Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 4 - H50-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lasse Jansson Gävle OK 00:38:27 12,21
2 Rikard Imark Tullinge SK 00:39:10 13,67
4 Per Magnusson OK Nolaskogsarna 00:45:09 25,86
5 Peter Cederberg Vänersborgs SK 00:45:29 26,54
6 Stefan Lund OK Orinto 00:46:05 27,76
9 Lennart Josefsson Rydboholms SK 00:47:19 30,27
10 Anders Enmark Gävle OK 00:47:53 31,43
12 Krister Gumaelius Waxholms OK 00:48:17 32,24
13 Peo Svensk Stora Tuna OK 00:48:30 32,68
15 Mats Brorsson Tockarps IK 00:49:40 35,06
16 Walter Keller OK Djerf 00:50:22 36,49
17 Roine Andersson Rånäs OK 00:50:30 36,76
19 Hans Tarandi IFK Lidingös Skid o OK 00:51:25 38,63
20 Lars-Gunnar Nilsson Eksjö SOK 00:51:32 38,86
23 Lars Mattsson OK Kåre 00:52:34 40,97
24 Per-Arne Wahlgren Sjövalla FK 00:53:19 42,50
26 Arne Eriksson Tierps SOK 00:54:06 44,09
28 Rolf Larsson OK Linné 00:54:22 44,64
29 Anders Mattsson OK Älvsjö-Örby 00:54:27 44,81
30 Anders Skog Tullinge SK 00:54:41 45,28
32 Per Melèn OK Kåre 00:54:54 45,72
34 John E Eriksson Växjö OK 00:55:27 46,84
35 Leif Gustafsson Säterbygdens OK 00:57:10 50,34
37 Bengt Klasson Ulricehamns OK 00:57:20 50,68
39 Christer Eriksson Tierps SOK 00:57:40 51,36
40 Lars Holmberg IF Hagen 00:57:42 51,43
41 Per-Erik Björklund Bjursås OK 00:58:01 52,07
42 Bengt Hesslekrans OK Njudung 00:58:10 52,38
44 Björn Alpberg Almby IK 00:58:14 52,51
46 Mats Birkestål Köping-Kolsva OK 00:58:19 52,68
47 Stefan Sjöblom Frölunda OL 00:58:27 52,95
48 Per Edenhamn Länna IF 00:58:45 53,57
49 Sven Wigertz Långhundra IF 00:58:54 53,87
50 Richard Holmgren Bergnäsets AIK 00:58:56 53,94
52 Tomas Karlsson OK Kolmården 00:59:29 55,06
53 Christer Johansson Köping-Kolsva OK 00:59:37 55,33
54 Jan Karlsson Växjö OK 00:59:59 56,08
55 Per-Arne Forsberg Tullinge SK 01:00:09 56,42
56 Christer Mannfolk Ulricehamns OK 01:00:34 57,27
57 Karl-Erik Engblom Valbo AIF 01:00:37 57,37
58 Torbjörn Salomonsson Vänersborgs SK 01:00:47 57,71
60 Christer Karlsson Boxholm-Mjölby OL 01:01:48 59,78
61 Håkan Östergren Växjö OK 01:02:06 60,39
62 Per Ljung Stockholms OK 01:02:34 61,34
63 Nils-Olof Larsson Vänersborgs SK 01:02:35 61,38
64 Fredrik Salén OK Renen 01:02:50 61,88
71 Håkan Svedhem Ulricehamns OK 01:06:23 69,12
72 Jari Pöyhönen IFK Lidingös Skid o OK 01:06:29 69,32
74 Ingemar Månsson Ronneby OK 01:07:38 71,66
75 Sven Olsson Skåneslättens OL 01:07:48 72,00
76 Anders Persson Tockarps IK 01:09:13 74,89
83 Mats Lagerblad Växjö OK 01:10:18 77,10
84 Werner Köhler Tullinge SK 01:10:23 77,27
86 Tomas Jansson OK Landehof 01:11:49 80,19
87 Torbjörn Söderlund Leksands OK 01:11:50 80,22
88 Jan-I Nygren FK Boken 01:11:57 80,46
89 Ulf Wallin Sjövalla FK 01:11:58 80,49
91 Björn Lundsten Vittjärvs IK 01:13:39 83,92
92 Jonas Karlsson Markbygdens OK 01:14:08 84,91
96 Jan Sundström OK Renen 01:15:38 87,96
97 Håkan Wåhlander Frölunda OL 01:16:04 88,84
98 Håkan Eriksson OK Räven 01:16:48 90,34
99 Stefan Olofsson OK Gisle 01:17:19 91,39
100 Peter Ridefelt OK Linné 01:17:30 91,76
101 Hans Malmberg Waxholms OK 01:17:43 92,21
103 Mikael Hjalmarsson OK Kåre 01:19:54 96,65
105 Hans-Erik Karlsson OK Torfinn 01:20:42 98,28
106 Sören Andersson FK Boken 01:20:43 98,32
107 Lars Lundin OK Borgen 01:20:50 98,55
108 Björn Engström Lustens OK 01:21:44 100,39
109 Hans Persson Andrarums IF 01:21:47 100,49
111 Tomas Axelsson OK Linné 01:23:24 103,78
112 Benjamin Viebke Malmö OK 01:25:10 107,38
115 Göran Olesund OK Landehof 01:26:48 110,71
116 Peter Hammersberg Frölunda OL 01:27:15 111,63
117 Bengt-Åke Berndtsson Skåneslättens OL 01:27:36 112,34
118 Peter Askeljung OK Klemmingen 01:28:04 113,29
119 Jan Grahn IK Uven 01:28:57 115,09
120 Carl-Johan Westborg Vittjärvs IK 01:34:41 126,77
122 Gustaf Torenstam Emmaboda Verda OK 01:35:04 127,55
123 Leif Jakobsson Garda IK 01:35:12 127,82
124 Leif-Åke Andersson FK Boken 01:35:17 127,99
125 Krister Österblad FK Boken 01:36:03 129,55
130 Jan Rydén Sjövalla FK 01:44:51 147,48
131 Jonas Jerlin Frölunda OL 01:46:50 151,52
133 Stefan Mokvist Länna IF 01:51:03 160,11
Peter Eklöv OK Linné

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr