Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H21 E

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Peter Öberg OK Hällen 01:07:45 -2,79
3 David Andersson Malungs OK Skogsmårdarna 01:10:13 -0,09
4 Oleksandr Kratov OK Orion 01:11:05 0,86
6 Mattias Millinger OK Linné 01:12:42 2,63
7 Filip Dahlgren IFK Lidingös Skid o OK 01:13:03 3,01
8 Johan Runesson OK Tisaren 01:13:33 3,56
11 Johan Aronsson OK Tisaren 01:14:54 5,04
12 Mattias Karlsson Halden SK 01:15:31 5,72
13 Henrik Löfås OK Linné 01:15:44 5,95
14 Tomas Stenström OK Linné 01:15:48 6,03
15 Mats Troeng OK Linné 01:15:55 6,15
16 Ola Martner Göteborg/Majorna OK 01:16:14 6,50
18 Fredrik Johansson IFK Lidingös Skid o OK 01:16:52 7,19
19 Jonas Pilblad IFK Göteborg 01:16:56 7,27
20 Hans Brolund OK Denseln 01:17:21 7,72
21 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 01:17:24 7,78
23 Emil Lauri IFK Lidingös Skid o OK 01:17:43 8,13
24 Daniel Attås OK Tisaren 01:18:10 8,62
24 Patrik Karlsson IK Hakarpspojkarna 01:18:10 8,62
26 Pelle Engstrand Stora Tuna OK 01:18:13 8,67
27 Patrik Martner IFK Göteborg 01:18:26 8,91
30 Jan Troeng OK Linné 01:19:15 9,81
31 Anders Skarholt IFK Lidingös Skid o OK 01:19:24 9,97
33 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 01:20:21 11,01
34 Petter Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 01:20:26 11,10
35 Erik Andersson OK Denseln 01:20:40 11,36
36 Jakob Lööf OK Pan-Kristianstad 01:20:41 11,38
40 Andreas Kyburz Tullinge SK 01:21:59 12,80
41 Victor Silvemark Dalaportens OL 01:22:11 13,02
42 Josef Nordlund OK Linné 01:22:14 13,07
43 Nicolas Simonin IFK Lidingös Skid o OK 01:22:32 13,40
44 Gustav Nordström Gävle OK 01:22:54 13,80
45 Peter Hemmyr Järla Orientering 01:23:07 14,04
49 Rasmus Søes IFK Lidingös Skid o OK 01:24:47 15,87
50 Emil Andersson Ärla IF 01:25:00 16,10
52 Jesper Lysell Rehns BK 01:25:49 17,00
53 Anders Carlsson IFK Lidingös Skid o OK 01:26:04 17,27
54 Erik Johansson Halmstad OK 01:27:12 18,51
55 Erik Holmberg IK Hakarpspojkarna 01:27:41 19,04
66 Henrik Jansson IK Hakarpspojkarna 01:32:53 24,74
68 Martin Härberg Järla Orientering 01:36:12 28,37
71 Christian Bobach IFK Göteborg 01:47:15 40,47
Jerker Lysell Rehns BK 16:39:00 300,00
Martin Johansson IFK Moras OK 16:39:00 300,00
William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 16:39:00 300,00
Marcus Millegård Sävedalens AIK 16:39:00 300,00

Annonser