Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 4 - H45-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Håkan Svensson Bredaryds SOK 00:41:02 7,47
3 Ingvar Åkesson IK Hakarpspojkarna 00:41:59 9,26
4 Odd Wallum Sävedalens AIK 00:44:28 13,96
5 Allan Mogensen OK Ravinen 00:44:59 14,94
7 Conny Forsberg Långhundra IF 00:45:39 16,20
9 Joakim Ingelsson OK Hammaren 00:48:03 20,73
10 Magnus Larsson FK Göingarna 00:48:11 20,99
11 Magnus Albinsson OK Tyr 00:48:49 22,18
12 Ola Jernström Avesta OK 00:48:51 22,25
13 Kristian Palm IK Hakarpspojkarna 00:48:52 22,28
15 Stefan Thellsén OK Roxen 00:49:53 24,20
17 Mats Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:50:09 24,71
19 Jan Näslund OK Nolaskogsarna 00:51:13 26,72
20 Pär Nyman OK Tyr 00:51:34 27,38
21 Bo Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:51:44 27,70
22 Thomas Höjsgaard Leksands OK 00:52:30 29,15
23 Anders Gustafsson Uddevalla OK 00:52:31 29,18
24 Jonas Giding Vallentuna-Össeby OL 00:52:52 29,84
25 Rickard Asplund Ärla IF 00:53:08 30,35
26 Anders Lillieström OK Roxen 00:53:16 30,60
28 Per Johansson Motala AIF OL 00:53:52 31,73
31 Anders Karlsson Snättringe SK 00:54:22 32,68
32 Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:54:34 33,06
33 Lars Svantesson Hjärnarps GH OL 00:54:42 33,31
34 Anders Wadsten OK Landehof 00:54:56 33,75
35 Peter Junevik Leksands OK 00:55:24 34,63
37 Jan Asketun OK Roxen 00:55:52 35,51
38 Ola Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:56:04 35,89
39 Göran Hellgren OK Södertörn 00:56:34 36,84
40 Ola Torstensson Västerås SOK 00:56:57 37,56
41 Johan Oskarsson Laxå OK 00:57:00 37,66
43 Per Thellsén OK Roxen 00:57:30 38,60
44 Per Sander Göteborg-Majorna OK 00:57:46 39,11
46 Björn Hannrup IF Thor 00:58:00 39,55
47 Arne Jansson OK Klemmingen 00:58:12 39,93
50 Hans-Erik Danielsson Västerbergslagens OL 00:59:12 41,82
51 Jesper Hansson Lagerberg OK Södertörn 00:59:14 41,88
52 Per Carlberg Vallentuna-Össeby OL 00:59:23 42,16
55 Anne Magnusson OK Landehof 01:00:25 44,12
56 Lars Magnusson OK Landehof 01:00:33 44,37
58 Per Sundström Västerås SOK 01:00:36 44,46
59 Magnus Niklasson Falköpings AIK OK 01:00:48 44,84
60 Patrik Falk Göteborg-Majorna OK 01:00:49 44,87
61 Espen Magnussen Skattkärrs IF 01:01:02 45,28
62 Bo Hallberg Falköpings AIK OK 01:01:18 45,79
63 Christer Arksand Vallentuna-Össeby OL 01:01:23 45,95
65 Sten Leandersson OK Tyr 01:01:29 46,13
66 Jörgen Hector Snättringe SK 01:02:26 47,93
66 Anders Thureson Hellas Orientering 01:02:26 47,93
69 Carl Byman Västerås SOK 01:02:46 48,56
70 Magnus Södervall IK Gandvik 01:02:50 48,69
71 Jan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 01:03:12 49,38
72 Peter Fors OK Grip 01:03:25 49,79
73 Magnus Karlsson 1 OK Landehof 01:03:35 50,11
74 Magnus Oscarsson FK Göingarna 01:03:43 50,36
75 Anders Svalbring Målilla OK 01:03:50 50,58
77 Matz Andersson Lesjöfors SK 01:04:22 51,59
78 Anders Johansson OK Hammaren 01:04:23 51,62
79 Magnus Oredsson Östersunds OK 01:04:25 51,68
81 Kalle Persson OK Österåker 01:04:51 52,50
82 Nils Aronsson OK Tisaren 01:05:21 53,45
84 Ola Henriksson Järla Orientering 01:05:56 54,55
86 Magnus Blennow Falköpings AIK OK 01:06:20 55,31
87 Niklas Nilsson Härlövs IF 01:06:22 55,37
88 Magnus Hellgren OK Ravinen 01:06:52 56,31
89 Stefan Hammar Frölunda OL 01:07:12 56,94
90 Henrik Karlsson OK Skogsstjärnan 01:07:33 57,61
94 Hans Hedin Hjärnarps GH OL 01:08:00 58,46
95 Göran Nord Sol Tranås 01:08:17 58,99
98 Jonas Hagström Falköpings AIK OK 01:08:49 60,00
100 Anders Johansson NAIS Orienteringsklubb 01:10:13 62,65
101 Niklas Johansson OK Landehof 01:10:17 62,77
102 Henrik Pettersson OK Roxen 01:11:41 65,42
104 Erik Löseth Falköpings AIK OK 01:11:43 65,48
105 Thord Salenbäck Kristinehamns OK 01:12:59 67,88
106 Örjan Tingström OK Klemmingen 01:13:00 67,91
110 Anders Berntsson Snättringe SK 01:14:18 70,37
112 Tommy Rygh Mariestads FK 01:15:10 72,01
115 Ulf Karlsson OK Alehof 01:16:25 74,37
116 Ingemar Blom IK Uven 01:16:34 74,66
118 Mikael Davidsson Västerås SOK 01:18:08 77,62
120 Leif Hagman IK Uven 01:18:52 79,00
124 Peter Jäderfeldt OK Klemmingen 01:20:34 82,22
125 Jonas Pålsson K 3 IF 01:20:47 82,63
128 Mats Lundqvist Östersunds OK 01:22:38 86,13
130 Jan Viklund Eskilstuna OL 01:23:01 86,85
131 Tomas Nilsson Hässleholms OK 01:23:19 87,42
133 David Gabrielsson Sävedalens AIK 01:25:20 91,23
135 Jan Dahlin Hellas Orientering 01:27:21 95,05
138 Johan Balck Vallentuna-Össeby OL 01:29:06 98,35
139 Christer Henriksson Sävedalens AIK 01:30:36 101,19
140 Jörgen Dalén Sala OK 01:31:15 102,42
141 Peter Lundberg Västerås SOK 01:31:19 102,55
142 Peter Thörn Tenhults SOK 01:31:51 103,55
144 Per-Göran Bern Målilla OK 01:32:41 105,13
146 Hans-Olof Persson OK Alehof 01:34:15 108,09
147 Nils Eklöw OK Södertörn 01:35:20 110,14
148 Patrik Steen OK Enen 01:36:21 112,06
151 Roland Strand FK Åsen 01:39:38 118,27
152 Martin Thunberg OK Alehof 01:40:46 120,41
153 Krister Rosendahl OK Renen 01:42:37 123,91
154 Sören Wilhelmsson Falköpings AIK OK 01:43:30 125,58
155 Cristian Olivestam Vimmerby OK 01:46:50 131,89
Tomas Westlund OK Pan-Kristianstad
Lars-Åke Åberg IFK Hedemora OK
Bengt Zetterberg OK Skärmen
Magnus Lundin Avesta OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr