Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H21 L

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Robbin Kantarp OK Hällen 01:04:35 6,96
2 Per Brolund OK Denseln 01:05:33 8,19
3 Jakob Jansson Järla Orientering 01:05:52 8,59
5 Johan Modig OK Pan-Kristianstad 01:07:02 10,07
6 David Lingfors IK Hakarpspojkarna 01:07:56 11,21
7 Per Öberg OK Hällen 01:08:08 11,47
9 Erik Tengvall Vänersborgs SK 01:09:05 12,67
10 Anton Tynong Gävle OK 01:09:15 12,88
11 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:09:17 12,93
13 Mats Röjgård OK Kolmården 01:09:58 13,79
14 Magnus Palm Göteborg/Majorna OK 01:10:10 14,05
15 Oleksandr Starov OK Denseln 01:10:26 14,39
17 Rikard Claesson Stora Tuna OK 01:11:19 15,51
18 Mikael Eliasson Göteborg/Majorna OK 01:11:26 15,65
19 Andreas J Johansson Göteborg/Majorna OK 01:11:41 15,97
20 Patrik Lind Ärla IF 01:12:10 16,59
21 Christian Hjalmarsson IFK Lidingös Skid o OK 01:12:12 16,63
23 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 01:12:26 16,92
24 David Bejbom Järla Orientering 01:12:37 17,16
25 Jörgen Ohlin OK Linné 01:12:50 17,43
27 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:13:34 18,36
29 Peter Aronsson Linköpings OK 01:14:12 19,17
30 Markus Frödin Sundsvalls OK 01:14:16 19,25
30 Lukas Gustavsson Linköpings OK 01:14:16 19,25
33 Fredrik Eliasson Halden SK 01:14:32 19,59
34 Henrik Lundgren Sävedalens AIK 01:14:34 19,63
36 Jonas Bäckström Malungs OK Skogsmårdarna 01:14:47 19,91
37 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 01:14:49 19,95
38 Albert Mollén OK Denseln 01:15:29 20,79
39 Oskar Stensson-Bohman Nybro OK 01:15:51 21,26
40 Per Lenander Växjö OK 01:15:54 21,32
41 Johan Lindahl Täby OK 01:15:59 21,43
42 Björn Beckius OK Tyr 01:16:11 21,68
43 Patrik Blom Rehns BK 01:16:13 21,73
44 Erik Martinsson Linköpings OK 01:16:16 21,79
45 Anders Boström Järfälla OK 01:16:18 21,83
46 Emil Kalered Skogspojkarnas OK 01:16:24 21,96
48 Erik Zander IFK Moras OK 01:16:30 22,08
49 Emil Jönsson Halmstad OK 01:16:31 22,11
50 Anders Österlund Västerås SOK 01:16:35 22,19
51 Andreas Holmqvist Hestra IF 01:16:52 22,55
53 Jonas Byström Skogslöparna 01:17:29 23,33
54 Christoffer Eskilsson Haninge SOK 01:17:30 23,35
55 Per-Anders Bergman OK Tyr 01:17:38 23,52
56 Jonas Palm Sävedalens AIK 01:17:50 23,78
57 Samuel Andersson IK Gandvik 01:18:02 24,03
58 Anders Lindberg OK Tyr 01:18:06 24,12
59 Johan Strand Göteborg/Majorna OK 01:18:10 24,20
61 Anton Östlin Södertälje-Nykvarn OF 01:18:14 24,28
64 Gustav Hall Malungs OK Skogsmårdarna 01:18:20 24,41
65 Erik Lind IFK Umeå 01:18:22 24,45
66 Anders Axling Södertälje-Nykvarn OF 01:18:29 24,60
67 Carl Magnusson IFK Moras OK 01:18:32 24,67
68 Anders Hansson Skogslöparna 01:18:34 24,71
69 Eric Rosander Finspångs SOK 01:18:41 24,86
69 Markus Båth IFK Göteborg 01:18:41 24,86
71 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 01:18:57 25,19
72 Anders Höije Göteborg/Majorna OK 01:19:07 25,41
73 Mattias Karlsson Växjö OK 01:19:08 25,43
74 Ola Nyberg OK Orion 01:19:09 25,45
75 Linus Lauri IFK Lidingös Skid o OK 01:19:12 25,51
76 Per Carlborg Nyköpings OK 01:19:13 25,53
77 Oscar Vångell Ärla IF 01:19:23 25,74
80 Carl Stenberg OK Skogshjortarna 01:20:31 27,18
81 Jan Johansson IFK Umeå 01:20:41 27,39
81 Mattias Johansson IFK Lidingös Skid o OK 01:20:41 27,39
84 Magnus Johansson Kristiansand OK 01:21:22 28,26
85 Jens Öström OK Tyr 01:21:33 28,49
86 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 01:21:40 28,64
88 Björn Wistrand OK Hällen 01:21:58 29,02
89 Fredrik Karlsson Göteborg/Majorna OK 01:22:08 29,23
90 Per-Åke Bligård OK Vilse 87 01:22:31 29,72
91 Olle Winroth OK Löftan 01:22:44 30,00
92 Jacob Westerberg Linköpings OK 01:22:58 30,29
93 Håkan Granefelt OK Tyr 01:23:12 30,59
97 Andreas Lundblad OK Nackhe 01:24:16 31,94
98 Anders Påhlman Istrums SK 01:24:22 32,07
99 Patrik Lindeberg Skåneslättens OL 01:24:38 32,41
100 Niklas Wrane Söders SOL Tyresö 01:24:46 32,58
101 Magnus Lund IK Gandvik 01:24:54 32,75
102 Kristian Dahlström IFK Moras OK 01:25:11 33,10
103 Harri Karlsson OK Pan-Kristianstad 01:25:17 33,23
104 Anders Karlsson OK Hällen 01:25:33 33,57
105 Daniel Johansson Falkenbergs OK 01:25:40 33,72
106 Martin Hederskog Malungs OK Skogsmårdarna 01:25:52 33,97
107 Lennart Bengtsson Falkenbergs OK 01:26:15 34,46
108 Marcus Andersson IFK Umeå 01:26:20 34,56
110 Johannes Svensson OK Tyr 01:26:28 34,73
112 Erik Johan Liljequist OK Älme 01:27:27 35,98
113 Fajer Wennerberg OK Klyftamo 01:28:03 36,74
114 Andreas Olofsson Tullinge SK 01:28:56 37,86
115 Ingemar Ericsson Ronneby OK 01:29:09 38,14
116 Jonas Lundberg Göteborg/Majorna OK 01:29:36 38,71
117 Mattias Karlsson OK Alehof 01:30:00 39,22
118 Henrik Wiklund Bromma-Vällingby SOK 01:30:25 39,75
119 Per-Ove Kivisäkk Tullinge SK 01:30:40 40,06
120 Tobias Thorsson OK Löftan 01:30:52 40,32
120 John Hartley OK Ravinen 01:30:52 40,32
122 Peder Kock OK Pan-Kristianstad 01:31:17 40,85
123 Andreas Liljegren Gotlands Bro Orienteringsklubb 01:31:18 40,87
124 Joakim Antonsson OK Löftan 01:31:27 41,06
125 Niklas Karlsson Växjö OK 01:31:36 41,25
126 Oskar Sibeck OK Tyr 01:32:08 41,92
128 Mattias Jonsson Nybro OK 01:32:47 42,75
128 Mikael Andersson IK Gandvik 01:32:47 42,75
130 Oscar Gustafsson Skåneslättens OL 01:32:52 42,86
132 Ruairi Short Tullinge SK 01:34:04 44,38
135 Ingemar Åkerman Tullinge SK 01:35:23 46,05
137 Kent Lundvall Vallentuna-Össeby OL 01:35:57 46,77
139 Johan Wikström OK Tyr 01:37:55 49,26
140 Henrik Bengtsson Falkenbergs OK 01:38:04 49,45
145 Stefan Ring OK Löftan 01:40:14 52,20
146 Ronny Falk Sundbybergs IK 01:41:48 54,19
150 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 01:44:03 57,05
152 Mikael Nilsson Snättringe SK 01:45:26 58,80
153 Jan Moberg Gävle OK 01:45:37 59,04
154 Rickard Ericsson OK Tyr 01:46:00 59,52
158 Jonas Karlsson Dalaportens OL 01:47:55 61,96
159 Hannes Kock Rehns BK 01:47:59 62,04
161 Johan Kensby OK Tyr 01:50:51 65,68
162 Martin Hammarlund Motala AIF OL 01:51:51 66,95
165 Niels-Peter Foppen Sävedalens AIK 01:53:11 68,64
Emil Hägglund OK Nolaskogsarna 16:39:00 300,00
Ulf Lunnhed OK Reftele 16:39:00 300,00
Markus Adolfsson Linköpings OK 16:39:00 300,00
Per-Anders Eggertsen IFK Göteborg 16:39:00 300,00
Håkan Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 16:39:00 300,00
Mikael Andersson Linköpings OK 16:39:00 300,00
Tom Olausson OK Orion 16:39:00 300,00

Annonser