Swedish Orienteering Federation

DM Medel Stockholm - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Nicolas Simonin IFK Lidingös Skid o OK 00:27:06 4.15
2 Johan Näsman IFK Lidingös Skid o OK 00:27:29 5.25
3 Martin Vister Järla Orientering 00:27:48 6.16
4 David Bejbom Järla Orientering 00:27:58 6.64
5 Mattias Millinger OK Linné 00:28:45 8.88
6 Erik Andersson Järla Orientering 00:28:46 8.93
7 Anders Carlsson IFK Lidingös Skid o OK 00:28:50 9.12
9 Oskar Daniels Attunda OK 00:29:21 10.60
11 Niklas Serrander IFK Lidingös Skid o OK 00:29:44 11.70
12 Mathias Hallmén Attunda OK 00:30:04 12.65
13 Håkon Jarvis Westergård Järla Orientering 00:30:06 12.75
14 Anders Hedman IFK Lidingös Skid o OK 00:30:28 13.80
15 Johan Kärrström Tullinge SK 00:30:50 14.85
16 Martin Lindskog OK Ravinen 00:31:11 15.85
17 Peter Hemmyr Järla Orientering 00:31:14 16.00
18 Christian Kollberg Järla Orientering 00:31:18 16.19
19 Mattias Johansson IFK Lidingös Skid o OK 00:31:24 16.47
20 Markus Fredlund Tullinge SK 00:31:27 16.62
21 Johan Eklöv Tumba-Mälarhöjden OK 00:31:38 17.14
22 Mats Nordbrøden Järla Orientering 00:31:53 17.86
23 David Kleman Täby OK 00:33:25 22.25
24 Christer Backman Tullinge SK 00:33:35 22.73
25 Oskar Gustafsson Boxholm-Mjölby OL 00:34:09 24.35
26 Johan Strandberg Gustavsbergs OK 00:34:14 24.59
27 Fredrik Norman Leksands OK 00:34:40 25.83
28 Göran Thimberg Söders-Tyresö 00:34:54 26.50
29 Per-Åke Olsson OK Ravinen 00:34:56 26.60
30 Nick Barrable OK Ravinen 00:35:07 27.12
31 Anders Boström Tumba-Mälarhöjden OK 00:35:34 28.41
32 Linus Kaisajuntti IFK Lidingös Skid o OK 00:35:38 28.60
33 Ali Kuosku Järfälla OK 00:36:03 29.80
34 Clément Fumey Tullinge SK 00:36:12 30.23
35 Axel Mattsson Järla Orientering 00:36:27 30.94
36 Erik Mattsson Järla Orientering 00:36:43 31.71
37 Henrik Hellman OK Södertörn 00:37:10 33.00
38 Joakim Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:37:29 33.90
39 Jerk Rönnols Centrum OK 00:37:41 34.48
40 Tero Junttila IFK Lidingös Skid o OK 00:38:08 35.77
41 Per-Ove Kivisäkk Tullinge SK 00:38:19 36.29
42 Martin Härberg Järla Orientering 00:38:21 36.39
43 Niclas Behrenfeldt Skarpnäcks OL 00:39:03 38.39
44 Christian Rotviker Centrum OK 00:40:08 41.50
45 Niklas Olsson Täby OK 00:40:20 42.07
46 John Svanberg OK Södertörn 00:40:51 43.55
47 Andrew Quin IFK Lidingös Skid o OK 00:41:17 44.79
48 John Hartley OK Ravinen 00:41:19 44.89
49 Robert Johansson Täby OK 00:41:32 45.51
50 Anders Platt Järla Orientering 00:41:53 46.51
51 Marcus Brandt Tumba-Mälarhöjden OK 00:42:34 48.47
52 Henrik Hammas Attunda OK 00:43:22 50.76
53 Staffan Persson Tullinge SK 00:43:30 51.14
54 Bengt Langels Skarpnäcks OL 00:44:16 53.34
54 Jakob Skogholm Centrum OK 00:44:16 53.34
56 Josh Beech OK Södertörn 00:44:28 53.91
57 Ingemar Åkerman Tullinge SK 00:44:32 54.10
58 Jakob Carlsson Centrum OK 00:44:52 55.06
59 Pierre Schamberger Centrum OK 00:45:44 57.54
60 Thomas Furuheim IFK Lidingös Skid o OK 00:46:07 58.64
61 Björn Bängtsson Centrum OK 00:46:58 61.07
62 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 00:48:44 66.14
63 Thomas Sjöberg Centrum OK 00:50:34 71.39
64 Patrik Nilsson Snättringe SK 00:52:58 78.26
65 Daniel Torén Tumba-Mälarhöjden OK 00:55:38 85.90
66 Ulf Bylund IFK Enskede 00:56:27 88.24
67 Fredric Johansson Snättringe SK 01:02:24 105.29
68 Mattias Henriksson Centrum OK 01:04:44 111.98
69 Arnaud Dumas IFK Lidingös Skid o OK 01:14:52 141.01
Joakim Lönnkvist Tullinge SK
Jonas Lindholm Centrum OK
Markus Adolfsson Tullinge SK
Robin Westerlund Täby OK

Advertisements