Hellgren OK Ravinen 00:47:16 121,24
43 Carl Holmberg IF Hagen 00:47:30 122,20
44 Oskar Enges Attunda OK 00:47:43 123,10
45 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:47:53 123,79
46 Egil Morast Haninge SOK 00:48:03 124,48
47 Vidar Persson Täby OK 00:48:18 125,51
48 Linus Backlund OK Södertörn 00:48:22 125,79
49 Isak Hertin Västerviks OK 00:49:05 128,75
50 Simon Sjöberg Västerbergslagens OL 00:50:10 133,23
51 Gustav Öhgren Karlsbyhedens IK 00:50:11 133,30
52 Hannes Svahn OK Ravinen 00:50:28 134,47
53 Viktor Häggström Skarpnäcks OL 00:51:13 137,57
54 August Mollén OK Denseln 00:51:47 139,92
55 Johan Edenhamn Länna IF 00:52:02 140,95
56 Simon Törnqvist OK Ravinen 00:54:29 151,08
57 Isak Augustsson IFK Moras OK 00:55:23 154,80
58 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 00:55:32 155,42
59 Gustav Malmström GOIF Tjalve 00:55:40 155,98
60 Olle Hedman IF Hagen 00:56:07 157,84
61 David Janson Järfälla OK 00:56:44 160,39
62 Pontus Lindblom OK Roxen 00:57:24 163,14
63 Albin Andersson OK Ravinen 01:01:03 178,24
64 Samuel Höjlind IFK Moras OK 01:04:21 191,88
65 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 01:04:24 192,09
66 Johan Bengtsson Skarpnäcks OL 01:04:33 192,71
67 Karl Fredriksson Korsnäs IF OK 01:04:56 194,29
68 Jakob Alfredsson Attunda OK 01:05:29 196,57
69 Lukas Karsbo Alfta-Ösa OK 01:06:00 198,71
70 Axel Jutterström IFK Moras OK 01:11:50 222,83
71 Viktor Strand OK Linné 01:16:33 242,33
72 Axel Lindeberg Västerviks OK 01:27:20 286,92
73 Gustav Nyman Vänersborgs SK 01:28:30 291,75
74 Hampus Norrby Järfälla OK 01:28:36 292,16
75 Oskar Andersson OK Linné 01:49:00 300,00
76 Martin Storkamp Sundsvalls OK 01:50:06 300,00
Christopher Wilestedt Attunda OK
Dan Österlund Västerås SOK
Edvin Nordström Täby OK
Lukas Arkäng Tullinge SK
Albin Emlén Vittjärvs IK
Tobias Karlsson Snättringe SK
Robert Sandin Järla Orientering
Nils Orbert Attunda OK
Pontus Thörn Rånäs OK
Erik Tuuri Älvsby IF OK
Adam Hedberg OK Södertörn
Calle Nilsson Järfälla OK
Fredrik Norlin IFK Moras OK
Oscar Lang Västerviks OK
Oriku Randongkir Hällefors OK
Viktor Östergren Växjö OK

Annonser