Svenska Orienteringsförbundet

25mannakorten - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:19:04 18,65
2 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:19:32 20,91
3 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 00:19:50 22,35
4 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:20:14 24,29
5 Alfred Pettersson Falköpings AIK OK 00:20:22 24,93
6 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:20:41 26,46
7 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:20:44 26,70
8 Linus Lundberg OK Bävern 00:20:46 26,86
10 Johan Calleberg Snättringe SK 00:21:09 28,71
11 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 00:21:11 28,87
12 Samuel Pihlström OK Landehof 00:21:17 29,35
13 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:21:21 29,68
14 Simon Frisk Gustavsbergs OK 00:21:33 30,64
15 Linus Täck OK Hammaren 00:21:54 32,33
16 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:21:55 32,41
17 Johan Langerak Järfälla OK 00:21:59 32,73
18 Hugo Ström Ulricehamns OK 00:22:14 33,94
19 Johan Lundbäck Järfälla OK 00:22:16 34,10
22 Mattis Persson Eksjö SOK 00:22:32 35,39
24 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:22:56 37,32
25 Hugo Setthagen OK Tranan 00:23:17 39,01
26 Gustav Ohlin OK Tranan 00:23:19 39,17
26 Henrik Petrisi Västerbergslagens OL 00:23:19 39,17
28 Jonas Carlsson Stora Tuna OK 00:23:26 39,74
29 Melker Andersson OK Pan-Kristianstad 00:23:27 39,82
30 Melker Lundin Katrineholms OK 00:23:46 41,34
31 Måns Persson Andrarums IF 00:24:03 42,71
32 Albin Lindgren Visborgs OK 00:24:10 43,28
33 Emils Zernis Ärla IF 00:24:16 43,76
34 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:24:30 44,89
35 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:24:42 45,85
36 Felix Drejmo OK Landehof 00:24:44 46,01
37 Simon Giselsson Ronneby OK 00:24:56 46,98
38 Duncan Robertson Svaide Roma SOK 00:25:05 47,70
39 Emil Axelsson Lerums SOK 00:25:10 48,10
40 Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:25:18 48,75
41 Hugo Mandinger Trollhättans SOK 00:25:19 48,83
42 Danila Khohlov Hellas Orientering 00:25:29 49,63
44 Hugo Jakobsson Eksjö SOK 00:25:39 50,44
44 Arvid Aronsson OK Kroppefjäll 00:25:39 50,44
46 Simon Svahn Eksjö SOK 00:25:40 50,52
47 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:25:43 50,76
48 Albin Persson Halmstad OK 00:25:53 51,56
48 Ivan Kunin Hellas Orientering 00:25:53 51,56
50 Nils Körle OK Landehof 00:25:58 51,97
51 Joar Tryggö Trollhättans SOK 00:26:08 52,77
52 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:26:11 53,01
53 Karl Lundin Katrineholms OK 00:26:19 53,66
54 Gustav Östensson OK Tranan 00:26:22 53,90
55 Noah Bechtel FK Friskus-Varberg 00:26:30 54,54
56 Oskar Sundblom Rånäs OK 00:26:37 55,10
57 Albin Lindskog OK Ravinen 00:26:41 55,43
59 Hampus Andersson Lidköpings VSK 00:26:50 56,15
60 Benjamin Claesson Jönköpings OK 00:26:52 56,31
61 Benjamin Terent Forsa OK 00:26:56 56,63
62 Isac Eriksson OK Nolaskogsarna 00:26:57 56,71
63 Axel Lundgren Sundsvalls OK 00:27:04 57,28
64 Isak Olsson Stigsökarna 00:27:16 58,24
65 Melker Nordgren OK Kåre 00:27:26 59,05
66 Henry Svens Västerbergslagens OL 00:27:30 59,37
67 Mattias Österdahl Visborgs OK 00:27:38 60,01
68 Erik Bovallius Järfälla OK 00:27:44 60,50
69 Albin Kårén Sundsvalls OK 00:27:48 60,82
70 Samuel Lindén Attunda OK 00:27:52 61,14
71 Edvin Nilsson Gotlands Bro OK 00:28:12 62,75
73 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 00:28:32 64,36
74 Mattias Levin Svaide Roma SOK 00:28:48 65,65
75 Aron Thorén Ronneby OK 00:28:53 66,05
76 Jakob Wilhelmsson OK Dacke 00:29:20 68,22
77 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:29:25 68,62
78 Gustav Åman OK Vilse 87 00:29:31 69,11
79 Oscar Thornell Surahammars SOK 00:29:34 69,35
80 Brian Ahlm Andrarums IF 00:29:38 69,67
81 Axel Berglund Ulricehamns OK 00:29:57 71,20
82 Emrik Lind FK Herkules 00:30:01 71,52
83 Hannes Lindahl Sundsvalls OK 00:30:09 72,16
85 William Wassenius Uddevalla OK 00:30:20 73,05
86 Anton Svensson Hässleholms OK 00:30:30 73,85
87 Gustav Wärnsberg Eksjö SOK 00:30:37 74,42
88 Aron Östangård Gamleby OK 00:31:17 77,64
89 Arvid Backteman Lerums SOK 00:31:34 79,00
91 Adam Olsson Sjövalla FK 00:31:58 80,94
93 Linus Boström OK Alehof 00:33:37 88,90
94 Seth Borglund Härnösands OK 00:34:35 93,57
95 Samuel Låstbom Härlövs IF 00:35:01 95,66
96 Erik Thoresson Andrarums IF 00:35:45 99,20
97 Mattias Lauri FK Herkules 00:36:03 100,65
98 Arvid Lundqvist Falkenbergs OK 00:36:05 100,81
99 Erik Johansson OK Alehof 00:36:24 102,34
100 Joel Hellman Sjövalla FK 00:36:57 105,00
101 Arvid Henning Härnösands OK 00:37:03 105,48
102 Povel Hedberg Lunds OK 00:37:16 106,52
103 Fabian Mellberg Svaide Roma SOK 00:37:52 109,42
104 Viktor Le Claire FK Herkules 00:40:52 123,91
106 Edvin Borne Frölunda OL 00:42:32 131,95
107 Joel Kihlström Rehns BK 00:42:38 132,44
108 Ludvig Carlbom Ulricehamns OK 00:42:39 132,52
109 Simon Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:42:52 133,56
111 David Åkerlind Lustens OK 00:45:03 144,10
112 Melvin Nilsson Härlövs IF 00:48:29 160,68
114 Zebastian Arfwedson Frölunda OL 01:04:06 236,08
115 Fabian Andersson Ronneby OK 01:12:41 277,52
Erik Nilsson Gotlands Bro OK
Oskar Bütikofer Ljusdals OK
Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna
Edvin Hägglund OK Nolaskogsarna

Annonser