Svenska Orienteringsförbundet

SM Lång final - H21 A-final

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Filip Dahlgren IFK Lidingö SOK 01:37:35 -0,98
2 Gustav Bergman OK Ravinen 01:40:31 1,21
3 Oleksandr Kratov OK Orion 01:40:37 1,28
4 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 01:41:30 1,94
5 Fredrik Johansson IFK Lidingö SOK 01:41:54 2,24
6 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 01:42:42 2,84
7 Ola Martner Göteborg-Majorna OK 01:43:19 3,30
8 Peter Öberg OK Hällen 01:43:47 3,65
9 Marcus Millegård Sävedalens AIK 01:44:02 3,83
10 David Andersson Malungs OK Skogsmårdarna 01:44:20 4,06
11 Rassmus Andersson OK Linné 01:44:34 4,23
12 Johan Högstrand Markbygdens OK 01:45:44 5,10
13 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 01:46:48 5,90
14 Anton Östlin Malungs OK Skogsmårdarna 01:47:26 6,37
15 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:47:54 6,72
16 Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna 01:48:38 7,26
16 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 01:48:38 7,26
18 Martin Regborn Hagaby GOIF 01:51:05 9,09
19 Gernot Kerschbaumer OK Pan-Kristianstad 01:51:35 9,46
20 Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK 01:52:49 10,38
21 Albin Ridefelt OK Linné 01:53:16 10,72
22 Jonas Pilblad IFK Göteborg 01:53:39 11,01
23 Jonas Engström OK Hällen 01:54:00 11,27
24 Daniel Attås OK Tisaren 01:54:06 11,34
25 Niclas Jonasson Leksands OK 01:54:14 11,44
26 Tobias Noborn IFK Göteborg 01:55:25 12,32
27 Artem Panchenko IFK Moras OK 01:55:29 12,37
28 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 01:55:35 12,45
29 Mattias Karlsson Malungs OK Skogsmårdarna 01:57:04 13,55
30 David Lingfors OK Linné 01:57:06 13,58
31 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 01:57:48 14,10
32 Sergej Fedatsenka Sävedalens AIK 01:58:15 14,44
33 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 01:58:25 14,56
34 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 02:02:24 17,53
35 Mattias Millinger Järla Orientering 02:06:04 20,27
36 Joakim Svensk Stora Tuna OK 02:11:59 24,68
Karl Walheim Ärla IF
Johan Strand Göteborg-Majorna OK
Johan Lindberg Malungs OK Skogsmårdarna
Josef Nordlund OK Linné

Annonser