Svenska Orienteringsförbundet

SM Medeldistans Final - H21 A-final

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 00:35:02 -0,17
2 Gustav Bergman OK Ravinen 00:35:28 0,73
2 Erik Rost Malungs OK Skogsmårdarna 00:35:28 0,73
4 Oleksandr Kratov OK Orion 00:35:46 1,36
5 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 00:35:50 1,50
6 Ola Martner Göteborg-Majorna OK 00:36:01 1,88
7 Erik Andersson Järla Orientering 00:36:07 2,09
8 Jonas Pilblad IFK Göteborg 00:36:26 2,75
9 Fredrik Johansson IFK Lidingös Skid o OK 00:36:55 3,76
10 Lukas Peterson IFK Umeå 00:36:59 3,90
11 Joakim Svensk Stora Tuna OK 00:37:13 4,38
12 Johan Bäckman Malungs OK Skogsmårdarna 00:37:42 5,39
13 Jan Troeng OK Linné 00:37:48 5,60
14 Ivar Lundanes Södertälje-Nykvarn OF 00:37:54 5,81
15 Jonas Vytautas Gvildys Rehns BK 00:37:58 5,94
16 Anton Östlin Södertälje-Nykvarn OF 00:38:03 6,12
17 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:38:12 6,43
18 Peter Öberg OK Hällen 00:38:18 6,64
18 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 00:38:18 6,64
20 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 00:38:31 7,09
21 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 00:39:02 8,17
22 Josef Nordlund OK Linné 00:39:11 8,48
23 Tomas Stenström OK Linné 00:39:14 8,58
24 David Andersson Malungs OK Skogsmårdarna 00:39:24 8,93
25 Erik Engstrand IFK Göteborg 00:39:39 9,45
26 Jerker Lysell Rehns BK 00:39:41 9,52
27 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 00:39:52 9,90
28 Johan Nordlund Leksands OK 00:40:11 10,56
29 Patrik Martner IFK Göteborg 00:40:29 11,19
30 Mattias Millinger OK Linné 00:40:46 11,78
31 Andreas J Johansson Göteborg-Majorna OK 00:40:55 12,09
32 Leif Bader OK Kåre 00:41:05 12,44
32 Daniel Attås OK Tisaren 00:41:05 12,44
34 Mattias Karlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:41:46 13,86
35 Oskar Carlborg OK Hällen 00:42:10 14,70
36 Kalvis Mihailovs IK Hakarpspojkarna 00:43:31 17,51
37 Pavlo Ushkvarok Södertälje-Nykvarn OF 00:43:53 18,28
38 David Bejbom Järla Orientering 00:45:25 21,47
39 Robbin Kantarp OK Hällen 00:45:34 21,78
Karl Walheim Ärla IF
Albin Ridefelt OK Linné

Annonser