Svenska Orienteringsförbundet

Kinnekullesprinten Etapp 2 - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 00:09:42 24,22
2 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:09:57 26,36
3 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK OK 00:10:20 29,63
4 Emma Ling Jönköpings OK 00:10:28 30,77
5 Moa Alsiö Falköpings AIK OK 00:10:42 32,76
6 Ida Roos IF Hagen 00:10:53 34,33
7 Nellie Rydlund Hässleholms OK 00:11:01 35,47
8 Kajsa Bogren Sundbybergs IK 00:11:05 36,04
9 Malin Bierfeldt Ärla IF 00:11:32 39,88
10 Matilda Lindh Sundbybergs IK 00:11:54 43,01
11 Ida Skantze Sundbybergs IK 00:11:55 43,15
12 Agnes Källström Sala OK 00:12:55 51,69
12 Ellen Stålberg OK Hällen 00:12:55 51,69
12 Erica Bogren IF Hagen 00:12:55 51,69
15 Lovisa Tunesson Skogspojkarnas OK 00:12:57 51,98
16 Ida Larsson Västerås SOK 00:13:12 54,11
17 Nickolina Hedenlund Täby OK 00:13:16 54,68
18 Maja Holmgren Västerås SOK 00:13:25 55,96
19 Tove Eriksson Ryda SK 00:13:30 56,67
20 Emilia Brangefält Västerås SOK 00:13:36 57,53
21 Beatrice Eriksson OK Hällen 00:13:47 59,09
22 Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:14:00 60,94
23 Matilda Larsson OK Hällen 00:14:16 63,22
24 Tuva Falk Sundbybergs IK 00:14:20 63,79
25 Alva Pleiner Täby OK 00:14:30 65,21
26 Ella Stenils OK Hällen 00:14:33 65,64
27 Hanna Kromnér Skogspojkarnas OK 00:14:38 66,35
28 Andrea Lamprecht Köping-Kolsva OK 00:14:50 68,06
29 Tindra Bedoire Sala OK 00:14:56 68,91
30 Alice Thornell Västerås SOK 00:15:04 70,05
31 Sofia Tolonen OK Amne 00:15:15 71,62
32 Ingrid Olsson OK Tor 00:16:03 78,45
33 Agnes Ljungkvist Ärla IF 00:16:35 83,00
34 Sara Mouazzen Västerås SOK 00:16:43 84,14
34 Agnes Olsson OK Tor 00:16:43 84,14
36 Matilda Honeth Växjö OK 00:17:45 92,96
37 Vera Wallin Falköpings AIK OK 00:19:22 106,77
38 Ida Franzén Lidköpings VSK 00:20:31 116,59
39 Sara Hede Södertälje-Nykvarn OF 00:26:10 164,84
40 Mildred Pettersson Södertälje-Nykvarn OF 00:26:34 168,25
41 Felicia Lindberg Hässleholms OK 00:27:21 174,94
42 Elsa Kärnsund Sala OK 00:28:15 182,63
Linnea Sjöström Ärla IF

Annonser