Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 4 - H45 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Michael Björnlinger IK Vista 00:33:54 24,21
2 Mikael Ingelsson Ockelbo OK 00:34:51 26,85
3 Ulf Lindqvist Östersunds OK 00:34:53 26,94
4 Torben Malm Garphyttans IF 00:35:17 28,06
5 Nils Gustavsson Lidköpings VSK 00:36:52 32,46
6 Per Grywenz OK Linné 00:37:45 34,92
7 Jonas Gustavsson Forsa OK 00:38:39 37,42
7 Ulf Danielsson Åmåls OK 00:38:39 37,42
9 Leif Einarsson Kungälvs OK 00:40:11 41,69
10 Mikael Langer OK Roxen 00:40:43 43,18
11 Niklas Martin Njurunda OK 00:40:48 43,41
12 Claes Hagstrand Lerums SOK 00:41:36 45,63
13 Jörgen Ekman Västvärmlands OK 00:41:48 46,19
15 Johan Wannberg IK Omega 00:41:53 46,42
16 Lars G Johansson IFK Göteborg 00:42:05 46,98
18 Thomas Källberg OK Roslagen 00:42:20 47,67
19 Magnus Herberthson Linköpings OK 00:42:32 48,23
20 Per Källvik Åmåls OK 00:42:36 48,42
21 Jonas Andersson Värend GN OL 00:43:08 49,90
23 Per Sundqvist OK Tranan 00:43:47 51,71
24 Per Sandberg Säterbygdens OK 00:43:56 52,13
26 Kennet Öhlund IK Ymer 00:44:01 52,36
28 Stefan Eriksson IK Hakarpspojkarna 00:44:11 52,82
29 Johan Lilljeqvist Stigsökarna 00:44:20 53,24
30 Kent Åström Sundsvalls OK 00:44:28 53,61
31 Rikard Borg Linköpings OK 00:45:00 55,09
32 Clas Löfkvist OK Njudung 00:45:06 55,37
33 Staffan Asplund Kungälvs OK 00:45:24 56,21
34 Jörgen Stegard Skarpnäcks OL 00:45:30 56,49
35 Christer Eriksson OK Kolmården 00:45:44 57,13
36 Håkan Flingmark Uddevalla OK 00:45:49 57,37
38 Claes Ekberg Lidköpings VSK 00:46:25 59,04
39 Håkan Svensson IK Vista 00:46:27 59,13
40 Jan Thuresson Burseryds IF 00:46:45 59,96
42 Mikael Jungbjer Göteborgs SK 00:47:04 60,84
43 Jesper Johansson Linköpings OK 00:47:34 62,24
44 Joakim Ahlström Västerås SOK 00:48:00 63,44
45 Teddy Andersson OK Landehof 00:48:22 64,46
46 Sven Nilsson IK Vista 00:48:54 65,95
47 Anders Kristoffersson Anderstorps OK 00:49:16 66,97
48 Sören Andersson Lidköpings VSK 00:49:26 67,43
49 Ulf Almehed Frölunda OL 00:49:34 67,80
50 Anders Lamm Frölunda OL 00:49:38 67,99
52 Per Brahm Långhundra IF 00:50:05 69,24
53 Magnus Hoppe IF Thor 00:50:21 69,98
54 Niclas Ahlström Västerås SOK 00:50:27 70,26
55 Benny Wiklund Finspångs SOK 00:50:40 70,86
56 Uffe Jonsson Skogspojkarnas OK 00:50:49 71,28
57 Ulf Persson Bottnaryds IF 00:51:03 71,93
58 Pelle Landfors Lustens OK 00:51:09 72,21
59 Tomas Bäck Trosabygdens OK 00:51:15 72,48
60 Hans Mandahl Östra Almby FK 00:51:21 72,76
61 Torbjörn Sjölin IK Uven 00:51:25 72,95
62 Paul Teder Täby OK 00:51:26 73,00
63 Anders Johansson OK Landehof 00:51:31 73,23
64 Thomas Arvidsson Säterbygdens OK 00:51:48 74,02
67 Johan Åtting Linköpings OK 00:52:05 74,80
68 Tomas Sjökvist OK Österåker 00:52:15 75,27
69 Thomas Roos IF Thor 00:52:29 75,92
70 Michael Palm OK Triangeln 00:52:37 76,29
71 Christian Jansson OK Tranan 00:52:40 76,43
72 Jonas Roth Linköpings OK 00:53:12 77,91
73 Håkan Berndtsson Frölunda OL 00:53:24 78,47
75 Magnus Nygren Skogspojkarnas OK 00:54:09 80,55
76 Hans Johansson Skattkärrs IF 00:54:21 81,11
77 Erik Willén Östersunds OK 00:54:58 82,83
79 Stefan Edvardsson OK Torfinn 00:55:14 83,57
80 Gunnar Johansson OK Skogsvargarna 00:55:17 83,71
82 Jonas Åhlin Helsingborgs SOK 00:55:44 84,96
83 Håkan Karlsson FK Finn 00:56:05 85,93
85 Magnus Larsson Västerås SOK 00:56:08 86,07
86 Rikard Nilsson Kungälvs OK 00:56:23 86,77
87 Anders Hansson OK Hammaren 00:56:37 87,42
90 Jimmy Alenius Boxholm-Mjölby OL 00:57:23 89,55
91 Göran Lundqvist Järfälla OK 00:57:46 90,62
92 Håkan Persson Laxå OK 00:58:12 91,82
94 Erik Johnson OK Klemmingen 00:58:40 93,12
96 Thomas Borne Frölunda OL 00:58:59 94,00
99 Stefan Dahl IS Kullen 00:59:36 95,72
100 Bo Lauri Snättringe SK 00:59:47 96,23
101 Lars Ohlsson FK Göingarna 00:59:49 96,32
102 Mats Dahlrot IK Uven 01:00:33 98,36
103 Nisse Rosén Stigmännen Karlshamns OK 01:00:47 99,01
104 Robert Östlund Säterbygdens OK 01:00:56 99,43
105 Anders Dahlgren Östersunds OK 01:01:52 102,03
107 Lars Thoren Ronneby OK 01:02:39 104,21
109 Torbjörn Zetterljung Arboga OK 01:03:07 105,50
111 Tomas Andreasson Frölunda OL 01:03:36 106,85
112 Christer Vredin IFK Umeå 01:03:38 106,94
113 Johan Liderud Lidköpings VSK 01:03:56 107,78
114 Tomas Pettersson Boxholm-Mjölby OL 01:03:57 107,82
115 Per-Erik Rönnestrand Frösö IF 01:04:10 108,43
116 Johan Fridström Finspångs SOK 01:04:33 109,49
117 Kjell Josefsson OK Kolmården 01:04:37 109,68
118 Håkan Rostö Rånäs OK 01:04:46 110,10
120 Kari Päiväniemi Laxå OK 01:04:59 110,70
122 Greg Campbell Lustens OK 01:07:19 117,19
123 Stefan Johansson Trosabygdens OK 01:08:01 119,14
124 Mats Karlsson Laxå OK 01:08:18 119,93
126 Per Norrbom Sala OK 01:08:51 121,46
127 Bosse Wigge Säterbygdens OK 01:08:58 121,78
127 Magnus Hedegård OK Kolmården 01:08:58 121,78
130 Mikael Peterson Falköpings AIK OK 01:09:41 123,78
131 Anders Jonsson OK Klyftamo 01:09:52 124,29
132 Patric Johansson Boxholm-Mjölby OL 01:10:46 126,79
134 Magnus Johansson OK Kolmården 01:10:54 127,16
136 Jan-Eric Thelin Lidköpings VSK 01:12:53 132,68
138 Christer Lindell Linköpings OK 01:15:14 139,22
139 Kristofer Holmberg OK Tranan 01:19:12 150,26
140 Ulf Larsson Lerums SOK 01:19:26 150,91
141 Håkan Andersson Vimmerby OK 01:19:30 151,09
143 Olle Janrik Bromma-Vällingby SOK 01:21:06 155,54
144 Erik Bengtsson Sala OK 01:23:20 161,76
145 Pontus Löfström Jönköpings OK 01:23:30 162,22
146 Magnus Björk Örkelljunga FK 01:24:12 164,17
147 Staffan Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 01:24:15 164,31
149 Anders Petrén Kungälvs OK 01:27:28 173,26
150 Patrick Persson Härlövs IF 01:29:30 178,92
152 Stig Gustafsson IK Ymer 01:30:36 181,98
156 David Söderström Sala OK 01:33:07 188,98
157 Sven-Olof Pålsson Kungälvs OK 01:37:25 200,95
158 Mikael Andersson OK Österåker 01:43:03 216,62
Anders Olsson Lustens OK
Magnus Eklund Vimmerby OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr