Swedish Orienteering Federation

Tävlingar

Här visas de tävlingar som ligger till grund för beräkningen av poängen i Sverigelistan.

Date Name Organiser Status
20/09/2020 SM, medel och lång final lång Kungälvs OK Klar
20/09/2020 Ungdoms-SM, lång IK Hakarpspojkarna Klar
20/09/2020 Kroppa IF:s nationella Kroppa IF Klar
20/09/2020 SM, lång, publiktävling söndag, medel Idefjordens SK Inställd
20/09/2020 Nässjö OK, dag 2, medel Nässjö OK Inställd
20/09/2020 final Idefjordens SK Inställd
20/09/2020 Ostlöpet, medel Falköpings AIK OK Klar
20/09/2020 Fyrklubbs, grupp A, C och E Örkelljunga FK Klar
20/09/2020 Motalaträffen Motala AIF OL Ej klar
20/09/2020 Kuxaträffen, medel (över två dagar) Ockelbo OK Ej klar
20/09/2020 Brakmarslången i Tyresö Söders-Tyresö Inställd
25/09/2020 Pölder Cup-avslutningen, del 1, natt OK Norrvirdarna Inställd
25/09/2020 Natt DM Jämtland Härjedalen OK Storsjön Klar
25/09/2020 DM, natt, Göteborg + Halland Hallands OF Inställd
26/09/2020 Swedish League, publiktävling, medel Almby IK Inställd
26/09/2020 OK Österåker, medeldistans OK Österåker Inställd
26/09/2020 Swedish League, #8, medel Örebro Läns OF Inställd
26/09/2020 Pölder cup avslutning, lång OK Norrvirdarna Klar
26/09/2020 Bjursåsluffen Bjursås OK Inställd
26/09/2020 Kvarnsvedsracet Kvarnsvedens GOIF OK Klar
26/09/2020 Traneträffen, lång (över två dagar) OK Tranan Klar
26/09/2020 OK Landehof, medel OK Landehof Klar
26/09/2020 Örnsköldsviksmästerskapet OK Nolaskogsarna Klar
26/09/2020 Arosträffen Västerås SOK Klar
26/09/2020 Svartåfejden (över två dagar) Mjölby OK Klar
26/09/2020 Höstracet, lång OK Orion Klar
26/09/2020 DM, lång, Hälsingland Hudiksvalls OK Klar
26/09/2020 DM, sprint, Västerbotten + Norrbotten Norrbottens OF Klar
26/09/2020 DM, natt, Västerbotten + Norrbotten Norrbottens OF Klar
27/09/2020 Swedish League, publiktävling, lång Almby IK Inställd
27/09/2020 Swedish League, #9, final, förkortad lång och jaktstart Örebro Läns OF Inställd
27/09/2020 OK Landehof, lång OK Landehof Inställd
27/09/2020 Traneträffen, medel OK Tranan Inställd
27/09/2020 Göingeträffen, medel Hässleholms OK Inställd
27/09/2020 Kvarnsvedsträffen Kvarnsvedens GOIF OK Klar
27/09/2020 Höstracet, medel OK Orion Klar
27/09/2020 DM, sprint, Ångermanland Skogslöparna Klar
02/10/2020 DM, natt, Ångermanland Örnsköldsviks OK Klar
02/10/2020 DM, natt, Medelpad VK Uvarna Inställd
02/10/2020 Värmlandstrippeln, natt + DM, natt, Värmland OK Älgen Klar
02/10/2020 Partilletrippeln, nattsprint Sävedalens AIK Klar
03/10/2020 Gnestaträffen, lång OK Klemmingen Klar
03/10/2020 Ungdomsserien, regionfinal SO Söders-Tyresö Klar
03/10/2020 Finspångsorienteringen Finspångs SOK Inställd
03/10/2020 Älgot cup Helsingborgs SOK Klar
03/10/2020 Värmlandstrippeln, medel Skattkärrs SOK Klar
03/10/2020 Ungdomsseriefinalen Täby OK Inställd
03/10/2020 DM, ultralång, Blekinge och Småland + Karlsnäsmedeln Ronneby OK Klar
03/10/2020 Skärmjakten, dag 1, lång HJS-Vansbro OK Inställd
03/10/2020 Orintos skogssprint OK Orinto Klar
03/10/2020 Ungdomsserien, regionfinal SV Snättringe SK Klar
03/10/2020 Ungdomsserien, regionsfinal norr Järfälla OK Klar
03/10/2020 Bahco Cup Lidköpings VSK Klar
03/10/2020 DM, sprint, Gotland Gotlands Bro OK Klar
04/10/2020 DM, sprint, Gästrikland + Uppland Upplands OF Klar
04/10/2020 Mälarö medeldistans Bromma-Vällingby SOK Klar
04/10/2020 Kullamannens kamp Helsingborgs SOK Klar
04/10/2020 Värmlandstrippeln, lång OK Tyr Klar
04/10/2020 Rallarsvängen Vännäs OK Klar
04/10/2020 Skärmjakten, dag 2, medel HJS-Vansbro OK Inställd
04/10/2020 Gnestaträffen, medel OK Klemmingen Klar
04/10/2020 Orintos vårtävling OK Orinto Klar
04/10/2020 DM, sprint, Östergötland OK Denseln Klar
09/10/2020 Habosprinten by Night OK Gränsen Klar
09/10/2020 Hagsätrasprinten IFK Enskede Klar
10/10/2020 Motionsorientering 25manna OK Södertörn Inställd
10/10/2020 SM, sprint kval Örebro Läns OF Klar
10/10/2020 Falkdrevet och DM, medel, Blekinge OK Skogsfalken Klar
10/10/2020 SM, sprint final Örebro Läns OF Klar
11/10/2020 Falkdrevet, dag 2, medel OK Skogsfalken Inställd
11/10/2020 25mannamedeln OK Södertörn Inställd
16/10/2020 Revingenatten Lunds OK Klar
16/10/2020 Lugnetsprinten Korsnäs IF OK Inställd
17/10/2020 Ungdoms-SM, sprint Hofors OK Klar
17/10/2020 GMOK:s höstmedel Göteborg-Majorna OK Klar
17/10/2020 Stråkendubbeln, medel Mullsjö SOK Klar
17/10/2020 Höstmedeln OK Kolmården Klar
17/10/2020 Stråkendubbeln, sprint + Öppet Skaraborgsmästerskap Mullsjö SOK Klar
17/10/2020 Etapp 1, lång Garda OK Inställd
18/10/2020 Mini-Daladubbeln, öppna klasser Karlsbyhedens OK Klar
18/10/2020 Medeldistans för D/H15-16 i samband med USM, sprint Karlsbyhedens OK Klar
18/10/2020 Älgfritt OK Motala Klar
18/10/2020 Daladubbeln, patrull Karlsbyhedens OK Inställd
18/10/2020 Delsjömedeln IFK Göteborg Orientering Klar
18/10/2020 Vilselöpet OK Vilse 87 Klar
18/10/2020 Etapp 2, medel Garda OK Inställd
23/10/2020 Axevallenatta Istrums SK Ej klar
23/10/2020 Haningenatten Haninge SOK Ej klar
23/10/2020 DM, natt, Göteborg + Halland Fjärås AIK Ej klar
24/10/2020 Strängnäs höstmedel Strängnäs-Malmby OL Ej klar
24/10/2020 SMOL medeldistans Strängnäs-Malmby OL Ej klar
24/10/2020 DM, sprint, Göteborg Frölunda OL Ej klar
25/10/2020 Smålandskavlen, individuella öppna klasser Gränna-Bygdens OK Inställd
25/10/2020 Oktoberracet OK Enen Ej klar
25/10/2020 Fräknefejden Ljungskile FK Ej klar
30/10/2020 DM, natt, Gästrikland + Uppland Upplands OF Ej klar
31/10/2020 Växjö OK, medel Växjö OK Ej klar
31/10/2020 Lången OK Tyr Ej klar
01/11/2020 DM, sprint, Bohuslän-Dal Idefjordens SK Ej klar
01/11/2020 Höstlunken Snättringe SK Ej klar
01/11/2020 Korten OK Tyr Ej klar

Advertisements

Mila