Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 4 - H50-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Michael Wehlin Södertälje-Nykvarn OF 00:39:34 15,85
2 Mats Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:40:01 16,78
3 Leif Helgman OK Tyr 00:41:41 20,23
4 Christer Skoog Kils OK 00:42:11 21,27
5 Torbjörn Lännevall OK Roslagen 00:42:22 21,65
6 Lennart Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:42:36 22,13
7 Jan Nordin Sundsvalls OK 00:43:34 24,14
8 Rolf Wikström OK Tyr 00:43:45 24,52
9 Johan Markstedt OK Södertörn 00:45:35 28,31
10 Peter Lundberg Järfälla OK 00:46:40 30,56
12 Elis Bengtsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:46:51 30,94
13 Anders Jönsson OK Triangeln 00:47:29 32,25
14 Mikael Eriksson VK Uvarna 00:47:48 32,91
18 Mikael Hansson Bredaryds SOK 00:48:11 33,70
20 Peter Valtersson Anderstorps OK 00:49:22 36,15
21 Roger Hugosson Sundsvalls OK 00:49:27 36,32
22 Axel Wassenius Uddevalla OK 00:49:31 36,46
23 Bo Börjesson Storviks IF 00:49:51 37,15
24 Mats Walheim Robertsfors IK 00:50:11 37,84
25 Peter Enoksson OK Österåker 00:50:15 37,98
26 Bengt Andersson IK Hakarpspojkarna 00:50:21 38,19
29 Pär Claesson Sävedalens AIK 00:50:51 39,22
32 Asgeir Edvardsen Göteborg-Majorna OK 00:51:54 41,40
34 Tom Hollowell OK Tyr 00:52:16 42,16
36 Sten Karlsson Anderstorps OK 00:52:18 42,23
38 John Carlsson Värend GN OL 00:52:43 43,09
40 Andres Laas OK Skogshjortarna 00:53:35 44,89
41 Thomas Henmyr OK Vilse 87 00:53:59 45,72
42 Arto Blomdahl IK Hakarpspojkarna 00:54:03 45,85
43 Gunnar Karlsson Målilla OK 00:54:26 46,65
44 Peter Hedberg Lunds OK 00:54:27 46,68
45 Mikael Backlund Dalaportens OL 00:54:41 47,17
48 Pedro Lundquist Linköpings OK 00:54:53 47,58
49 Bo Gustavsson OK Tylöskog 00:54:56 47,68
50 Magnus Ihreskog Gotlands Bro OK 00:55:03 47,93
51 Tom Korsman Umeå OK 00:55:15 48,34
52 Ulf Andersson Göteborg-Majorna OK 00:55:29 48,82
53 Mats Hall Nyköpings OK 00:56:00 49,89
54 Ingemar Hägglund OK Ödmården 00:56:08 50,17
55 Göran Månsson OK Dacke 00:56:13 50,34
56 Mats Lindqvist Sävedalens AIK 00:56:28 50,86
57 Anders Jakobsson OK Södertörn 00:56:40 51,28
58 Håkan Schmidt Trollhättans SOK 00:57:08 52,24
63 Johan Palmgren Täby OK 00:57:35 53,17
66 Sven Undeland Södertälje-Nykvarn OF 00:57:54 53,83
67 Per Winterås Västerbergslagens OL 00:58:52 55,83
71 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:59:36 57,35
72 Anders Jonsson Søllerød OK 00:59:42 57,56
76 Mikael Yngvesson Robertsfors IK 01:00:23 58,98
78 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 01:01:26 61,15
80 Anders Forsgren Täby OK 01:01:37 61,53
81 Göran Ivarez OK Södertörn 01:01:54 62,12
82 Björn Östman Göteborg-Majorna OK 01:02:33 63,46
84 Thomas Attfors Sävedalens AIK 01:03:41 65,81
85 Arne Nilsson Nyköpings OK 01:03:42 65,85
86 Göran Persson Värend GN OL 01:03:47 66,02
87 Kent Olsson OK Orion 01:03:49 66,09
90 Ulf Skoglund Kils OK 01:04:47 68,09
93 Jonas Karlsson OK Tylöskog 01:05:14 69,02
96 Johan Wikner Högåkers OK 01:06:20 71,30
97 Leif Markfjärd Avesta OK 01:06:43 72,10
100 Leif Sandahl OK Tyr 01:08:44 76,27
101 Per Svenningsson Lunds OK 01:08:49 76,45
102 Kent Nero Mullsjö SOK 01:09:31 77,90
105 Stefan Hornebrant Trollhättans SOK 01:11:47 82,59
110 Stefan Sundélius Järfälla OK 01:14:50 88,91
111 Gert Pettersson Lunds OK 01:15:07 89,50
114 Gert Jonsson IK Hakarpspojkarna 01:16:02 91,40
115 Leif Larsson Åmåls OK 01:16:04 91,47
118 Arne Sääf Gudhems IF 01:19:31 98,61
119 Mats Lindström OK Skärmen 01:19:32 98,65
123 Håkan Jönsson OK Kontinent 01:21:38 103,00
124 Gunnar Markinhuhta Göteborgs SK 01:22:19 104,41
125 Dag Tryggö Trollhättans SOK 01:23:16 106,38
127 Erik Andersson OK Österåker 01:23:36 107,07
129 Tommy Karlsson Gudhems IF 01:24:55 109,80
131 Sverker Eriksson OK Gynge 01:26:06 112,25
134 Jan Berggren OK Denseln 01:28:26 117,09
135 Hans Lindgren OK Skogshjortarna 01:31:58 124,41
136 Anders Winald Hellas Orientering 01:33:55 128,45
138 Ulf Sundin Göteborg-Majorna OK 01:35:33 131,83
140 Mats Hugosson Kvillebyns SK 01:37:16 135,39
143 Arne Klevedal Kvillebyns SK 01:42:48 146,85
145 Per Erlandsson OK Skogsfalken 01:49:03 159,80
146 Anders Birgersson Visborgs OK 01:52:00 165,91
147 Magnus Green Strängnäs-Malmby OL 01:57:14 176,75
Per Flakberg IFK Göteborg
Pär Westblad OK Ravinen
Kenneth Lantz OK Österåker
Stefan Nyberg Avesta OK
Lars Nordström Kils OK
Peter Lindebring OK Denseln

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr