Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H18 E

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Fredrik Edén OK Kåre 00:53:05 9,61
3 Magnus Glännefors Söders SOL Tyresö 00:55:12 12,98
5 Måns Östman Göteborg/Majorna OK 00:56:10 14,52
7 Johan Högstrand Markbygdens OK 00:56:45 15,45
9 Oskar Svensson Finspångs SOK 00:57:13 16,19
10 Fredrik Ingelsson Ockelbo OK 00:57:29 16,62
10 Egil Edvardsen Göteborg/Majorna OK 00:57:29 16,62
12 Mandus Ridefelt OK Linné 00:57:42 16,96
14 Marius Thrane Ødum IFK Göteborg 00:58:01 17,47
15 Martin Regborn Hagaby GOIF 00:58:37 18,42
16 Daniel Svensson IFK Moras OK 00:59:08 19,25
17 Jens Wängdahl OK Gipen 00:59:26 19,73
18 Erik Claesson OK Orinto 00:59:58 20,58
19 Kalle Bergman OK Ravinen 01:00:06 20,79
19 Love Berzell Attunda OK 01:00:06 20,79
21 Erik Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 01:00:24 21,27
22 Pontus Petersson Nybro OK 01:00:33 21,51
24 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 01:00:55 22,09
26 Andreas Holmberg IFK Moras OK 01:01:51 23,58
28 JOAR SVARTHOLM Gammelstads IF 01:02:10 24,08
30 Robin Pousette Rånäs OK 01:03:13 25,76
31 Joel Nilsson IFK Göteborg 01:03:27 26,13
31 Andreas Calleberg Rehns BK 01:03:27 26,13
33 Henrik Jonsson OK Rodhen 01:03:28 26,15
35 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 01:03:35 26,34
38 Christer Garpenlund KFUM Örebro OK 01:03:52 26,79
39 Sebastian Inderst Eksjö SOK 01:04:08 27,22
40 Daniel Wejås Nyköpings OK 01:04:13 27,35
41 Marcus Jansson KFUM Örebro OK 01:04:21 27,56
44 Emil Svensk Stora Tuna OK 01:04:36 27,96
46 Marcus Berggren GOIF Tjalve 01:05:18 29,08
48 Karl-Johan Westberg OK Tranan 01:05:40 29,66
50 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 01:05:45 29,79
52 Jesper Öström OK Tyr 01:06:07 30,38
53 Eric Börjeskog OK Tor 01:06:18 30,67
55 Andreas Bergander Eksjö SOK 01:07:24 32,42
57 Joel A Skantze Järla Orientering 01:07:42 32,90
58 David Johansson Hestra IF 01:07:44 32,95
59 Max Peter Bejmer Bromma-Vällingby SOK 01:08:50 34,71
61 Simon Fröjd Snättringe SK 01:09:05 35,11
63 Ola Brönnheden Vimmerby OK 01:09:13 35,32
67 Oskar Andersson OK Gynge 01:09:50 36,30
68 Joakim Karlsson Mariestads FK 01:09:52 36,36
69 Ola Svahn IFK Moras OK 01:09:54 36,41
70 Michal Olejnik Nybro OK 01:10:07 36,75
71 Tiemo Schramm Snättringe SK 01:10:18 37,05
74 Sandro Truttmann IFK Moras OK 01:11:15 38,56
75 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 01:11:16 38,59
77 Fredrik Mattsson OK Kåre 01:12:21 40,31
79 Janne Selkälä Köping-Kolsva OK 01:13:00 41,35
82 Jonathan Anderson Kexholms SK 01:13:42 42,46
83 Joakim Eliasson Göteborg/Majorna OK 01:14:10 43,21
88 Erik Magnusson OK Nolaskogsarna 01:16:54 47,56
89 Lennart Johansson Nyköpings OK 01:16:57 47,64
91 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 01:19:13 51,26
92 Philip Pålsson Skåneslättens OL 01:19:33 51,79
96 Martin Ahlberger Hestra IF 01:23:53 58,70
97 Axel Wrådhe Attunda OK 01:26:34 62,97
99 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 01:27:10 63,93
106 Fredrik Carlsson Täby OK 01:33:27 73,94
Joel Lenell OK Ravinen 16:39:00 300,00
Ulrik Nordberg Bergnäsets AIK 16:39:00 300,00
Fredrik Bjernulf Sundbybergs IK 16:39:00 300,00

Annonser