Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Halland Elitsprint - H21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 00:15:04 -0,56
2 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 00:15:10 -0,08
6 Gustav Bergman OK Ravinen 00:15:29 1,47
7 Øystein Kvaal Østerbø IFK Lidingös Skid o OK 00:15:31 1,63
8 Olle Kalered OK Denseln 00:15:34 1,88
10 Mattias Karlsson Halden SK 00:15:43 2,61
11 Erik Rost Malungs OK Skogsmårdarna 00:15:50 3,18
12 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 00:15:52 3,34
13 Jakob Lööf OK Pan-Kristianstad 00:15:58 3,83
14 Oskar Sjöberg OK Linné 00:16:00 3,99
16 Lauri Sild Delta 00:16:01 4,07
17 Martin Vister Järla Orientering 00:16:02 4,15
17 Ola Martner Göteborg-Majorna OK 00:16:02 4,15
19 Kalvis Mihailovs IK Hakarpspojkarna 00:16:05 4,40
20 Filip Dahlgren IFK Lidingös Skid o OK 00:16:06 4,48
22 Jonas Nordström Tullinge SK 00:16:10 4,81
22 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:16:10 4,81
24 Josef Nordlund OK Linné 00:16:14 5,13
24 Olle Boström Järla Orientering 00:16:14 5,13
27 Emil Wingstedt Halden SK 00:16:16 5,29
28 Erik Nilsson-Simkovics Ulricehamns OK 00:16:18 5,46
29 Albin Ridefelt OK Linné 00:16:20 5,62
30 Denys Shcherbakov Ronneby OK 00:16:23 5,86
33 Anton Tynong Gävle OK 00:16:25 6,03
34 Vetle Ruud Bråten IFK Göteborg 00:16:29 6,35
34 Gustav Nordström Gävle OK 00:16:29 6,35
36 Jakob Enmark Gävle OK 00:16:30 6,43
37 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 00:16:31 6,51
38 Johan Modig OK Pan-Kristianstad 00:16:32 6,60
39 Johan Bäckman Malungs OK Skogsmårdarna 00:16:34 6,76
40 Oleksandr Kratov OK Orion 00:16:39 7,17
41 Anders Carlsson IFK Lidingös Skid o OK 00:16:43 7,49
42 Erik Andersson Järla Orientering 00:16:45 7,65
44 Rassmus Andersson OK Linné 00:16:48 7,90
45 Nicolas Simonin IFK Lidingös Skid o OK 00:16:49 7,98
46 Anton Östlin Södertälje-Nykvarn OF 00:16:53 8,30
47 Peter Hodkinson OK Ravinen 00:16:56 8,55
48 Ivar Lundanes Södertälje-Nykvarn OF 00:16:58 8,71
48 Johan Aronsson OK Tisaren 00:16:58 8,71
50 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 00:17:03 9,12
53 Markus Lang Stora Tuna OK 00:17:06 9,36
54 Erik Holmberg IK Hakarpspojkarna 00:17:11 9,77
55 Joakim Svensk Stora Tuna OK 00:17:12 9,85
56 Niklas Olofsson Helsingborgs SOK 00:17:15 10,09
56 Per Carlborg Linköpings OK 00:17:15 10,09
61 Lukas Peterson IFK Umeå 00:17:26 10,99
62 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 00:17:32 11,48
63 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 00:17:34 11,64
64 Petter Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:17:38 11,97
65 Niklas Serrander IFK Lidingös Skid o OK 00:17:39 12,05
68 Karl Walheim Ärla IF 00:18:34 16,52
69 Hugh Cashell Göteborg-Majorna OK 00:18:36 16,69
70 Johan Strand Göteborg-Majorna OK 00:18:53 18,07
72 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:19:45 22,30
Jerker Lysell Rehns BK
Erik Pettersson OK Denseln

Annonser