Svenska Orienteringsförbundet

Götalandsmästerskap, individuellt och nationell långdistans - H15 GM

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ville Johansson Östergötlands OF 00:36:47 14,73
2 Samuel Plumppu Västergötlands OF 00:39:54 22,28
3 Ivar Sörqvist Västergötlands OF 00:41:14 25,52
4 William Johnsson Västergötlands OF 00:43:33 31,13
5 Johan Wennermark Blekinge OF 00:44:28 33,35
6 Erik Barr Zeilon Skånes OF 00:44:51 34,28
7 Oskar Lind Smålands OF 00:45:40 36,26
8 Philip Edvardsson Smålands OF 00:45:47 36,54
9 Adrian Dahlström Bohuslän-Dals OF 00:46:41 38,72
10 Lucas J Sundblad Smålands OF 00:46:44 38,84
11 Arvid Nord Smålands OF 00:47:10 39,89
12 Albin Lillieström Östergötlands OF 00:47:49 41,47
13 Ludvig Holmberg Västergötlands OF 00:48:08 42,23
13 Rasmus Arfwedson Göteborgs OF 00:48:08 42,23
15 Alexander Wiklund Östergötlands OF 00:49:00 44,33
16 Simon Wikström Hallands OF 00:49:44 46,11
17 Anton Boberg Hallands OF 00:49:45 46,15
18 Ola Andersson Blekinge OF 00:50:45 48,57
19 Olle Hansson Östergötlands OF 00:53:01 54,07
20 Daniel Andersson Hallands OF 00:53:45 55,84
21 Edvin Andersson Smålands OF 00:53:48 55,96
22 Adam Johansson Västergötlands OF 00:55:27 59,96
23 Loke Agmarken Hallands OF 00:56:43 63,03
24 Filip Karlsson Västergötlands OF 00:56:46 63,15
25 Simon Olausson Västergötlands OF 00:56:48 63,23
26 Markus Braun Göteborgs OF 00:59:08 68,89
27 Jesper Lindström Västergötlands OF 00:59:32 69,85
28 Jonas Hammarskiöld Skånes OF 01:00:43 72,72
29 Emil Johansson Västergötlands OF 01:01:31 74,66
30 Shane Mattsson Skånes OF 01:01:48 75,35
31 August Bengtsson Hallands OF 01:03:46 80,11
32 Albin Pålsson Göteborgs OF 01:04:00 80,68
33 Amadeus Hansson Gotlands OF 01:04:15 81,28
34 Lukas Eveborn Östergötlands OF 01:05:31 84,35
35 Hampus Larsson Skånes OF 01:08:03 90,49
36 Anton Berneving Bohuslän-Dals OF 01:09:39 94,37
37 Simon Runefors Smålands OF 01:11:40 99,25
38 Emil Karlsson Bohuslän-Dals OF 01:12:29 101,23
40 Joel Karlsson Bohuslän-Dals OF 01:14:49 106,88
41 David Dahl Gotlands OF 01:16:10 110,16
42 Oscar Philipsson Smålands OF 01:18:22 115,49
43 Aron Hugoson Bohuslän-Dals OF 01:20:22 120,33
44 Anton Hansson Skånes OF 01:23:25 127,72
45 Johan Stenström Östergötlands OF 01:23:47 128,61
46 John Gordon Bohuslän-Dals OF 01:31:25 147,11
47 Alfred Henriksson Skånes OF 01:39:08 165,80

Annonser