Svenska Orienteringsförbundet

Halmstad OK, OK Lindena, Simlångsdalens IF, Oskars - H18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Martin Ahlberger Hestra IF 00:35:48 17,25
2 Erik Classon OK Orinto 00:36:26 18,88
3 Jens Wängdahl OK Gipen 00:37:35 21,84
4 Joakim Karlsson Mariestads FK 00:38:18 23,69
5 Johan Engström OK Orion 00:38:52 25,15
6 Oscar Björck OK Älme 00:39:28 26,70
7 Martin Larsson Hestra IF 00:39:33 26,91
8 Anton Philipsson Markaryds FK 00:39:36 27,04
9 Simon Skogman Markbygdens OK 00:40:03 28,20
10 Philip Pålsson Skåneslättens OL 00:40:20 28,93
12 Ola Brönnheden Vimmerby OK 00:41:02 30,73
13 David Johansson Hestra IF 00:41:11 31,12
14 Anton Helgman OK Tyr 00:42:07 33,53
15 Eric Hansson Nässjö OK 00:42:41 34,99
16 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 00:43:17 36,53
17 Anton Karlsson OK Kullingshof 00:43:37 37,39
18 Niklas Helmertz FK Herkules 00:44:47 40,40
19 Mats Halvarsson Fjärås AIK 00:44:52 40,61
20 Dan Börjesson Hestra IF 00:45:24 41,99
21 Björn Edvinsson Ronneby OK 00:45:32 42,33
21 Joakim Eliasson Göteborg/Majorna OK 00:45:32 42,33
23 Rasmus Blockgren Falkenbergs OK 00:45:34 42,42
24 Egil Edvardsen Göteborg/Majorna OK 00:45:52 43,19
25 Karl Dannbring Skåneslättens OL 00:46:02 43,62
26 Jesper Sjögren OK Kullingshof 00:46:05 43,75
27 Andreas Nilsson Markaryds FK 00:46:29 44,78
28 Henning Gustavsson Falkenbergs OK 00:47:04 46,28
29 David Mellin Sundbybergs IK 00:48:17 49,42
30 Joel Nilsson IFK Göteborg 00:48:42 50,49
31 Gabriel Andersson Ulricehamns OK 00:50:45 55,77
32 Oskar Andersson OK Gynge 00:52:21 59,89
33 Martin Bengtsson IS Kullen 00:52:57 61,44
34 Bjarne Gelotte Tolered-Utby Ol-klubb 00:54:51 66,34
35 Anders Ohlsson Uddevalla OK 00:55:27 67,88
36 Joel Johnsson OK Nackhe 00:56:41 71,06
38 Martin Frisk Markbygdens OK 00:58:07 74,75
39 Johan Hagström Falkenbergs OK 00:58:21 75,36
40 Emil Karlsson OK Alehof 00:59:21 77,93
41 Pontus Johansson OK Kullingshof 01:02:58 87,25
42 Sebastian Andersson OK Gisle 01:07:36 99,19
43 Benjamin Ericsson Dalsjöfors GOIF 01:07:56 100,05
44 Kristian Narbro-Porath Tolered-Utby Ol-klubb 01:10:15 106,02

Annonser