Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 4 - H80

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Rolf Andersson Rimbo SOK 00:34:32 43,69
2 Tord Lidström Hagaby GOIF 00:36:04 48,87
3 Allan Håkansson SOK Viljan 00:37:45 54,55
4 Åke Karlsson Kalmar OK 00:37:53 55,00
5 Göran Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:38:24 56,75
6 Sven-Erik Lund Anderstorps OK 00:38:26 56,86
7 Ingvar Petersson Hässleholms OK 00:38:48 58,10
8 Johan Jansson Växjö OK 00:40:34 64,07
9 Sten Larsson Häverödals SK 00:40:46 64,75
10 Stig Sundin Järfälla OK 00:40:47 64,80
11 Alf Lundkvist OK Tor 00:41:02 65,65
12 Tore Johansson SOK Aneby 00:41:37 67,62
13 Valter Alamaa IK Vikings OK 00:43:55 75,39
14 Gillis Alm Växjö OK 00:43:58 75,56
15 Bengt Edvardsson OK Torfinn 00:45:09 79,56
17 Carl-Henrik Hallberg IK Uven 00:46:09 82,94
18 Lars-Erik Malmqvist Växjö OK 00:46:35 84,40
20 Gunnar Nyman OK Djerf 00:47:16 86,71
21 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 00:48:06 89,52
22 Olle Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:48:35 91,16
25 Bengt-Åke Borgemo SOK Viljan 00:50:59 99,27
28 John Larsson Västvärmlands OK 00:53:38 108,22
29 Hans Bohlin IFK Moras OK 00:54:50 112,28
30 Ove Kilborn Uddevalla IS 00:55:16 113,74
31 Torsten Hannrup OK Kompassen 00:55:17 113,80
32 Bert Wikström IK Jarl Rättvik 00:55:30 114,53
34 Inge Åkesson Stigmännen Karlshamns OK 00:57:33 121,45
35 Lars Magnusson Kristinehamns OK 00:58:38 125,11
36 Sven Jonsson OK Roxen 00:59:12 127,03
37 Elof Back Fagersta OK 00:59:34 128,27
39 Björn Broman Göteborg-Majorna OK 01:02:43 138,91
40 Gunnar Timner Umeå OK 01:02:50 139,31
41 Gösta Cederin Göteborg-Majorna OK 01:03:46 142,46
42 Kjell Sjöberg Enebybergs IF 01:03:49 142,63
43 Arvo Hyvönen Skattkärrs IF 01:07:41 155,69
44 Alf Karlsson Lessebo OK 01:12:38 172,42
45 Jan Jesslén Visby IF Gute SOK 01:14:26 178,50
46 Tage Lundmark Rönnskär Railcare IF 01:19:49 196,69
47 Evald Johansson Lessebo OK 01:21:00 200,69
48 Alf Larsson IK Vista 01:21:30 202,38
49 Arne Spetz IFK Brattfors 01:27:54 224,00
50 Sören Ståhl Gävle OK 01:28:23 225,63
51 Ulf Pihlblad Hagaby GOIF 01:38:51 261,00
Tage Ingemanson Falkenbergs OK

Annonser

Bagheera