Svenska Orienteringsförbundet

Linnéklassikern - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 00:42:46 11,89
2 Johan Lundvall Täby OK 00:42:59 12,31
3 Conny Forsberg Långhundra IF 00:43:14 12,79
4 Jonas Giding Vallentuna-Össeby OL 00:48:12 22,35
5 Carl Persson Täby OK 00:49:23 24,62
6 Juha Loenberg Stigfinnarna 00:49:28 24,78
7 Mats Jonsell IF Thor 00:50:01 25,84
8 Per Edlund Sigtuna OK 00:50:22 26,52
9 Roland Sannicolo Täby OK 00:52:29 30,59
10 Jesper Hansson Lagerberg OK Södertörn 00:53:42 32,93
11 Per Carlberg Vallentuna-Össeby OL 00:54:19 34,12
12 Ola Bovallius Järfälla OK 00:54:32 34,53
13 Jan-Olof Bogren Sundbybergs IK 00:54:35 34,63
14 Patrik Ottosson Gävle OK 00:56:48 38,89
15 Anders Bengtsson Sundbybergs IK 00:56:52 39,02
16 Ulf K. Rask Sigtuna OK 00:56:57 39,18
17 Thomas Calleberg Snättringe SK 00:58:03 41,30
18 Christer Arksand Vallentuna-Össeby OL 00:58:07 41,43
19 Björn Hannrup IF Thor 00:59:56 44,92
20 Kent Berggren Tullinge SK 00:59:57 44,95
21 Per Franzén OK Södertörn 01:01:17 47,52
22 Peter Hambäck Långhundra IF 01:01:36 48,13
23 Joakim Skantze Sundbybergs IK 01:01:39 48,22
24 Magnus Hoppe IF Thor 01:01:55 48,74
25 Anders Nilsson Täby OK 01:02:03 48,99
26 Mats Herbert Täby OK 01:02:12 49,28
27 Bo Lauri Snättringe SK 01:02:51 50,53
28 Thomas Roos IF Thor 01:04:46 54,22
29 Håkan Redtzer Attunda OK 01:04:56 54,54
31 Håkan Berglund IF Thor 01:07:05 58,68
32 Frank Steiner Järfälla OK 01:07:07 58,74
33 Roger Uddmäre Sigtuna OK 01:16:07 76,06
34 Stefan Redtzer Attunda OK 01:16:22 76,54
35 Jan Dahlin Hellas Orientering 01:21:19 86,06
36 Patrik Steen OK Enen 01:23:39 90,55
37 Nils Eklöw OK Södertörn 01:24:43 92,60
38 Stefan Nordström Sigtuna OK 01:28:09 99,21
39 Jörgen Dalén Sala OK 01:28:10 99,24
40 Anders Dahlgren Östersunds OK 01:28:22 99,63
41 Jörgen Hector Snättringe SK 01:28:49 100,49
42 Johan Engvall OK Norden 01:31:56 106,49
43 Johan Källbäck Hammarby IF OF 01:33:08 108,80
44 Anders Lundberg OK Roslagen 01:37:50 117,84
Patrik Fors Attunda OK
Lars Klasson OK Ravinen
Nils Eriksson Väsby OK

Annonser

Bagheera