Svenska Orienteringsförbundet

Dalaportens OL - H18 E

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Eric Börjeskog OK Tor 00:50:23 9,30
2 Johan Högstrand Markbygdens Orienteringsklubb 00:51:20 10,89
3 Jens Wängdahl OK Gipen 00:52:59 13,65
4 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 00:53:09 13,93
5 Ola Svahn IFK Moras OK 00:56:03 18,78
6 Oskar Svensson Finspångs SOK 00:57:30 21,21
7 Daniel Wejås Nyköpings OK 00:58:32 22,94
8 Philip Pålsson Skåneslättens OL 00:58:38 23,10
9 Fredrik Ingelsson Ockelbo OK 00:58:45 23,30
10 Ludvig Åhlund OK Nolaskogsarna 00:59:35 24,69
11 Love Sintring Hagaby GOIF 00:59:45 24,97
11 Måns Östman Göteborg/Majorna OK 00:59:45 24,97
13 Emil Svensk Stora Tuna OK 01:00:26 26,12
14 Lennart Johansson Nyköpings OK 01:01:39 28,15
15 Axel Wrådhe Attunda OK 01:01:47 28,37
16 Egil Edvardsen Göteborg/Majorna OK 01:01:56 28,63
17 Robin Pousette Rånäs OK 01:01:59 28,71
18 Marcus Berggren GOIF Tjalve 01:02:00 28,74
19 Andreas Bergander Eksjö SOK 01:02:32 29,63
20 Martin Carlsson Tjällmo-Godegårds OK 01:02:44 29,96
21 Tiemo Schramm Snättringe SK 01:02:50 30,13
22 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 01:03:11 30,72
23 Erik Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 01:03:19 30,94
24 Jonathan Anderson Kexholms SK 01:03:30 31,25
25 Simon Fröjd Snättringe SK 01:04:14 32,47
26 Joar Svartholm Gammelstads IF 01:04:31 32,95
27 Mandus Ridefelt OK Linné 01:04:40 33,20
28 Karl-Johan Westberg OK Tranan 01:05:13 34,12
29 Pontus Petersson Nybro OK 01:05:15 34,17
30 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 01:05:23 34,40
31 Henrik Jonsson OK Rodhen 01:05:29 34,57
32 Simon Skogman Markbygdens Orienteringsklubb 01:06:05 35,57
33 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 01:06:19 35,96
34 Anton Hallor OK Tisaren 01:06:47 36,74
35 Simon Andersson OK Rodhen 01:06:50 36,82
36 Joakim Eliasson Göteborg/Majorna OK 01:07:13 37,47
37 Eric Hansson Nässjö OK 01:07:30 37,94
38 Max Peter Bejmer Bromma-Vällingby SOK 01:07:39 38,19
39 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 01:07:40 38,22
40 Rasmus Elmertoft Norbergs OK 01:08:05 38,92
41 Martin Regborn Hagaby GOIF 01:08:32 39,67
42 Anton Sundgren Vallentuna-Össeby OL 01:08:47 40,09
43 Jonas Lundgren Linköpings OK 01:09:15 40,87
44 Erik Sköld Linköpings OK 01:12:53 46,95
45 Erik Boman Gävle OK 01:15:29 51,30
46 Simon Smedberg OK Skogsfalken 01:16:24 52,83
47 Fredrik Nilsson Örkelljunga FK 01:16:31 53,03
48 Fredrik Mattsson OK Kåre 01:17:56 55,40
49 Albin Thunberg OK Alehof 01:18:07 55,70
50 Fredrik Forsberg Tullinge SK 01:19:00 57,18
51 Oscar Björck OK Älme 01:19:21 57,77
52 Joakim Karlsson Mariestads FK 01:20:58 60,47
53 Marcus Jansson KFUM Örebro OK 01:22:14 62,59
54 Viktor Blomqvist OK Skogsfalken 01:24:18 66,05
55 Janne Selkälä Köping-Kolsva OK 01:33:02 80,66
Kalle Bergman OK Ravinen 16:39:00 300,00
Jonatan Aronsson OK Tisaren 16:39:00 300,00
Krister Kölzow OK Ravinen 16:39:00 300,00
Tobias Forsén Tullinge SK 16:39:00 300,00
Ola Brönnheden Vimmerby OK 16:39:00 300,00
Gunnar Holmgren Bergnäsets AIK 16:39:00 300,00
Andreas Calleberg Rehns BK 16:39:00 300,00
Fredrik Edén OK Kåre 16:39:00 300,00
Magnus Glännefors Söders SOL Tyresö 16:39:00 300,00
Love Berzell Attunda OK 16:39:00 300,00
Fredrik Bjernulf Sundbybergs IK 16:39:00 300,00
Erik Jansson KFUM Örebro OK 16:39:00 300,00

Annonser