Svenska Orienteringsförbundet

Svenska Orienteringsförbundet, Örebro Läns Oriente - H20 E

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Bergman OK Ravinen 00:59:53 3,03
2 Rassmus Andersson OK Linné 01:01:08 4,66
3 Mattias Kyburz OK Tisaren 01:01:23 4,98
4 Karl Walheim Ärla IF 01:03:01 7,11
5 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 01:03:06 7,22
7 Olle Boström Järla Orientering 01:04:55 9,59
8 Rickard Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:05:45 10,67
9 Erik Pettersson Attunda OK 01:05:58 10,95
10 Albin Ridefelt OK Linné 01:06:23 11,50
10 Oskar Sjöberg Täby OK 01:06:23 11,50
12 Jonas Leandersson OK Tyr 01:06:31 11,67
13 Olle Kalered OK Denseln 01:06:47 12,02
14 Jonas Nordström Tullinge SK 01:09:14 15,21
15 Jakob Andersson Bredaryds SOK 01:09:59 16,19
16 Johan Lindberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:10:35 16,97
18 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 01:12:23 19,31
19 Måns Sandgren OK Orion 01:12:34 19,55
20 Daniel Wolf Söders SOL Tyresö 01:12:43 19,75
22 Henrik Berggren OK Denseln 01:13:47 21,14
23 Christian Kollberg Järla Orientering 01:14:06 21,55
25 Niklas Olofsson Helsingborgs SOK 01:14:42 22,33
26 Anders Hedberg Göteborg/Majorna OK 01:14:44 22,38
27 Christian Tingström OK Klemmingen 01:14:56 22,64
28 Sebastian Månsson Hagaby GOIF 01:15:13 23,01
30 Johan Kärrström Tullinge SK 01:15:57 23,96
31 Erik Blomgren Stora Tuna OK 01:16:02 24,07
32 Simon Waller OK Vargen 01:16:24 24,55
36 Rafal Podzinski Nybro OK 01:17:23 25,83
38 Simon Sanderi Vänersborgs SK 01:19:31 28,61
39 Felix Larsson OK Skogsfalken 01:19:45 28,91
40 Simon Andersson OK Kullingshof 01:20:04 29,33
41 Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad 01:20:21 29,70
44 Nils Spetz Ulricehamns OK 01:22:33 32,56
45 Jonas Kärrström Tullinge SK 01:22:47 32,87
47 Simon Eklöv OK Linné 01:23:22 33,63
49 Christoffer Ohlsson Uddevalla OK 01:23:23 33,65
50 David Gottfridsson Lillomarka OL 01:23:25 33,69
55 Göran Winblad Rehns BK 01:24:22 34,93
56 Viktor Antonsson Eksjö SOK 01:24:32 35,15
58 Gustav Eklöf Ulricehamns OK 01:24:50 35,54
60 Søren Schwartz IFK Göteborg 01:25:04 35,84
61 John Persson IFK Göteborg 01:25:57 36,99
62 Anton Wiberg OK Skogsfalken 01:26:04 37,14
67 Oskar Daniels Attunda OK 01:27:37 39,16
68 Oscar Carlsson Eksjö SOK 01:28:04 39,75
69 Erik Gustafsson OK Nackhe 01:28:22 40,14
69 Andreas Boesen OK Pan-Kristianstad 01:28:22 40,14
71 Rasmus Persson Falköpings AIK OK 01:28:28 40,27
72 Oscar Andersson Stora Tuna OK 01:29:01 40,99
78 Anton Sundin OK Tisaren 01:32:36 45,66
81 Jakob Enmark Gävle OK 01:35:47 49,80
82 Emil Svalbring Målilla OK 01:36:47 51,11
89 John Sjösäter Eksjö SOK 01:44:44 61,47
90 Oscar Riis Gamleby OK 01:45:00 61,81
91 Rasmus Elmelid Skåneslättens OL 01:45:14 62,12
92 Ivar Svartholm Gammelstads IF 01:48:51 66,83
99 Andreas Karlsson Mariestads FK 02:19:24 106,64
Simon Hedlund Köping-Kolsva OK 16:39:00 300,00
Daniel Lindgren OK Linné 16:39:00 300,00
Joakim Svensk Stora Tuna OK 16:39:00 300,00
Mathias Hallmén Attunda OK 16:39:00 300,00

Annonser