Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Etapp 4 - H40 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mats Röjgård OK Kolmården 00:30:58 10,20
3 Stefan P Svanström OK Österåker 00:32:44 14,02
5 Lars Öhgren Karlsbyhedens IK 00:37:36 24,53
6 Ulf Karlsson Storviks IF 00:38:36 26,70
8 Jens Andertoft Västerås SOK 00:39:42 29,07
9 Stefan Holthoff OLV Steinberg 00:40:13 30,19
10 Ola Eriksson Bromma-Vällingby SOK 00:40:27 30,69
11 Tomas Norman Leksands OK 00:40:28 30,73
12 Mats Johnsson Falköpings AIK OK 00:40:29 30,77
13 Patric de Boussard IFK Enskede 00:40:40 31,16
14 Anders Löwgren OK Milan 00:40:47 31,41
16 Andreas Fredriksson Attunda OK 00:40:52 31,59
16 Berth Karlsson Sävedalens AIK 00:40:52 31,59
18 Christer Casselsjö OK Kolmården 00:40:57 31,77
19 Göran Kimell Gotlands Bro OK 00:41:04 32,03
21 Joakim Lundberg Ulricehamns OK 00:41:11 32,28
21 Roger Lindén Attunda OK 00:41:11 32,28
24 Pär Ericson Nyköpings OK 00:41:36 33,18
25 Mats d.y Eriksson Hagaby GOIF 00:41:45 33,50
26 Magnus Göras Leksands OK 00:41:52 33,76
28 Magnus Elwin IFK Enskede 00:42:16 34,62
30 Peo Berg Leksands OK 00:42:22 34,84
31 Jonas Niklasson Falköpings AIK OK 00:42:51 35,88
33 Sven Johansson Täby OK 00:43:10 36,57
34 Kjell Nilsson Gotlands Bro OK 00:43:20 36,93
35 Anders Larsson OK Milan 00:43:21 36,96
35 Johan Zettergren Frölunda OL 00:43:21 36,96
37 Johan Redtzer Attunda OK 00:43:25 37,11
39 Thomas Karlsson Sjövalla FK 00:44:13 38,83
41 Mats Bergenfur IK Vikings OK 00:44:55 40,35
42 Martin Bjurner Bromma-Vällingby SOK 00:45:01 40,56
42 Håkan Eriksson Hästveda OK 00:45:01 40,56
44 Jörgen Larsson Ulricehamns OK 00:45:08 40,82
45 Mats Orbert Attunda OK 00:45:18 41,18
47 Torbjörn Nilsson Stora Tuna OK 00:45:57 42,58
48 Ola Eriksson Hästveda OK 00:45:58 42,62
50 Fredrik Ask Markbygdens OK 00:46:30 43,77
51 Ulrik Ivers Attunda OK 00:46:33 43,88
52 Fredrik Morast Haninge SOK 00:47:11 45,25
53 Martin Persson KFUM Örebro OK 00:47:13 45,32
55 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 00:47:18 45,50
56 Jonas Bergenfur Skattkärrs IF 00:47:20 45,57
57 Håkan Grubb Malmö OK 00:47:32 46,00
58 Magnus Karlsson Ryda SK 00:47:37 46,18
60 Patrik Leickt Tullinge SK 00:47:47 46,54
61 Mikael Svensson FK Herkules 00:48:03 47,12
62 Daniel Wärnsberg Eksjö SOK 00:48:04 47,15
63 Peter Hermansson IFK Moras OK 00:48:54 48,96
64 Torbjörn Lönkvist OK Vivill 00:48:55 48,99
65 Örjan Sandell OK Roxen 00:49:01 49,21
66 Stefan Redtzer Attunda OK 00:49:24 50,04
67 Erik Daniels Attunda OK 00:49:45 50,79
68 Patrik Fors Attunda OK 00:49:47 50,86
69 Ulf Andersson Haninge SOK 00:49:52 51,04
70 Anders Karlsson OK Kåre 00:50:06 51,55
72 Tomas Viker OK Kåre 00:50:21 52,09
73 Anders Ekinge OK Motala 00:50:42 52,85
74 Dennis Toll OK Njudung 00:50:48 53,06
75 Krister Hultberg OK Kolmården 00:50:50 53,13
76 Lars Gerhardsson Attunda OK 00:50:52 53,21
77 Henrik Pettersson Falköpings AIK OK 00:50:54 53,28
78 Magnus Graad Ronneby OK 00:51:10 53,85
80 Roger Johansson OK Vargen 00:51:31 54,61
81 Johan Sandberg Linköpings OK 00:51:34 54,72
82 Mats Gustafsson KFUM Örebro OK 00:51:37 54,83
84 Håkan Redtzer Attunda OK 00:52:32 56,81
85 Stefan Johansson Frölunda OL 00:52:50 57,46
86 Niklas Sander OK Milan 00:53:08 58,10
87 Jan Fransson OK Milan 00:53:09 58,14
88 Lars-Erik Larsson OK Milan 00:54:15 60,52
89 Pär Anders Järsenholt Ulricehamns OK 00:54:40 61,42
90 Patrik Persson Eksjö SOK 00:54:41 61,45
91 Sven-Johan Prytz GOIF Tjalve 00:54:51 61,81
92 Håkan Jansson Vänersborgs SK 00:54:53 61,89
93 Johan Åberg OK Landehof 00:55:13 62,61
94 Ulf Mellerdahl Kils OK 00:55:22 62,93
95 Peter Jansson IK Jarl Rättvik 00:55:58 64,23
96 Patric Malmström GOIF Tjalve 00:56:02 64,37
97 Anders Eriksson OK Milan 00:56:11 64,70
98 Johan Lundblad Markbygdens OK 00:56:44 65,88
99 Pierre Andersson OK Milan 00:56:58 66,39
100 Göran Stuhlhofer OK Landehof 00:57:20 67,18
101 Ulf Nyqvist OK Landehof 00:57:53 68,37
102 Robert Haglund Haninge SOK 00:58:32 69,77
103 Joakim Persson Haninge SOK 00:58:34 69,85
104 Per Carlsson Stora Tuna OK 00:58:59 70,75
105 Mats Berggren Lunds OK 00:59:29 71,83
106 Mårten Lindberg Malmö OK 00:59:50 72,58
107 Stefan Näsman Ronneby OK 00:59:55 72,76
108 Urban Sörqvist Markbygdens OK 01:00:03 73,05
109 Fredrik Karlsson OK Landehof 01:00:07 73,20
111 Anders Lundberg IK Vikings OK 01:01:16 75,68
112 Robert Cederholm Länna IF 01:01:21 75,86
113 Lennart Johansson Ulricehamns OK 01:01:45 76,73
114 Mattias Hedberg Gagnefs OK 01:01:58 77,19
115 Robert Wieslander OK Skärmen 01:02:28 78,28
116 Svante Berglund Ulricehamns OK 01:02:53 79,18
117 Jonas Råberg Linköpings OK 01:03:09 79,75
118 Anders Johansson Finspångs SOK 01:05:05 83,93
119 Jan Ekberg Skattkärrs IF 01:05:14 84,25
121 Niklas Söderlund Avesta OK 01:07:48 89,80
122 Stefan Martelius Attunda OK 01:08:06 90,45
123 Stephan Östergren Alvesta SOK 01:08:28 91,24
124 Sven Gardell Ulricehamns OK 01:08:38 91,60
125 Anders Thim Haninge SOK 01:09:39 93,80
127 Ulf Eriksson IFK Moras OK 01:10:41 96,03
128 Niklas Kåvius Tullinge SK 01:10:57 96,61
129 Sven Lindroth IFK Moras OK 01:11:23 97,55
130 Janingvar Johansson Lidköpings VSK 01:11:43 98,27
131 Peter Risberg Skattkärrs IF 01:12:14 99,38
132 Mats Franzén Ulricehamns OK 01:12:33 100,07
135 Sven Eriksson OK Landehof 01:14:41 104,68
136 Bo Kron OK Flundrehof 01:15:10 105,72
137 Leif Blomqvist Bredareds IF 01:15:45 106,98
139 Andreas Pihlström OK Landehof 01:16:47 109,22
140 Nicklas Doyle Skarpnäcks OL 01:18:34 113,07
141 Jonathan Nealis Länna IF 01:18:40 113,29
142 Ola Samuelsson OK Vivill 01:18:56 113,86
143 Per Andersson OK Linné 01:19:18 114,65
144 Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK 01:19:49 115,77
146 Ola Nilsson Alvesta SOK 01:20:36 117,46
147 Anders Forslund Linköpings OK 01:28:36 134,75
148 Jan Dahlberg Haninge SOK 01:33:15 144,80
149 Stefan Hedengren Haninge SOK 01:39:00 157,23
150 Gunnar Skärlén Haninge SOK 01:55:05 191,99
Oskar Nerderheim Haninge SOK
Patrik Eveborn OK Roxen

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF