Swedish Orienteering Federation

Tävlingar

Här visas de tävlingar som ligger till grund för beräkningen av poängen i Sverigelistan.

Date Name Organiser Status
22/09/2021 Priopass Svenska Orienteringsförbundet Klar
23/09/2021 Natträffen + Skaraborgsmästerskap, natt SOK Träff Klar
24/09/2021 DM, natt, Jämtland-Härjedalen Frösö IF Klar
24/09/2021 DM, natt, Småland Nässjö OK Klar
24/09/2021 Värmlandstrippeln, dag 1, natt + DM, natt, Värmland OK Tyr Klar
25/09/2021 DM, sprint, Halland FK Friskus-Varberg Klar
25/09/2021 Österåkers medeldistans OK Österåker Inställd
25/09/2021 Trampen, dag 1, lång Ludvika OK Klar
25/09/2021 DM, natt, Norrbotten Bergnäsets AIK Klar
25/09/2021 DM, lång, Hälsingland Segersta OK Klar
25/09/2021 Värmlandstrippeln, dag 2, medel Skattkärrs SOK Klar
25/09/2021 Euromeeting, medeldistans Schweiz Klar
25/09/2021 Älgot cup, final FK Boken Klar
25/09/2021 Nässjö OK, medel Nässjö OK Klar
25/09/2021 Ljungsbrokampen OK Skogsströvarna Klar
25/09/2021 Bredareds medel Bredareds IF Klar
25/09/2021 Bahco cup, medel Lidköpings VSK Klar
25/09/2021 Golden Weekend, dag 1 Arboga OK Klar
25/09/2021 DM, sprint, Norrbotten OK Renen Inställd
25/09/2021 DM, sprint, Västerbotten Vännäs OK Klar
25/09/2021 DM, natt, Västerbotten Vännäs OK Klar
26/09/2021 OK Norrvirdarnas hösttävling OK Norrvirdarna Klar
26/09/2021 Värmlandstrippeln, dag 3, lång OK Älgen Klar
26/09/2021 DM, sprint, Ångermanland OK Nolaskogsarna Klar
26/09/2021 Trampen, dag 2, medel Ludvika OK Klar
26/09/2021 Euromeeting, långdistans Schweiz Klar
26/09/2021 Suderträffen IF Hansa-Hoburg Klar
26/09/2021 Höstyran FK Boken Klar
26/09/2021 Golden Weekend, dag 2 Arboga OK Klar
26/09/2021 Hjortsöndan, lång OK Skogshjortarna Klar
26/09/2021 Solna OK medeldistans Solna OK Klar
29/09/2021 Natti Natti, individuella öppna klasser IFK Enskede Klar
30/09/2021 Världscupen, långdistans Italien Klar
01/10/2021 DM, natt, Medelpad VK Uvarna Klar
01/10/2021 Etapp 1 Dalaportens OL Ej klar
01/10/2021 Partilletrippeln, nattsprint Sävedalens AIK Klar
01/10/2021 DM, natt, Ångermanland Sidensjö IK Klar
02/10/2021 Traneträffen, dag 1, lång OK Tranan Klar
02/10/2021 Mälarmårdsdubbeln, medel Katrineholms OK Klar
02/10/2021 Partilletrippeln, lång Sävedalens AIK Inställd
02/10/2021 Världscupen, medeldistans Italien Klar
02/10/2021 Torfinns Blandskogsmedel OK Torfinn Klar
02/10/2021 Etapp 2 Dalaportens OL Ej klar
02/10/2021 Ungdomsserien, finalen OK Södertörn Klar
02/10/2021 Falkdrevet, dag 1, medel OK Skogsfalken Klar
02/10/2021 Tuna Ting, lång Stora Tuna OK Klar
02/10/2021 Partilletrippeln, medel Sävedalens AIK Klar
02/10/2021 DM, sprint, Jämtland-Härjedalen Östersunds OK Klar
02/10/2021 Mariestadsmedeln Mariestads FK Klar
03/10/2021 Järfälla medeldistans Järfälla OK Klar
03/10/2021 Kroppas nationella Kroppa IF Klar
03/10/2021 Traneträffen, dag 2, medel OK Tranan Klar
03/10/2021 Mälarmårdsdubbeln, lång Katrineholms OK Klar
03/10/2021 Etapp 3 Dalaportens OL Ej klar
03/10/2021 DM, lång, Blekinge + Falkdrevet, dag 2, lång OK Skogsfalken Klar
03/10/2021 Göingeträffen, medel Hässleholms OK Klar
03/10/2021 Tuna Ting, medel Stora Tuna OK Klar
03/10/2021 Bruksträffen Robertsfors IK Klar
05/10/2021 DM, natt, Hälsingland Ljusdals OK Klar
09/10/2021 Öppna Öviksmästerskapet Skogslöparna Klar
09/10/2021 DM, sprint, Skåne OK Silva Klar
09/10/2021 Täbydubbeln, medel Täby OK Klar
10/10/2021 DM, sprint, Östergötland OK Motala Klar
10/10/2021 25mannamedeln + Swedish League (WRE) Attunda OK Inställd
10/10/2021 Täbydubbeln, distriktstävling Täby OK Klar
10/10/2021 Snällerödsmedeln Eslövs FK Klar
13/10/2021 Centrum Team Sprint, individuella öppna klasser Centrum OK Klar
14/10/2021 DM, natt, Göteborg Tolereds Allmänna IK Klar
15/10/2021 Lugnetsprinten Korsnäs IF OK Ej klar
16/10/2021 Daladubbeln, individuella öppna klasser (lördag) Karlsbyhedens OK Klar
16/10/2021 Skeneorienteringen Skene Sim o IS Klar
16/10/2021 SM, sprint kval OK Roslagen Klar
16/10/2021 SM, sprint final + Swedish League OK Roslagen Klar
17/10/2021 Daladubbeln, individuella öppna klasser (söndag) Karlsbyhedens OK Klar
17/10/2021 Gällstads medeldistans Gällstadbygdens SOK Klar
17/10/2021 Daladubbeln, patrull Karlsbyhedens OK Klar
17/10/2021 Fräknefejden Ljungskile FK Klar
22/10/2021 Axevallanatta Istrums SK Inställd
22/10/2021 Haningenatten Haninge SOK Ej klar
23/10/2021 Lång Gotlands Bro OK Inställd
23/10/2021 Swedish League, lång (WRE) Gotlands Bro OK Ej klar
23/10/2021 GMOK:s höstmedel Göteborg-Majorna OK Ej klar
24/10/2021 Medel Gotlands Bro OK Inställd
24/10/2021 Swedish League, jaktstartsfinal, avkortad lång Gotlands Bro OK Ej klar
24/10/2021 Strandskogsmedeln Hjärnarps OL Ej klar
24/10/2021 Oktoberracet OK Enen Ej klar
24/10/2021 Delsjömedeln IFK Göteborg Orientering Ej klar
26/10/2021 Ramundernatten Söderköpings OK Ej klar
30/10/2021 Höstmedeln OK Kolmården Ej klar
31/10/2021 DM, sprint, Bohuslän-Dal Stenungsunds OK Ej klar
31/10/2021 Smålandskavlen, individuella öppna klasser Gränna-Bygdens OK Ej klar
05/11/2021 SM, natt OK Österåker Ej klar

Advertisements

OK Orion
Orienteringsmagasinet 1 kr