Swedish Orienteering Federation

SM Medeldistans Final - H18 A-final

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Emil Granqvist OK Ravinen 00:27:25 7.18
2 Ludvig Åhlund OK Nolaskogsarna 00:28:17 9.72
3 Rudolfs Zernis Ärla IF 00:29:02 11.91
4 Anton Johansson OK Orion 00:29:27 13.13
5 Erik Andersson OK Orion 00:30:12 15.33
6 Simon Hector Snättringe SK 00:30:20 15.72
7 Fredrik Wigertz Långhundra IF 00:31:03 17.82
7 Assar Hellström OK Ravinen 00:31:03 17.82
9 Simon Andersson OK Rodhen 00:31:04 17.87
10 Anton Nilsson OK Tranan 00:31:10 18.17
11 Rasmus Svantesson Hjärnarps GH OL 00:31:23 18.80
12 Daniel Nilsson Nyköpings OK 00:31:24 18.85
13 Henrik Andersson Bredaryds SOK 00:31:30 19.14
14 Max Berggren OK Denseln 00:31:37 19.48
14 Martin Gelinder Attunda OK 00:31:37 19.48
16 Jonatan Aronsson OK Tisaren 00:31:38 19.53
17 Björn Cederberg Vänersborgs SK 00:31:41 19.68
18 Anton Forsberg Långhundra IF 00:31:48 20.02
19 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:32:05 20.85
20 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:32:40 22.56
21 Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:32:54 23.25
22 Oskar Leinonen OK Kolmården 00:33:20 24.52
23 Carl Näslund Västerås SOK 00:33:32 25.10
24 Elias Öhgren OK Kåre 00:33:37 25.35
25 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 00:33:40 25.49
26 Erik Lenning Skåneslättens OL 00:33:56 26.27
27 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:34:14 27.15
28 Rasmus Larsson OK Alehof 00:34:16 27.25
29 Oskar Lundqvist OK Orion 00:35:47 31.70
30 Filip Axelsson Meyerson OK Linné 00:36:27 33.65
31 Marcus Svensson Skåneslättens OL 00:37:09 35.70
32 Gustav Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:37:37 37.07
33 William Nilsson OK Södertörn 00:39:27 42.44
34 Filip Jacobsson Degerfors OK 00:39:37 42.93
35 Philip Persson OK Orion 00:39:52 43.66
36 Edvin Smedberg OK Skogsfalken 00:40:01 44.10
37 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 00:40:51 46.55
38 Martin Dahlgren-Rosén Järla Orientering 00:43:56 55.58
39 Ludvig Nilsson KFUM Örebro OK 00:44:49 58.17
40 Leif Svensson OK Tisaren 00:45:33 60.32
41 Niklas Gustafsson OK Tisaren 00:47:13 65.21
Joakim Byström Järfälla OK

Advertisements

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr