Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Boden Etapp 4 - H65 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Per Elfström Årsunda IF 00:29:44 32,25
2 Kjell Hemmyr Tegs SK 00:32:31 42,07
3 Göran Forsberg Hagaby GOIF 00:32:59 43,72
4 Jan Fogelberg Västvärmlands OK 00:33:20 44,95
5 Lennart Gustavsson IK Uven 00:33:25 45,25
7 Bertil Nordin Skogslöparna 00:33:48 46,60
8 Kjell Erlandsson OK Lindéna 00:34:16 48,25
9 Göran Frisk Attunda OK 00:34:22 48,60
10 Roland Nilsson Falköpings AIK OK 00:34:46 50,01
11 Jan Persson Ystads OK 00:35:22 52,13
12 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 00:35:34 52,84
13 Sven-Erik Carlsson Alfta-Ösa OK 00:36:15 55,25
14 Karl-Henrik Lindmark Robertsfors IK 00:36:54 57,55
15 Lennart Pettersson Björkfors GOIF 00:38:32 63,31
16 John Östlund Sundbybergs IK 00:39:45 67,61
17 Sven-Åke Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:40:24 69,90
18 Kurt Bodin Gällstadbygdens SOK 00:40:31 70,31
19 Christer Holt Västvärmlands OK 00:40:42 70,96
20 Kjell Nilsson OK Klemmingen 00:40:44 71,08
21 Sverker Tirén Hellas Orientering 00:40:45 71,14
22 Hans Erik Eriksson Gävle OK 00:40:46 71,19
23 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 00:40:59 71,96
24 Lennart Lindgren OK Järnbärarna 00:41:08 72,49
25 Bengt Gard Oskarströms OK 00:41:12 72,72
26 Stig Blidefalk OK Nipan 00:41:15 72,90
27 Arne Karlsson Värend GN OL 00:41:18 73,08
28 Lars-Göran Jonsson OK Tisaren 00:41:19 73,14
29 Sven-Erik Johansson OK Skogsstjärnan 00:41:20 73,20
30 Olle Dahlhägg Övertorneå IF 00:41:43 74,55
31 Jan Larsson Sävedalens AIK 00:41:44 74,61
32 Åke Sjöberg IF Hallby SOK 00:42:08 76,02
34 Hans Jonhed KFUM Örebro OK 00:42:23 76,90
35 Johan Sterner Bottnaryds IF 00:42:24 76,96
36 Börje Wahlgren Sundbybergs IK 00:42:45 78,20
37 Jan-Olov Rask OK Enen 00:42:46 78,26
38 Göran Abel Härnösands OK 00:43:01 79,14
39 Peter Hagström GOIF Tjalve 00:43:12 79,78
41 Christer Gillenäs Kristinehamns OK 00:43:24 80,49
42 Jan-Erik Wiberg Järla Orientering 00:43:26 80,61
43 Lennart Gustafsson OK Tisaren 00:43:30 80,84
44 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 00:43:32 80,96
45 Ronny Ragnarsson OK Skogshjortarna 00:43:33 81,02
47 Göran Eklund Trosabygdens OK 00:43:47 81,84
48 Bo Eriksson Köping-Kolsva OK 00:43:56 82,37
49 Lennart Forsberg Umeå OK 00:43:59 82,55
50 Håkan Forsgren Gävle OK 00:44:01 82,67
51 Per Jacobsson Arboga OK 00:44:24 84,02
52 Styrbjörn Jansson IF Hagen 00:45:02 86,26
53 Claes Andersson Snättringe SK 00:45:15 87,02
54 Leif Björkman IK Ymer 00:45:42 88,61
55 Jan Rehdin Köping-Kolsva OK 00:45:44 88,73
56 Hans Grudd Stora Tuna OK 00:45:45 88,79
57 Göran Karlsson Lessebo OK 00:45:46 88,85
58 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 00:45:49 89,02
59 Ingemar Widén KFUM Örebro OK 00:46:05 89,96
60 Sture Grytheim Elfsborg SOK 00:46:11 90,32
61 Christer Liwell Ärla IF 00:46:25 91,14
62 Rune Eliasson Falkenbergs OK 00:46:45 92,32
63 Åke Höglund Timrå SOK 00:46:47 92,43
64 Inge Sundström Nyköpings OK 00:46:55 92,91
65 Kenneth Karlsson Gällstadbygdens SOK 00:47:06 93,55
66 Jan Larsson Främmestads IK 00:47:25 94,67
67 Lars Henriksson OK Älme 00:47:51 96,20
68 Boris Andersson Rånäs OK 00:47:55 96,44
69 Göran Almgren Gamleby OK 00:48:09 97,26
70 Åke Bergqvist Härnösands OK 00:48:31 98,55
71 Göran Johansson Järfälla OK 00:48:51 99,73
72 Willy Ljungdell Täby OK 00:48:53 99,85
73 Lennart Svensson Rävetofta OK 00:48:54 99,91
74 Mats Elofsson Herrljunga SK Skid o OL 00:49:21 101,49
75 Johnny Karlsson Uddevalla OK 00:49:29 101,97
76 Göran Nilsson Valbo AIF 00:50:03 103,97
77 Gunnar Hedberg Östersunds OK 00:50:17 104,79
78 Lennart Eriksson Laxå OK 00:50:47 106,55
79 Hans-Eric Jansson OK Djerf 00:52:20 112,03
80 Kjell Lindholm Sol Tranås 00:53:02 114,50
81 Ove Johansson Strängnäs-Malmby OL 00:53:06 114,73
82 Roland Bernhardsson IFK Stockaryd 00:53:07 114,79
83 Göran Jansson Gränna-Bygdens OK 00:53:33 116,32
84 Tommy Ljusenius Skogsluffarnas OK 00:53:38 116,62
85 Roland Forsblom Kungsgårdens SK 00:53:55 117,62
86 Urs Schmutz Leksands OK 00:54:13 118,67
88 Folke Ringberg Lessebo OK 00:55:34 123,44
89 Håkan Juntti Övertorneå IF 00:55:48 124,26
90 Ingvar Johnsson Värend GN OL 00:55:55 124,68
91 Göran Litzell OK Kullingshof 00:56:11 125,62
95 Greger Ingemansson Ystads OK 00:58:21 133,27
96 Göran Nilsson Eksjö SOK 00:58:59 135,50
97 Bo Lundström Hagaby GOIF 00:59:05 135,85
98 Jan Nilsson FK Snapphanarna 00:59:44 138,15
99 Krister Lindeberg Malmö OK 01:01:01 142,68
100 Åke Lindberg IFK Umeå 01:02:45 148,80
101 Gunnar Johansson Högåkers OK 01:04:07 153,62
102 Lars-Erik Ericson Ölmstads IS 01:04:09 153,74
103 Rolf Gabrielsson IFK Moras OK 01:07:36 165,92
104 Jan Martner Tolered-Utby Ol-klubb 01:07:58 167,21
105 Bo-Gunnar Olsson OK Dacke 01:08:21 168,57
106 Lars Karlsson Gamleby OK 01:09:06 171,21
107 Tomas Möller OK Södertörn 01:11:36 180,04
108 Lars Göran Sörqvist Sigtuna OK 01:12:18 182,51
110 Hardy Paulsson Umeå OK 01:16:27 197,16
111 Hans Carlstedt Sävedalens AIK 01:29:27 243,05
112 Key Lindell OK Södertörn 01:37:50 272,65
113 Ingvar Lindblom Högåkers OK 01:38:36 275,35
114 Ingmar Tykesson Rävetofta OK 01:38:42 275,71
115 Ulf Nordgren OK Landehof 01:50:15 300,00
Thomas Kleist Boxholm-Mjölby OL
Stig Karlsson OK Denseln
Bo Klamfelt Tibro OK

Annonser

Bagheera