Svenska Orienteringsförbundet

Dalaportens OL - H20 E

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Albin Ridefelt OK Linné 01:04:31 3,09
2 Oskar Sjöberg Täby OK 01:06:17 5,23
3 Olle Boström Järla Orientering 01:06:33 5,55
4 Gustav Bergman OK Ravinen 01:08:32 7,95
5 Jakob Enmark Gävle OK 01:13:07 13,50
6 Olle Kalered OK Denseln 01:14:12 14,81
7 Erik Pettersson Attunda OK 01:15:45 16,69
8 Jonas Leandersson OK Tyr 01:15:46 16,71
9 Oskar Daniels Attunda OK 01:16:55 18,10
10 Johan Lindberg Malungs OK 01:18:03 19,47
11 Rickard Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:18:22 19,85
12 Jakob Andersson Bredaryds SOK 01:19:27 21,17
13 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 01:19:32 21,27
14 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 01:20:55 22,94
15 Henrik Berggren OK Denseln 01:21:05 23,14
16 Joakim Svensk Stora Tuna OK 01:22:50 25,26
17 Daniel Martinsson Göteborg/Majorna OK 01:23:09 25,64
18 Christian Tingström OK Klemmingen 01:23:51 26,49
19 Andreas Allerhed IFK Moras OK 01:24:28 27,24
20 Olov Ericson Alfta-Ösa OK 01:24:39 27,46
21 Niklas Olofsson Helsingborgs SOK 01:26:17 29,44
22 Pontus Johansson Växjö OK 01:26:43 29,96
23 Gustav Åhrén Motala AIF OL 01:27:28 30,87
24 Johan Kärrström Tullinge SK 01:28:33 32,18
25 Erik Fernlund Säterbygdens OK 01:32:19 36,74
26 Alexander Moberg OK Tyr 01:36:08 41,36
27 Anton Sundin OK Tisaren 01:36:24 41,68
28 Tim Bjärengren OK Hällen 01:41:19 47,63
29 Erik Gustafsson OK Nackhe 01:42:23 48,92
30 Nils Spetz Ulricehamns OK 01:44:35 51,59
31 Christoffer Ohlsson Uddevalla OK 01:46:03 53,36
32 Emil Hammarström OK Hällen 01:49:03 56,99
33 Viktor Antonsson Eksjö SOK 01:52:04 60,65
34 Oskar Hektor Järfälla OK 01:55:00 64,20
35 Anders Reimertz Eksjö SOK 01:58:16 68,15
Johan Norberg Gamleby OK 16:39:00 300,00
Marcus Ramström IK Hakarpspojkarna 16:39:00 300,00
Måns Sandgren OK Orion 16:39:00 300,00
Oscar Carlsson Eksjö SOK 16:39:00 300,00
Andreas Leandersson OK Tyr 16:39:00 300,00
Torbjörn Kölzow OK Ravinen 16:39:00 300,00
Viktor Stensson Helsingborgs SOK 16:39:00 300,00
Anders Hedberg Göteborg/Majorna OK 16:39:00 300,00
Erik Andersson Katrineholms OK 16:39:00 300,00
Gustav Eklöf Ulricehamns OK 16:39:00 300,00
Edvard Davidsson OK Klemmingen 16:39:00 300,00
Jonas Nordström Tullinge SK 16:39:00 300,00
John Persson IFK Göteborg 16:39:00 300,00
Henrik Hammas Attunda OK 16:39:00 300,00
Mathias Hallmén Attunda OK 16:39:00 300,00

Annonser