Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H18 E

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jens Wängdahl OK Gipen 00:25:41 11,67
2 Marius Thrane Ødum IFK Göteborg 00:25:53 12,35
3 Emil Svensk Stora Tuna OK 00:26:06 13,08
4 Fredrik Edén OK Kåre 00:27:06 16,46
5 Fredrik Ingelsson Ockelbo OK 00:27:13 16,85
7 Eric Börjeskog OK Tor 00:27:41 18,42
9 Johan Högstrand Markbygdens OK 00:28:27 21,01
12 Egil Edvardsen Göteborg/Majorna OK 00:29:13 23,60
13 Max Peter Bejmer Bromma-Vällingby SOK 00:29:32 24,67
14 Marcus Jansson KFUM Örebro OK 00:29:33 24,72
15 Erik Claesson OK Orinto 00:29:48 25,57
16 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 00:29:58 26,13
18 Martin Regborn Hagaby GOIF 00:30:04 26,47
20 Fredrik Mattsson OK Kåre 00:30:15 27,09
21 Love Berzell Attunda OK 00:30:27 27,76
24 Daniel Svensson IFK Moras OK 00:31:09 30,12
25 Kalle Bergman OK Ravinen 00:31:23 30,91
26 Ola Brönnheden Vimmerby OK 00:31:25 31,02
28 Magnus Glännefors Söders SOL Tyresö 00:31:34 31,53
29 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 00:31:37 31,70
30 Ulrik Nordberg Bergnäsets AIK 00:31:49 32,37
32 Daniel Wejås Nyköpings OK 00:31:58 32,88
34 Oskar Svensson Finspångs SOK 00:32:03 33,16
35 Lennart Johansson Nyköpings OK 00:32:09 33,50
37 Pontus Petersson Nybro OK 00:32:11 33,61
40 Christer Garpenlund KFUM Örebro OK 00:32:29 34,62
41 Jesper Öström OK Tyr 00:32:33 34,85
42 Karl-Johan Westberg OK Tranan 00:32:35 34,96
43 Michal Olejnik Nybro OK 00:32:41 35,30
46 Erik Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 00:32:48 35,69
48 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 00:32:56 36,14
49 Sandro Truttmann IFK Moras OK 00:33:19 37,43
50 Måns Östman Göteborg/Majorna OK 00:33:34 38,28
52 Philip Pålsson Skåneslättens OL 00:34:34 41,65
59 Robin Pousette Rånäs OK 00:35:34 45,03
61 Martin Ahlberger Hestra IF 00:36:25 47,90
61 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:36:25 47,90
64 Andreas Holmberg IFK Moras OK 00:36:38 48,63
65 Joel A Skantze Järla Orientering 00:36:39 48,68
67 JOAR SVARTHOLM Gammelstads IF 00:36:44 48,97
70 Joel Nilsson IFK Göteborg 00:36:59 49,81
71 Oskar Andersson OK Gynge 00:37:01 49,92
74 Joakim Eliasson Göteborg/Majorna OK 00:37:31 51,61
75 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:37:34 51,78
76 Marcus Berggren GOIF Tjalve 00:37:36 51,89
77 Janne Selkälä Köping-Kolsva OK 00:37:43 52,28
78 Erik Magnusson OK Nolaskogsarna 00:37:48 52,56
79 Jonathan Anderson Kexholms SK 00:37:57 53,07
80 Joakim Karlsson Mariestads FK 00:37:58 53,13
81 Henrik Jonsson OK Rodhen 00:38:12 53,91
82 Tiemo Schramm Snättringe SK 00:38:21 54,42
89 Andreas Bergander Eksjö SOK 00:39:40 58,86
91 Simon Fröjd Snättringe SK 00:40:06 60,33
96 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 00:41:15 64,21
102 Fredrik Bjernulf Sundbybergs IK 00:44:22 74,73
106 Fredrik Carlsson Täby OK 01:15:04 178,33
Ola Svahn IFK Moras OK 16:39:00 300,00
Mandus Ridefelt OK Linné 16:39:00 300,00
Andreas Calleberg Rehns BK 16:39:00 300,00
David Johansson Hestra IF 16:39:00 300,00
Sebastian Inderst Eksjö SOK 16:39:00 300,00

Annonser