Svenska Orienteringsförbundet

USM Sprint - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tilda Johansson OK Orion 00:12:43 8,52
2 Moa Pettersson OK Dacke 00:13:07 10,65
3 Andrea Svensson Finspångs SOK 00:13:19 11,71
4 Josefine Kristiansson Trollhättans SOK 00:13:39 13,49
5 Isabel Salén OK Renen 00:13:43 13,84
6 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:13:48 14,29
7 Kajsa Hedin Hjärnarps GH OL 00:13:57 15,08
8 Elin Carlsson Tormestorps IF 00:13:59 15,26
9 Elina Rönnlund IFK Umeå 00:14:00 15,35
10 Louise Lundgren Växjö OK 00:14:04 15,71
11 Amanda Johansson OK Dacke 00:14:13 16,50
12 Anna Kindlundh Södertälje-Nykvarn OF 00:14:18 16,95
13 Ebba Pegestam OK Ravinen 00:14:19 17,04
14 Fanny Asketun OK Roxen 00:14:21 17,21
15 Johanna Öberg Ryda SK 00:14:29 17,92
16 Nelly Carlsson Tormestorps IF 00:14:31 18,10
17 Amanda Falck Weber Eksjö SOK 00:14:32 18,19
18 Patricia Edgarsson Andrarums IF 00:14:33 18,28
19 Stina Larsson IF Hagen 00:14:35 18,46
20 Pim Hedberg Lunds OK 00:14:44 19,26
20 Tyra Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 00:14:44 19,26
22 Melina Carlsson Stora Tuna OK 00:14:47 19,52
23 Ebba Ekman OK Tyr 00:14:48 19,61
24 Ellen Sarenmark Leksands OK 00:15:06 21,21
24 Lisa Wassén Vänersborgs SK 00:15:06 21,21
26 Johanna Sjölund Sundsvalls OK 00:15:09 21,47
27 Signe Magnussen Skattkärrs IF 00:15:10 21,56
28 Karin Björnlinger IK Vista 00:15:12 21,74
29 Clara Mannfolk Ulricehamns OK 00:15:14 21,92
30 Linn Eriksson Ryda SK 00:15:16 22,10
31 Hanna Gustavsson OK Tyr 00:15:17 22,18
32 Hanna Söderberg Skarpnäcks OL 00:15:18 22,27
33 Sofia Johansson OK Nackhe 00:15:19 22,36
34 Vanda Hosekova IK Hakarpspojkarna 00:15:27 23,07
35 Sara Josarp FK Friskus-Varberg 00:15:33 23,60
36 Sanna Stenholm Kils OK 00:15:45 24,67
37 Emma Sundvall Järla Orientering 00:15:49 25,02
38 Linda Mellander Sundsvalls OK 00:15:55 25,56
39 Karin Håll HJS-Vansbro OK 00:15:57 25,73
40 Maja Enges Leksands OK 00:16:00 26,00
41 Petra Gunnarsdotter Tenhults SOK 00:16:02 26,18
42 Josefine Höög Hagaby GOIF 00:16:10 26,89
43 Eirin Andersson Vimmerby OK 00:16:11 26,98
44 Ida Nordlund Piteå IF 00:16:14 27,24
45 Sigrid Holmgren OK Renen 00:16:19 27,69
45 Sofia Löseth Falköpings AIK OK 00:16:19 27,69
47 Klara Holmgård Kils OK 00:16:30 28,66
48 Jennifer Andersson Haninge SOK 00:16:34 29,02
49 Lydia Norin Frölunda OL 00:16:35 29,11
50 Alice Törnlund OK Södertörn 00:16:36 29,20
50 Johanna Palm-Nilsson Söderhamns OK 00:16:36 29,20
50 Märta Berggren OK Kolmården 00:16:36 29,20
53 Ellinor Vejlens Visborgs OK 00:16:37 29,28
54 Ida Johansson Hjärnarps GH OL 00:16:43 29,82
55 Clara Wallin Sjövalla FK 00:16:47 30,17
56 Kajsa Adolfsson Vimmerby OK 00:16:49 30,35
57 Elsa Wilhelmsson Falköpings AIK OK 00:16:58 31,15
58 Malin Robertsson Sundbybergs IK 00:17:17 32,83
59 Lovisa Härold Sol Tranås 00:17:19 33,01
60 Petra Olejnik SOK Viljan 00:17:22 33,28
61 Anna Lång Stora Tuna OK 00:17:23 33,37
62 Rebecca Mårtensson Köping-Kolsva OK 00:17:26 33,63
63 Hanna Barkegren Stora Tuna OK 00:17:27 33,72
64 Ellen Forsgren Forsa OK 00:17:28 33,81
65 Julia Angelsiöö OK Linné 00:17:29 33,90
66 Jenny Edgren Trollhättans SOK 00:17:30 33,99
67 Evelina Päiväniemi Laxå OK 00:17:52 35,94
67 Elin Fjellström KFUM Örebro OK 00:17:52 35,94
69 Emelie Andersson Vänersborgs SK 00:17:54 36,12
70 Amanda Delvén Nyköpings OK 00:18:03 36,92
71 Elsa Rajala Tullinge SK 00:18:12 37,72
72 Mathilda Björn Norbergs OK 00:18:16 38,07
73 Carolina Nealis Länna IF 00:18:22 38,60
74 Emma Graas OK Linné 00:18:23 38,69
75 Sara Hamrefors Västerås SOK 00:18:24 38,78
76 Elin Lindberg OK Djerf 00:18:29 39,22
77 Elina Rosenborg Bromma-Vällingby SOK 00:18:50 41,09
78 Sara Tynong Tullinge SK 00:19:04 42,33
79 Stina Åström Sundsvalls OK 00:19:13 43,13
80 Ida Nordberg OK Tranan 00:19:29 44,55
80 Jenny Karlsson GOIF Tjalve 00:19:29 44,55
82 Julia Ladefoged Falkenbergs OK 00:19:33 44,90
83 Susanne Nilsson OK Renen 00:19:44 45,88
84 Elina Arvidsson Säterbygdens OK 00:19:45 45,97
84 Fanny Rostö Rånäs OK 00:19:45 45,97
86 Åse Dannbring Skåneslättens OL 00:20:18 48,90
87 Anna Björklund Bjursås OK 00:20:37 50,58
88 Sanna Wassbrink VK Uvarna 00:20:54 52,09
89 Agnes Granberg Göteborg-Majorna OK 00:20:55 52,18
90 Martina Sallstedt OK Södertörn 00:21:17 54,13
91 Matilda Renlund OK Södertörn 00:21:42 56,35
92 Elin Mokvist Länna IF 00:21:43 56,44
93 Beata Larsson Rånäs OK 00:21:53 57,33
94 Malin Johnson Sigtuna OK 00:22:06 58,48
95 Caroline Thörn Rånäs OK 00:24:41 72,24
96 Rebecka Hoppe IF Thor 00:26:17 80,76
Linnea Wejås Nyköpings OK

Annonser

OOCup 2022