Aktuella tävlingar

Date Name Organiser Status
22/10/2017 GMOK Höstmedel Göteborg-Majorna OK Ej klar
22/10/2017 Tranåsträffen Sol Tranås Ej klar
22/10/2017 Vilselöpet OK Vilse 87 Ej klar
22/10/2017 Etapp 2, medel Gotlands Bro OK Ej klar
22/10/2017 Oktoberracet OK Enen Ej klar
21/10/2017 IFK Göteborgs Höstbudkavlen, individuella öppna klasser IFK Göteborg Klar
21/10/2017 Vallesprinten Istrums SK Klar
21/10/2017 MedelSprint Eslövs FK Klar
21/10/2017 Helg utan älg etapp 1, lång Gotlands Bro OK Klar
21/10/2017 Baltic Junior Cup, stafett, individuella öppna klasser FK Göingarna Klar
20/10/2017 Axvallanatta Istrums SK Klar
20/10/2017 Nacka by Night, med Motionsorientering OK Ravinen Klar
15/10/2017 Fräknefejden Ljungskile FK Klar
15/10/2017 Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag Karlsbyhedens OK Klar
14/10/2017 Växjö OK, medel Växjö OK Klar
14/10/2017 Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag Karlsbyhedens OK Klar
08/10/2017 KSK-sprinten etapp 2 Kinnaströms SK Klar
08/10/2017 Falkdrevet OK Skogsfalken Klar
08/10/2017 KSK-sprinten etapp 1 Kinnaströms SK Klar
08/10/2017 25mannamedeln IFK Tumba SOK Klar
08/10/2017 Torslundssprinten Hjärnarps OL Klar
07/10/2017 Falkdrevet OK Skogsfalken Klar
07/10/2017 25manna, individuella öppna klasser IFK Tumba SOK Klar
01/10/2017 Göingeträffen Hässleholms OK Klar
01/10/2017 Kjulaorienteringen Kjula IF Klar
01/10/2017 Finspångsorienteringen Finspångs SOK Klar
01/10/2017 Upplandscupsfinalen Rasbo IK Klar
01/10/2017 OK Gisle OK Gisle Klar
01/10/2017 Junior European Cup, Sprint Austria Klar
01/10/2017 Skärmjakten, dag 2, medel HJS-Vansbro OK Klar
01/10/2017 Vargsöndan OK Flundrehof Klar
01/10/2017 Ungdomsseriefinalen i Stockholm Snättringe SK Klar
01/10/2017 Höstträffen, Gotland Garda IK Klar
01/10/2017 Ungdomsserie BDOF, E5 Brattås CK Klar
30/09/2017 DM, natt, Västerbotten Högåkers OK Klar
30/09/2017 DM, sprint, Västerbotten Högåkers OK Klar
30/09/2017 Ärlaträffen Ärla IF Klar
30/09/2017 Älgots cup, final Hässleholms OK Klar
30/09/2017 Vänersborgsmedeln Vänersborgs SK Klar
30/09/2017 Öviksmästerskapet Sidensjö IK Klar
30/09/2017 Gustavsbergs OK Gustavsbergs OK Klar
30/09/2017 Junior European Cup, Lång Austria Klar
30/09/2017 Världscup, medel Schweitz Klar
30/09/2017 Vetlanda OL-sport Cup, medel OK Njudung Klar
30/09/2017 Skärmjakten, dag 1, lång HJS-Vansbro OK Klar
30/09/2017 Dubbelfajten (nationell individuell tävling) Örebro Läns OF Klar
29/09/2017 DM, natt, Jämtland-Härjedalen OK Storsjön Inställd
29/09/2017 Publiktävling vid Skol-SM, sprint Västerbergslagens OL Klar
29/09/2017 Världscup, lång Schweitz Klar
29/09/2017 Vetlanda OL-sport Cup, natt OK Njudung Klar
29/09/2017 DM, natt, Medelpad Kovlands IF Klar
29/09/2017 Öppet Skaraborgsmästerskap, natt Tidaholm SOK Sisu Klar
27/09/2017 Natti-Natti, Motionsorientering IFK Enskede Ej klar
24/09/2017 Veteran-SM, lång Motala AIF OL Klar
24/09/2017 NOK:s nationella Fagersta OK Klar
24/09/2017 Bredareds medel Bredareds IF Klar
24/09/2017 FK Åsen FK Åsen Inställd
24/09/2017 Valbo AIF:s nationella, förlängd medel Valbo AIF Klar
23/09/2017 Veteran-SM, medel Motala AIF OL Klar
23/09/2017 Bergslagsträffen Fagersta OK Klar
23/09/2017 Bahco Cup Lidköpings VSK Klar
23/09/2017 OK Österåker OK Österåker Klar
23/09/2017 SM, medel, final, publiktävling OK Tisaren Klar
23/09/2017 SM, medel, final Örebro Läns OF Klar
23/09/2017 Valbo AIF:s nationella, medel Valbo AIF Klar
22/09/2017 Veteran-SM, sprint Motala AIF OL Klar
22/09/2017 SM, medel, kval Örebro Läns OF Klar

Advertisements