Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kalle Johansson OK Skogshjortarna 00:32:19 18,65
2 Rolf Skoglund Hellas Orientering 00:32:46 19,92
3 Kenneth Ivehag Främmestads IK 00:33:04 20,77
4 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 00:33:06 20,87
5 Sören Andersson IK Dran 00:33:54 23,14
7 Roland Alsén OK Roxen 00:34:41 25,36
8 Per-Ivar Möllberg Arboga OK 00:34:50 25,78
9 Rune Rådeström Snättringe SK 00:34:51 25,83
10 Runo Johansson Kristinehamns OK 00:34:59 26,21
11 Anders Buhré Nybro OK 00:35:06 26,54
12 Håkan Rystedt Stora Tuna OK 00:35:22 27,30
13 Björn Linnersjö OK Orion 00:35:34 27,86
14 Inge Persson FK Boken 00:35:50 28,62
15 Stefan Persson Rehns BK 00:35:51 28,67
16 Håkan Mossberg OK Järnbärarna 00:35:55 28,86
17 Henrik Bergman OK Linné 00:36:16 29,85
18 Roland Sandahl Annebergs GIF 00:36:23 30,18
19 Stig Israelsson OK Tylöskog 00:36:32 30,60
21 Lars-Åke Claesson Skillingaryds FK 00:36:44 31,17
22 Dag Lorén OK Frisene 00:37:10 32,40
23 Gösta Lindqvist OK Löftan 00:37:57 34,62
24 Ingemar Lindblom IFK Göteborg 00:38:31 36,23
26 Åke Gatelid Sigtuna OK 00:38:39 36,61
27 Henrik Hvoslef IK Stern 00:38:51 37,17
28 Thord Rådberg OK Roslagen 00:39:02 37,69
29 Hans Persson OK Älgen 00:39:08 37,98
31 Bo Hedlund IFK Enskede 00:39:23 38,69
32 Benkt Anderson Lunds OK 00:39:38 39,39
34 Magne Hagström Frölunda OL 00:39:46 39,77
35 Gunnar Andersson IK Vista 00:40:02 40,53
36 Kurt Andersson Storviks IF 00:40:09 40,86
37 Ulf Svedestam Eskilstuna OL 00:40:12 41,00
38 Åke Bölenius OK Branten 00:40:34 42,04
39 Göran Bengtsson Tockarps IK 00:40:55 43,03
40 Lennart Sturesson Linköpings OK 00:41:01 43,32
41 Ivan Ernvid Ulricehamns OK 00:41:03 43,41
42 Bengt Nilsson Alvesta SOK 00:41:08 43,65
43 Lars Tuvesson Ulricehamns OK 00:41:09 43,70
44 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 00:41:27 44,55
45 Hans L Andersson Västerbergslagens OL 00:41:46 45,44
46 Lars Fransson Bottnaryds IF 00:41:47 45,49
48 Kurt Fredrixon OK Skogshjortarna 00:42:16 46,86
49 Erland Ling Jönköpings OK 00:42:22 47,15
50 Nils Sjödin GOIF Tjalve 00:42:32 47,62
53 Alf Olsson Forserums SOK 00:42:44 48,19
54 Krister Sandblad Växjö OK 00:42:56 48,75
55 Lars-Erik Larsson OK Amne 00:43:00 48,94
56 Hagbert Persson Växjö OK 00:43:11 49,46
57 Kjell Holmström Björkfors GOIF 00:43:16 49,70
58 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 00:43:23 50,03
59 Thor-Erik Lindmark IFK Kiruna 00:43:27 50,22
60 Stig Karlsson Lessebo OK 00:43:32 50,45
62 Rune Arvidsson Markbygdens OK 00:43:40 50,83
62 Sven Erik Sjöholm Mullsjö SOK 00:43:40 50,83
64 Erling Larsson Hässleholms OK 00:43:50 51,30
65 Sven Ruther OK Älme 00:44:01 51,82
66 Sven-Åke Granquist Hästveda OK 00:44:13 52,39
68 Rolf Jakobsson Alfta-Ösa OK 00:44:36 53,48
70 Börje Gustafsson Hägersta GF 00:44:49 54,09
71 Torbjörn Tirén Hellas Orientering 00:44:50 54,14
72 Leif Lind IK Vikings OK 00:45:18 55,46
73 Rune Berg Lunds OK 00:45:26 55,84
74 Bo Leuchovius Göteborg-Majorna OK 00:45:51 57,02
75 Bengt-Åke Svensson IK Ymer 00:46:09 57,87
76 Arne Larsen Västerviks OK 00:46:32 58,96
77 Kurt Andersson Enebybergs IF 00:46:34 59,06
78 Hans Sylvan Järfälla OK 00:46:35 59,10
79 Bengt Olsson Markbygdens OK 00:46:37 59,20
80 Bengt Andersson Tidaholm SOK Sisu 00:46:55 60,05
81 Lars Henriksson OK Älme 00:47:04 60,47
83 Bengt Gard Oskarströms OK 00:47:16 61,04
84 Steffen Häggström IF Rigor 00:47:21 61,28
86 Reits Hall OK Amne 00:47:56 62,93
87 Torgny Grönlund Lidköpings VSK 00:48:13 63,73
88 Stig Karlsson Torsås OK 00:48:24 64,25
89 Carl-Eric Andersson Fjärås AIK 00:48:41 65,06
90 Åke Björklund Västerviks OK 00:48:43 65,15
91 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 00:48:45 65,25
93 Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF 00:49:00 65,96
95 Gunnar Löfkvist Bjursås OK 00:49:17 66,76
96 Lars-Olof Lannfelt OK Skogshjortarna 00:49:41 67,89
97 Rune Gunnarsson Nässjö OK 00:49:58 68,70
98 Jan-Ulf Karlsson Målilla OK 00:50:05 69,03
99 Toivo Voudinmäki Mullsjö SOK 00:50:12 69,36
100 Rolf Hallberg FK Finn 00:50:33 70,35
102 Carl-Otto Wijkmark IF Hagen 00:51:08 72,01
103 Hans C Johansson IK Stern 00:51:09 72,05
104 Åke Karlsson SOK Träff 00:51:16 72,38
105 Kenneth Rosén Göteborg-Majorna OK 00:51:24 72,76
106 Kjell-Åke Isaksson OK Skogshjortarna 00:51:25 72,81
108 Ove Peterson Sundsvalls OK 00:51:57 74,32
109 Lars Wahlström Istrums SK 00:51:59 74,42
112 Sven Leandersson Älvdalens IF OK 00:52:53 76,97
113 Gert Lindeus Almby IK 00:53:14 77,96
114 Kurt Sandström Skutskärs OK 00:53:50 79,66
114 Gösta Malmer IF Marin Väst 00:53:50 79,66
117 Hans-Åke Christiansson Gamleby OK 00:54:12 80,70
118 Ingmar Eriksson Falkenbergs OK 00:54:21 81,13
119 Stig Bengtsson OK Amne 00:54:27 81,41
120 Tore Kangas Västerås SOK 00:54:38 81,93
121 Kenneth Arvidsson Alvesta SOK 00:55:04 83,16
122 Ingemar Johnsson Haninge SOK 00:55:18 83,82
124 Christer Westberg IFK Göteborg 00:56:06 86,09
125 Acke Wåhlander Göteborg-Majorna OK 00:56:14 86,47
126 Göran Thour Värend GN OL 00:57:24 89,78
127 Sven Thelandersson Lunds OK 00:57:54 91,19
129 Leif Lindström Nybro OK 00:58:03 91,62
132 Roland Nilsson Falköpings AIK OK 00:59:29 95,68
133 Bo Svensson Tockarps IK 00:59:30 95,73
135 Jan Hellstrand Åmåls OK 01:00:15 97,86
137 Tom Lindberg Lunds OK 01:01:13 100,60
138 Bengt Åkerström SOK Träff 01:03:55 108,26
139 Bo Jonsson Bolidens SK 01:04:01 108,54
140 Christer Ljungquist Lunds OK 01:07:04 117,19
142 Tomas Möller OK Södertörn 01:08:40 121,73
143 Hans Carlheim Turebergs IF 01:08:44 121,91
150 Torbjörn Hagin IK Gandvik 01:19:18 151,88
151 Helge Helmersson Lunds OK 01:22:09 159,96
152 Göran Haglund Haninge SOK 01:22:52 161,99

Annonser

Bagheera